העונה האחרונה של "משחקי הכס" איכזבה חלק ניכר מהמעריצים, ובכל זאת היא לא הצליחה לפגוע במעמד הרם של הסדרה, שהפכה לאחת הסדרות המדוברות והאהובות של העשור האחרון. אי אפשר להסיק מכך ש"בית הדרקון", סדרת הבת של "משחקי הכס", תהיה הצלחה מסחררת - אבל עם נתוני הפתיחה המרשימים שלה, אפשר בהחלט לנחש שזה הכיוון.

הסדרה המדוברת תתחיל להצטלם באפריל 2021, ובעוד שמסתמן כי "בית הדרקון" תגיע למסכים שלנו רק ב-2022, כל דיווח שמגלה מעט ממה שמתוכנן הופך מיד לכותרת בשל הציפייה הגבוהה מהסדרה. לאט לאט, הפרטים מתבהרים והליהוקים לסדרה מתחילים להיחשף. באוקטובר האחרון, דווח כי פאדי קונסידיין האנגלי, שהשתתף בשנים האחרונות ב"זר" ו"היום השלישי" של HBO וב"פיקי בליינדרז", הוא השחקן הראשון שלוהק ל"בית הדרקון". עכשיו - מצטרפות אליו עכשיו השחקניות אוליביה קוק ואמה דארסי והשחקן מאט סמית'. 

סמית' הוא ללא ספק השם הגדול ביותר עד כה בקאסט של הסדרה, והוא מוכר לקהל העולמי בעיקר כאחד הדוקטורים ב"דוקטור הו" ומתפקידו כנסיך פיליפ בשתי העונות הראשונות של "הכתר". דארסי וקוק הן אלמוניות יחסית אליו, אבל גם להן יש כבר תפקידים טלוויזיוניים ברזומה. דארסי שיחקה בין השאר ב"וונדרלאסט" של נטפליקס וקוק ב"בייטס מוטל". 

"בית הדרקון" מתרחש 300 שנה לפני עלילת "משחקי הכס" ומתרכז בשושלת טארגאריין. החיבור שלה לסדרה המקורית יתבטא בכך שהיא תעסוק באבות אבותיה של דאינריז טארגאריין (חאליסי). סמית' ודארסי מצטרפים לבית טארגאריין בתור נסיך ונסיכה וקוק תגלם את אליסנט הייטאוור, בתו של העוזר הצמוד של המלך. את הסדרה החדשה יצרו ג'ורג' ר. ר. מרטין, מחבר ספרי "משחקי הכס" יחד עם ריאן קונדל ("המושבה"), היא תבויים על ידי מיגל ספוצ'ניק, שביים לא מעט פרקים זכורים מ"משחקי הכס", בהם "קרב הממזרים" ו"רוחות החורף". ומלבד הליהוקים החדשים - בתחילת החודש נחשפו גם תמונות ראשונות של הדרקונים - שיהיו, לא במפתיע, חלק משמעותי מהסדרה החדשה.