יצירה ישראלית בצל המלחמה, ועל המלחמה: חברת yes ערכה הבוקר (ד') ביפו את אירוע חשיפת הפקות המקור המסורתי שלה - ובו הציגה הצצות ראשונות לסדרות שיעלו בחברה בשנת 2024-2025. האירוע נערך בסימן המלחמה והקריאה להשבת החטופים, והופיעו בו הזמרות נגה ארז ונועה קירל - הראשונה עומדת במוקד סרט דוקו חדש של החברה, והשנייה משמשת מזה שנים הפרזנטורית שלה ובקרוב תשחק בה בסדרה ראשונה למבוגרים. 

כמו יתר גופי התוכן הישראליים, גם ב-yes השקיעו סכומים נכבדים - מתוך השקעה כוללת של 100 מיליון ש"ח - ביצירות דרמטיות ותיעודיות העוסקות באירועי 7 באוקטובר. בחברה כבר העלו מוקדם יותר השנה את תכני הדוקו "NOVA#", "חדר מיון: חיות" ו"קצינת נפגעים, גולני", והיום הכריזו רשמית על סדרת דרמה ראשונה על המלחמה שתיקרא "שחר אדום" ותתבסס על סיפורים אמיתיים. בנוסף, בחברה הכריזו על עונה שלישית וחדשה לסדרה "הטבח", וכן הציגו שתי סדרות שעולות כבר בימים אלה: קומדיית הילדים "המאבטחת" עם תום יער והדרמה "טיפול לילי" בכיכובו של יוסף סוויד.


שחר אדום

אחת מסדרות הדרמה הראשונות על טבח 7 באוקטובר, שתשודר לרגל יום השנה למתקפת הטרור. היוצר והבמאי עודד דוידוף והיוצר והמפיק דניאל פינקלמן מובילים אנתולוגיה בת ארבעה פרקים - כל אחד מבוסס על סיפור אמיתי אחר מהשבת ההיא: יובל סמו ונוה צור הם מתנדבי "איחוד הצלה" אבי ואבי, הזכורים מכתבתו של בן שני ב"עובדה"יעל אבקסיס היא סבין תעסה, שבן זוגה לשעבר ואבי ילדיה נהרג כשקפץ על רימון כדי להציל שניים מתוכם, בעוד שבן שלישי נרצח בחוף זיקים; נעמי לבוב ו-וואל חמדון הם איה מידן והישאם אלקארנאווי, רוכבת אופניים מבארי וצעיר בדואי שהסתתרו יחד בשדות הקיבוץ; וסוול אריאל אור ונועה קדר הן עמית אמר וגלי עמר, שתי צעירות שהסתתרו בתא שירותים כימיים בנובה ושסיפורן שוחזר בסרט התיעודי "זריחה שחורה".

שחקנים: יובל סמו, נוה צור, עמנואל סקעת, יעל אבקסיס, נעמי לבוב, וואל חמדון, הישאם סלימאן, סוול אריאל אור ונועה קדר | יוצרים: עודד דוידוף ודניאל פינקלמן | תסריטאים: לירון בן שלוש, קרן ויסמן ואמיר הספרי | הפקה: זואה פילמס וספארקס גו 


תחריר

דרמת מתח בהשראת אירועים אמיתיים משנת 2011 - בשיאו של "האביב הערבי". בשעה שהמוני מפגינים מתאספים בכיכר תחריר שבמצרים, אירוע ביטחוני בגבול בין שתי המדינות מוביל אותם להפגין מול השגרירות הישראלית. השגריר (אסי ישראלוף), הדיפלומטים וחברי הסגל מפונים מהבניין, אך כמה מאבטחים נשארים נצורים בתוכו. קצין הביטחון של השגרירות רועי ברזאני (שון סופטי), סגנו וחברו הטוב, טל שמטוב (מאור שוויצר) ורל"שית השגריר ובת זוגו של ברזאני הגר שחם (יעל אלקנה) צריכים למצוא דרך להגן על עצמם מפני הלינץ' המתקרב.

