שום מקום אינו בטוח יותר, וגם המסכים הקטנים יתמלאו בשנים הקרובות בגיבורי העל של מארוול. חלק מגיבורי העל כבר הוצגו במסגרת היקום הקולנועי המצליח של דיסני (מכירים את הנוקמים: סוף המשחק? סטטיסטית אתם מכירים, כי מדובר בסרט הכי מכניס בכל הזמנים), חלקם יערכו את הופעת הבכורה שלהם בטלוויזיה וכולם-כולם-כולם יעמדו במרכזן של סדרות חדשות בשירות הסטרימינג הממשמש ובא, דיסני פלוס. כל הסדרות של גיבורי העל צפויות לתקשר עם העלילות בסרטים העתידיים של מארוול, מה שמסביר את פריסת מועדי העלייה שלהן על פני השנתיים הקרובות.

נבהיר: כל הסדרות המוזכרות כאן נמצאות בשלבים שונים של פיתוח והפקה, וכולן יכולות להשתנות מאוד עד הגעתן הרשמית למסכים. כמו כן, לא נקבע עדיין תאריך השקה רשמי לדיסני פלוס, וגם כשהשירות יושק, לא נאמר במפורש שכל התכנים בו (שבשלב הראשון יהיו סדרות וסרטים שדיסני כבר הפיקה ושחררה) יגיעו לישראל. נחזיק אצבעות ביחד? נחזיק.

פאלקון וחייל החורף

מי אלה: הפאלקון הוא חייל אמריקאי שהפך לנוקם ומעין גיבור הודות לכנפיים היי-טקיות שקיבל. חייל החורף הוא באקי ברנס, אמריקאי שהתגייס לצבא במלחמת העולם השנייה, נפל בשבי הרוסי, הוקפא, הופשר עשרות שנים לאחר מכן והפך למתנקש סובייטי מסוכן בעל זרוע מתכת. אל חשש, שטיפת המוח התפוגגה ועכשיו הוא בצד של הטובים.

מה הם יעשו: ילחמו יחד בפשעים טבעיים ועל טבעיים.

מי משחק: פאלקון משוחק על ידי אנתוני מאקי וחייל החורף על ידי סבסטיאן סטאן. צפויים להצטרף אליהם גם הנבל המנוול זימו (בגילומו של דניאל ברוהל) והסוכנת החשאית שרון קרטר (אמילי ואן-קאמפ).

מתי: שישה פרקים שמיועדים לעלות בסתיו 2020.

וונדה/ויז'ן

מי אלה: וונדה היא מוטנטית בעלת שורת כוחות-על מרשימים, בהם טלקינזיס (היא יכולה להזיז חפצים ואנשים במרחב), שליטה חלקית במחשבות ויצירת הזיות, וגם פיצוצים וזרמי אנרגיה שהיא יכולה לשגר בכוח המחשבה בלבד. ויז'ן הוא קיבורג (רובוט דמוי אדם) שבשלב מסוים היתה לו גם נשמה ועכשיו יש לו, אה... מצפון מפותח מאוד ותודעת-על. הוא יכול גם לעוף, להילחם ולשנות חלקים בצורתו החיצונית.

מה הם יעשו: יאהבו וילחמו, בדיוק כמו שעשו בסרטי מארוול. סופו של ויז'ן ביקום הקולנועי היה רע ומר, אבל כיוון שהחיים והמוות הם עניין גמיש יחסית בקומיקס (ובעיבודים של יצירות קומיקס לטלוויזיה), הוא ישוב לחיים. המעניין הוא שוונדה/ויז'ן לא תהיה רק הסדרה עם הכי הרבה ו"וים בתולדות הטלוויזיה, אלא גם, כנראה, קומדיית ריגול. באירוע חשיפת התכנים של דיסני שנערך בחודש שעבר, הסדרה כונתה "חצי ספקטקל של מארוול, חצי קומדיית מצבים".

מי משחק: אליזבת אולסן ופול באטני יחזרו לתפקידי וונדה ו-ויז'ן שגילמו בקולנוע. טיונה פאריש צפויה לגלם את מוניקה רמבו, דמות שהופיעה בסרט קפטן מארוול כילדה.

מתי: כמות פרקים לא ידועה, באביב 2021.

לוקי

מי זה: אל התעלולים וההונאה הנורדי, ואחד הנבלים הוותיקים והאהובים של ת'ור, אל הרעם.

מה הוא יעשה: קודם כל, הוא יקום לתחייה כיוון שלוקי הקולנועי, עליו תתבסס הסדרה, מצא את מותו בהנוקמים: מלחמת האינסוף. וגם זה לא בטוח, כיוון שלוקי אמורה להכיל מסע בזמן, ותציג את כל האירועים ההיסטוריים שלוקי הנכלולי תמרן לטובתו.

