בקיץ שעבר חשפה חברת מארוול שכחלק מ"שלב 4" של היקום הקולנועי והטלוויזיוני שלה, תיכלל גם סדרה חדשה המתמקדת בדמותו של הוקאיי, המגולם בסדרת סרטי "הנוקמים" על ידי השחקן ג'רמי רנר. "הוקאיי" הייתה אמורה לעלות במהלך שנת 2021 בשירות הסטרימינג החדש דיסני פלוס, אחרי שנטפליקס, שהפיצה בעצמה סדרות של מארוול בעבר, הודיעה על ביטול כמה סדרות מבית היוצר של החברה. 

כעת, מתברר כי יציאת הסדרה "נדחתה למועד בלתי צפוי", מילים מכובסות שמלמדות שהסדרה כבר לא תצא לפועל. על פי הדיווחים, מארוול החליטה להפוך את סדר הפקת הסדרות הצפויות שלה. "הוקאיי" אמנם אמורה הייתה להיות מלוהקת ומצולמת ראשונה, אבל כעת סדרות אחרות של החברה, ביניהן "מיס מארוול", "מון נייט" ו"שי-האלק", זוכות לקדימות על פניה.

בעוד שבמארוול לא שיחררו הודעה רשמית על עתידה של הסדרה והסיבות שהעבודה על הפקתה נעצרה לעת עתה, בעיתונות האמריקאית מעלים כמה השערות. הסיבה הראשונה העולה מהדיווחים היא תדמיתו הפצועה של ג'רמי רנר, שהיה צפוי לככב גם בסדרה בתפקיד הראשי.

בחודשים האחרונים פורסם כי גרושתו של רנר, הדוגמנית והפסלת הקנדית סוני פאצ'קו, ביקשה לחדש את הדיון בהסדרי המשמורת והראייה של בתם המשותפת אווה בעקבות האשמות קשות מאוד שלה כלפי רנר. פאצ'קו סיפרה שרנר מרבה לצרוך סמים ושהוא אף תקף אותה, סיכן את חייה ואיים שישים קץ גם לחייו שלו אם לא תעניק לו משמורת משותפת על בתם. בנוסף, העידה פאצ'קו כי רנר השאיר מנת קוקאין בְמקום נראה לעין בזמן שבתו שהתה אצלו וחשפה התכתבויות ביניהם שרומזות שהוא מחזיק בדרכון של הבת, ככל הנראה על מנת למנוע ממנה לטייל עם אימה מחוץ לארה״ב. 

אין ספק שמדובר ביחסי ציבור לא מוצלחים לסדרה, אבל זו לא הסיבה האפשרית היחידה בגללה הפרויקט מוקפא בינתיים. הסבר נוסף הוא העובדה שמארוול אולי שוקלתמחדש את כל "שלב 4" של היקום, וכתוצאה מכך שינתה את זמני עליית הסדרות והסרטים הצפויים על מנת ליצור קו זמן שונה מזה שתוכנן.

סיבה אפשרית נוספת היא המעורבות של השחקנית היילי סטיינפלד בפרויקט. סטיינפלד, שהייתה במגעים מתקדמים לגלם את דמותה של קייט בישופ בסדרה -  בישופ היא הוקאיי החדשה והצעירה, שתירש את מקומו של קלינט ברטון (רנר) ביקום הקולנועי והטלוויזיוני - נאלצה לסרב בגלל אילוצי לוחות זמנים. דחייה של הפרויקט עשויה לרמז על כך שבמארוול מעדיפים לחכות עד שהשחקנית תתפנה במקום להמשיך עם רנר בלבד.