בחודש אפריל האחרון, כשהקורונה עוד הייתה בחיתוליה, מנחת הטלוויזיה האמריקאית אלן דג'נרס השוותה בין תנאי הסגר בביתה (המרווח והמפואר) לשהייה בכלא - והתגובות הזועמות לא איחרו להגיע. כמעט שנה חלפה מאז, וכעת עוד כוכב טלוויזיה מרגיש צורך לבצע השוואה שנויה במחלוקת לתנאים במאסר, כשהפעם מדובר בקיי. ג'יי. אפא: כוכב "ריברדייל" בן ה-23, שרעמתו הג'ינג'ית ושרירי הבטן שלו הולכים לפניו. במקרה של אפא, יש לקוות, האמירה לא תוביל לקריסה מוחלטת של המוניטין.

בראיון חדש למגזין Interview - כשהמראיינת היא לא אחרת מאשר דמי מור - אפא דיבר על ההצלחה לה הוא זוכה בימים אלה, בין העונה החמישית של דרמת הנוער הפופולרית לבין תפקידו בסרט הקורונה החדש (והמושמץ) של מייקל ביי, "סונגבירד". לפי אפא, המגלם בסדרה את דמותו של ארצ'י, המעבר הזמני מהטלוויזיה לקולנוע היה די מרענן עבורו, ואולי אפילו מרענן יותר מדי. "הרגשתי כל כך חופשי, עם זה שאני מגיע מסדרה בה רוב הזמן אני מרגיש כאילו אני בכלא", הודה, "יש כל כך הרבה מגבלות לגבי מה אני יכול ולא יכול לעשות".

"עם הדמות הזאת", הסביר אפא על הסרט החדש, "אמרתי לעצמי ש'וואו, ככה זה מרגיש לבטא את עצמך בצורה טבעית'. לא הייתי מכוסה באיפור או במוצרי שיער. היה לי שיער ארוך וזקן. הרגשתי חופשי". "הופעל עליי כל כך הרבה לחץ כשגילמתי את ארצ'י", הוסיף, "אני פשוט אסיר תודה על הסדרה ועל ההצלחה שלה, אבל באותו זמן - יש מטען גדול שמגיע עם ההצלחה הזאת. אני מרגיש שהאנשים היחידים שאני יכול לדבר איתם הם הקולגות שלי, האנשים שבאמת יכולים להזדהות איתי". 

אחד מאותן קולגות, מספר אפא, הוא קול ספראוס - כוכב דיסני בדיסני שמגלם בסדרה את דמותו של ג'אגהד. לפי אפא, ספראוס הוא "אדם מדהים" לשוחח איתו על הקשים שבתהילה, וזאת לאור הניסיון הארוך שלו בתחום, לאחר שהתפרסם כילד צעיר בסדרה "החיים היפים של זאק וקודי". "אני מנסה להסתכל על זה מנקודת המבט של המעריצים כדי להבין את הצורה בה הם חושבים", הסביר אפא, "אבל יש זמנים בהם 'וואו, באמת אין להם מושג שאנחנו בני אדם. הם לא מסוגלים להפריד אותנו מהדמויות שלנו'. אין לך את זה במקצועות אחרים". "בתור שחקן, ישפטו אותי על הכל: על הדעות הפוליטיות שלי, על הדעות שלי על סמים, על הדעות שלי על אנשים שאני רוצה להיות איתם, על הכל. זב משהו שאני נאלצתי ללמוד לחיות איתו".

View this post on Instagram

A post shared by Interview Magazine (@interviewmag)