מי משחק: טום הידלסטון בתפקיד לוקי, או כמו שאולי תזכרו אותו: החלק הכי טוב בשני סרטי ת'ור הראשונים.

מתי: אביב 2021.

הוקאיי

מי זה: בגדול, הוקאיי (ששמו האמיתי קלינט ברטון) הוא קשת מצטיין עם ארסנל מרשים של חצים יחודיים, שהפך למתנקש ואז לסוכן חשאי, ואז פרש והיה איש משפחה אפרורי ואז הפך שוב למתנקש ועכשיו הוא בעיקר מאושר שכל בני משפחתו בחיים.

מה הוא יעשה: יאמן קשתית מחוננת וחובבת צדק בשם קייט בישופ, בתקווה שיום אחד היא תירש את מקומו. פיקנטריה נחמדה: דמותה של קייט בישופ היתה אמורה להופיע כבר בסוף המשחק, ועל פי השמועות שיחקה אותה קתרין לנגפורד מ-13 סיבות. הסצנה נגנזה בסופו של דבר, וקייט שתופיע בסדרה תהיה, כנראה, דמות חדשה לחלוטין.

מי משחק: ג'רמי רנר יקבל ממארוול פיצוי על כך שלא הופיע במלחמת האינסוף ויגלם את התפקיד הראשי בסדרה. תצטרף אליו, על פי הדיווחים הטריים ביותר, השחקנית היילי סטיינפלד בתפקיד קייט.

מתי: סתיו 2021.

מה אם...

מי זה: נכון יותר לשאול "מה זה". What if היא סדרה מצליחה במותג הקומיקס המודפס של מארוול, שבוחנת מה היה קורה לדמויות המוכרות בתרחישים קיצוניים. הסדרה, בהתאם, תציג את כל גיבורי היקום הקולנועי של מארוול, ואלה יופיעו כל פעם באיזו מציאות חלופית שתבחן את גבולות היכולת שלהם. זהו התשובה של מארוול ודיסני לסדרות אנתולוגיה כמו חדר 104 או אזור הדמדומים.

מה הם יעשו: מעט מאוד ידוע על התרחישים שיופיעו במה אם..., אבל פרק הבכורה בו יציג מציאות בה סוכנת ש.י.ל.ד. פגי קרטר (שהופיעה בסרטי קפטן אמריקה ואף כיכבה במיני-סדרה משלה בשם הסוכנת קרטר) מקבלת את כוחות העל של קפטן אמריקה.

מי משחק: פחות או יותר כל מי שהופיע ביקום הקולנועי של מארוול. היילי אטוול תשוב לגלם את פגי קרטר, ובין השמות הנוספים שיבליחו לפרק או שניים ניתן למנות את סמואל אל. ג'קסון, מארק רופאלו, כריס המסוורת', פול ראד וג'ף גולדבלום שישחקו את - קחו אוויר - ניק פיורי, הענק הירוק, ת'ור, אנטמן והגראנד-מאסטר, בהתאם. השחקן ג'פרי רייט יקריין.

סמואל ל. ג'קסון (צילום:  יחסי ציבור )
ייכנס חזרה לרטייה - סמואל אל. ג'קסון בתפקיד ניק פיורי | צילום: יחסי ציבור

מתי: קיץ 2021.

נוסף לסדרות האלה, מארוול הכריזה על יציאתן לדרך של שלוש סדרות לייב-אקשן נוספות, שבמרכזן יעמדו גיבורי על שלא הופיעו ביקום הקולנועי: הענקית (She-Hulk), אביר הירח (Moon Knight) ומיס מארוול. לסדרות האלה לא נקבעו עדיין שחקנים ראשיים, פרטי העלילה שלהם לא נמסרו וכך גם תאריכי העלייה המשוערים שלהן.

נוכל לספר בינתיים שאם חטיבת הטלוויזיה של מארוול תסתמך על מקורות הקומיקס, הענקית תהיה עורכת הדין ג'ניפר וולטרס, בת דודו של ברוס באנר (הוא הענק הירוק), שתקבל כוחות דומים לשלו אם כי לא תאבד את בינתה ואנושיותה כשתהפוך לענקית; אביר הירח יהיה מארק ספקטור - חייל, מתאגרף ושכיר חרב שזוכה בכוחות על מיסטיים הודות לאל הירח המצרי ומיס מארוול תהיה קמאלה חאן, נערה אמריקאית ממוצא פקיסטני (והאישה המוסלמית הראשונה של מארוול), שמגלה שביכולתה לשנות צורה. בקומיקס, חאן היא נצר לגזע העל-אנושיים (Inhumans), אך לא בטוח שהפרט הביוגרפי הקריטי הזה ישולב בסדרה.