שחקנים: שון סופטי, מאור שוויצר, יעל אלקנה, יואל רוזנקייר, אסי ישראלוף, רן קפלן, הישאם סולימאן, וואל חמדון, דינה סנדרסון, יגאל נאור, עלי עלי, ואלרי חמאתי ומוריס כהן | יוצרים: שלמה משיח ואריאל בנבג'י | בימוי: אריאל בנבג'י הפקה: ארצה הפקות בשיתוף יונייטד NMC 


איננה

אחרי שהחליטה להחליף את התפקיד שלוהקה אליונועה קירל כבר מוכנה עם סדרת המבוגרים הראשונה שלה: בדיוק בשבוע שבו אבנר אוחיון (מוריס כהן), משתחרר מהצבא, נויה (קירל), בתו בת ה-17, נהרגת בתאונת דרכים. אבנר מחליט לצאת למסע חקירה עצמאי של נסיבות מותה, ובמהלכו הוא מגלה כי היא ניהלה חיים סודיים, שונים מכל שדמיין. החקירה מובילה אותו גם ל-Wonder, אפליקציית משחק ממכרת, ולוויראלז - עדשות מגע יקרות המדמות מציאות רבודה.

שחקנים: מוריס כהן, נועה קירל, יובל לבקובסקי, קרן ברגר, דניאל אסייג, אסף יונש, בן סולטן וסוזנה פפיאן | יוצרים: ישי אוריין ויאיר שגיא | בימוי: אילן עבודי | הפקה: סטודיו ענני מבית פרמאונט


קוגל

סדרת הבת של "שטיסל" המהווה פריקוול ללהיט הבינלאומי ההוא - ומתרחשת בימים שבהם נוחעם (ששון גבאי) וליבי (הדס ירון) עוד התגוררו בשכונה החרדית באנטוורפן שבבלגיה, טרם עלייתם לישראל. נוחעם ואשתו ויידעס (מילי אביטל) עומדים בפני גירושים ומתקשים למצוא שידוך עבור בתם, מה שמעכב את ההליך. ליבי עצמה דווקא פוגשת בחור חרדי יפה תואר (רועי ניק), ומתאהבת בו ברגע.

שחקנים: ששון גבאי, הדס ירון, מילי אביטל, רועי ניק, רותם אבוהב, יגאל נאור, אורי אלבי, שי אביבי, ירדן בר כוכבא, ניב מג'ר ורבקה מיכאלי | יוצר: יהונתן אינדורסקי | בימוי: ארז קו-אל | הפקה: אבוט המאירי ברקאי בשיתוף פרימנטל 


עונות חדשות

יותר מחמש שנים לאחר עונתה האחרונה, היוצרות גלית חוגי ונועה ארנברג חוזרות ב"האחיות המוצלחות שלי: ספיישל הודו" - עונה בת ארבעה פרקים המלווה את מור (טס השילוני) במסעה בהודו, כשמאחוריה ניצבות ברוחן ובגופן גם האחיות הגדולות אורית (דנה סמו) ונטלי (נלי תגר). לעונה המיוחדת, שצולמה בהודו, מצטרפים גם עדי חבשושאורי רוסו, אדם גבאי, קובי מימוןדניאל גרנט ומיה לנדסמן. גם את העונה הזאת יביים גורי אלפי, שבמקביל יחזור להוביל עונה שלישית ל"הטבח" שהוכרזה היום רשמית. אל שתיהן יצטרפו בהמשך גם העונות החדשות של הסדרות המצליחות "פאודה" ו"בלאדי מורי"


תכנים דוקומנטריים

בגיל 37 ערן זהבי הוא כבר אחד הכדורגלנים המיתולוגיים בתולדות בישראל - והיוצרת טליה ענבר תלווה אותו לקראת השיא הבא בקריירה, עם סדרה תיעודית בת שלושה פרקים בשם "זהבי". גם נגה ארז כבר הספיקה להפוך לשם מוכר מסביב לעולם, אך בסרט "NOGA" של ג'ונו ברגמן היא ואורי רוסו, שותפה לחיים ולקריירה, יחשפו את המהמורות שנתקלו בהן מאד 7 באוקטובר. וכמעט עשור לאחר מותו, ראש המוסד מאיר דגן מדבר על העבר, ההווה והעתיד של ישראל בסדרת שיחות נדירות שניהל על ערש דווי עם הבמאי דרור מורה ("שומרי הסף") ב"דגן: המלחמה האחרונה"