בזמן שאנשים בכל העולם תקועים בבית ומחפשים קצת תעסוקה, מנחי תכניות האירוח בארה"ב מנסים לשפר את המצב באמצעות פרקים המצולמים מבתיהם. אחרי ג'ימי פאלון וג'ימי קימל שהובילו את הטרנד, גם אלן דג'נרס הצטרפה והתחילה להגיש תכנית המורכבת כולה מראיונות המצולמים מרחוק. רק שבניגוד לאחרים, היוזמה של דג'נרס התחילה באופן צולע למדי.

ביום שני האחרון חזרה תכניתה של דג'נרס מפגרה, וצולמה מתוך האחוזה בה מתגוררת דג'נרס יחד עם בת זוגה פורשיה דה רוסי. במהלך התכנית הוצגה דג'נרס כשהיא יושבת בסלון המפואר של ביתה, כשברקע חצר גדולה ומטופחת. בזמן שאלן מנהלת את התכנית מתוך הסלון, אנדי לאסנר - המפיק והסיידקיק שלה - מוצג מאחוריה כשהוא נמצא בחצר ולא יכול להיכנס אל תוך הבית. לפי דג'נרס, הסיבה לכך היא הסכנה שלאסנר ידביק אותה בקורונה. 

במהלך המונולוג הראשון שצילמה, סיפרה דג'נרס כי השהות הממושכת שלה בבית "מרגישה כמו להיות בתוך כלא" וכי התחושה הזו נובעת בעיקר מכך ש"היא לובשת את אותם בגדים במשך 10 ימים בבית שכולו גייז". דג'נרס אמנם מיהרה לצרף בדיחה להשוואה שערכה בין האחוזה בה היא גרה לבין כלא, אבל הנזק כבר נעשה - ותוך זמן קצר הרשתות כבר התמלאו בתגובות כועסות על המנחה. 

"אלן, כשאת מתבודדת באחוזה בסוודר של מעצבים זה לא דומה לכלא", כתב לדג'נרס אחד מהגולשים. גולש נוסף ציין שההשואה שערכה דג'נרס מתקבלת על הדעת רק אם "בכלא היה אפשר לשבת בחוץ עם גישה למכשירים ואוכל נורמלי ועם יכולת לדאוג לעצמך ולאנשים שאתה אוהב". "לא הייתי באחד, אבל כלא זה ממש לא ככה", הוסיף. גולשת נוספת, העיתונאית קרוליין פרמקה, הסבירה גם היא את הפער בין הבדיחה של דג'נרס לבין המציאות, בה "אלפי אנשים יושבים בתאי כלא אמיתיים ומקווים לטוב בלי סבון או הגנה בסיסית". 

התגובות נגד דג'נרס לא נגמרות כאן. אחת המגיבות לסרטון של דג'נרס כתבה לה כי "להיות אישה לבנה, סופר עשירה ופריבילגית ש'תקועה' בבית שלה זה לא 'כמו כלא'. ההשוואה הזו לא מצחיקה, היא דוחה. כלא הוא לא בדיחה, אנשים שעומדים למות בכלא מקוביד-19 הם לא בדיחה". גולש נוסף כתב ש"זו ההוכחה שכסף לא יכול לקנות לך קלאס, ושלהפוך למפורסם הופך אותך לאדיש כלפי החיים עצמם. הטלוויזיה שלי לעולם לא תציג יותר את התכנית שלך".

בנוסף, גולשים רבים העלו תמונות של הבית המפואר בו גרה דג'נרס, כאשר אחד מהם אף ציין כי "היא בטח עוד לא הספיקה לגלות חצי מהחדרים באחוזת 27 מיליון הדולר שלה". דג'נרס או מי מטעמה טרם הגיבו לסערה, אבל כן הורידו את הסרטון המדובר מהרשת. לאחר זמן מה, הסרטון חזר לאוויר - כאשר הקטע הבעייתי נותר בחוץ. 

תקופת הקורונה לא מועילה בינתיים למוניטין של דג'נרס, לאחר שבסוף החודש שעבר שרשור טוויטר שהפך ויראלי כלל סיפורי זוועות שונים אודות המנחה. השרשור, שיזם הקומיקאי קווין טי. פורטר, משך אליו גולשים רבים - בהם גם כמה עובדים לשעבר בתכניתה של דג'נרס. פורטר הבטיח כי יתרום 2 דולרים על כל סיפור שיגיע אליו - ובסוף מצא את עצמו תורם סכום נכבד של 600 דולרים. 

אחד מאותם גולשים שהשתתפו בפעילות הוא תסריטאי בשם בנג'מין סיימון, שסיפר כי "יש לה (לדג'נרס, ר.א) 'אף רגיש' אז כולם חייבים ללעוס מסטיק מתוך קערה שנמצאת מחוץ למשרד שלה לפני שהם מדברים איתה, ואם היא חושבת שאתה מסריח באותו יום אתה נאלץ לחזור הביתה ולהתקלח". בנוסף, סיימון תיאר גם מקרה בו עובד חדש הגיע להפקת התכנית והתבשר כי "כל יום היא בוחרת מישהו אחר לשנוא". לפי סיימון, זה אכן היה המצב, ולמחרת היא כבר "הייתה רעה למישהו אחר לגמרי".