"סונגבירד" (Songbird), סרט הקורונה העלילתי הראשון בהפקתו של מייקל ביי, מלכתחילה נשמע כמו פרויקט בעייתי. בשל הרצון לשחרר אותו כשהוא עדיין רלוונטי למציאות המשונה של החיים בצל נגיף הקורונה, הוא נעשה במהירות יחסית - הכתיבה החלה בחודש מרץ והסרט עצמו צולם ביולי. ולבסוף - מדובר בסרט אקשן/מתח, מהסוג שגורף הרבה כסף לאולפנים אבל לא באמת משאיר את הצופים עם מחשבה עמוקה. זה כמובן ז'אנר משמח ולגיטימי לחלוטין, אבל כשהעולם עדיין חי תחת איום של מגפה עולמית ומשבר כלכלי, יש שיטענו שזה מעט (או מאוד) ציני בלעשות מהמצב המאתגר בידור זול להמונים.

הטענות כלפי הסרט החלו לצוץ כבר כשיצא הטריילר, עם האשמות בלתי פוסקות ברחבי הרשתות החברתיות על כך שמדובר בפרויקט "חסר רגישות" לתקופה ולאנשים הרבים שאיבדו את חייהם או את פרנסתם. עכשיו, כשהסרט עלה למסך והחלו להתפרסם ביקורות - נראה כי החששות היו מוצדקות, וככל הנראה לא מדובר ביצירה שתתרום יותר מדי להיסטוריה התרבותית של התקופה. יש לציין שהסרט גייס לשורותיו כמה כוכבים די אהודים, כמו כוכב "ריברדייל" קיי. ג'יי. אפא (שאפשר רק לקוות שהסרט לא יחרב את נסיקת הקריירה שלו), כוכבת דיסני לשעבר סופיה קרסון, ואפילו דמי מור. אבל אם לשפוט לפי הביקורות, גם הקאסט המרשים לא הצליח להציל את "סונגבירד".

"סונגבירד" מתרחש בשנת 2023, בעולם שנמצא תחת מצור כבר ארבע שנים בעקבות איום של נגיף משוכלל יותר ממה שאנחנו מכירים כיום, שנקרא באופן הולם COVID-23. הוא מתמקד בסיפור האהבה של ניקו (אפא) ושרה (קרסון) שמעולם לא נפגשו, מכיוון שהוא מסתובב חופשי בתור מי שחסין למגפה, בעוד היא נמצאת בבידוד. במגזין Digital Spy הביקורת על הסרט קיבלה את הכותרת המבטיחה "'סונגבירד' לא רע כמו ששמעתם - הוא עוד יותר גרוע", והביקורת עצמה מוסיפה ש"הסרט לא גרוע רק בגלל שיפוט רע לגבי תזמון ורגישות - הוא פשוט סרט גרוע, נקודה". 

במגזין הוליווד ריפורטר נכתב ש"אין בסרט אפילו רגע מרגש אחד, והוא כל כך שטחי שקשה שלא לחשוב שהוא נועד להיות פארודיה"; באתר AV Club התמקדו בהשמצת התסריט וגרסו כי "אין פה מספיק חומר לסרטון של חמש דקות, בטח לא סרט מלא. ניכר שלא הושקעה כאן מחשבה"; באתר Polygon חזרו לתחביב האהוב על המבקרים והאשימו את מייקל ביי בכישלון: "ביי הפיק את הסרט ולא ביים אותו, אבל הוא מבולגן ומלא פגמים בדיוק כמו כל סרט שהוא ביים"; ובאתר המבקרים Rotten Tomatoes ציון המבקרים נמוך באופן קיצוני - ועומד כרגע על 12%, כאשר ציון הצופים הוא 28% בלבד.

מבקרים שונים כינו את הסרט "לא אפוי", "יגרום לכם לחלות", "גימיקי", "נצלני", "אופורטוניסטי", "סרט שכואב פיזית לצפות בו", "סיוט שמשתמש בטראומה כדלק" ו"היה נסלח אם היה מנסה להגיד משהו". עכשיו רק נותר לראות אם מדובר בסרט כל כך רע שהוא יודחק קולקטיבית, או שדווקא בגלל הביקורות האיומות והעובדה שהוא נוצר תחת תנאים היסטוריים - הוא יהפוך לקאלט שכולנו נצפה בו רק כדי לשנוא אותו.