מעריצי "Glee" מתעוררים הבוקר לחדשות לא קלות. נאיה ריברה, מי שכיכבה בסדרה במהלך כל עונותיה וגילמה בה את סנטנה לופז, המעודדת החריפה שמגלה מחדש את המיניות שלה, נעדרת.  על פי דיווחים, ריברה שכרה סירה אתמול בצהריים ויצאה לשוט ולשחות באגם פירו שבקליפורניה יחד עם בנה בן ה-4, שנמצא כמה שעות לאחר מכן ישן לבדו בסירה. כוחות החיפוש וההצלה במקום עדיין לא איתרו את ריברה, אבל ההשערה הרווחת היא שהיא טבעה, וקיים חשש כבד לחייה.

משרד השריף המקומי אישר לכלי התקשורת האמריקאיים שבנה של השחקנית נמצא בריא לחלוטין, ושהם יכלו לאמת את זהותה של ריברה כנעדרת מכיוון שהארנק שלה נמצא בסירה עם תעודות מזהות. החיפושים אחר ריברה ממשיכים בינתיים, וגויסו אליהם גם כוחות חילוץ והצלה ממחוזות סמוכים על מנת לסייע.

ריברה בת ה-33 היא ילידת קליפורניה, והחלה את הקריירה שלה בעולם הבידור כבר כילדה. היא קטפה תפקיד טלוויזיוני ראשון בגיל 4, לאחר הופעה בשורה של פרסומות. בשנים שלאחר מכן שיחקה שורה של תפקידי אורח קטנים בסדרות כמו "הנסיך המדליק מבל אייר", "אריזה משפחתית", "משמר המפרץ" ועוד. הפריצה הגדולה שלה הגיעה ב-2009 עם התפקיד ב"Glee", שרק הלך וגדל מעונה לעונה, ותוך כדי צילומי הסדרה היא גם הפכה את כישרון השירה הניכר שלה לקריירה נוספת. היא הוחתמה בחברת התקליטים קולומביה, והוציאה סינגל עם הראפר ביג שון, איתו גם הייתה במערכת יחסים רומנטית. 

מאחורי הקלעים, ריברה הייתה מעורבת בדרמות תקשורתיות שונות. היחסים הטעונים שלה עם הקולגה מ"גלי", ליאה מישל (רייצ'ל), היו מקור לשמועות רבות על מתחים ומריבות על הסט, וריברה אף התייחסה לסכסוך בספר שהוציאה ב-2016. בספרה היא כתבה שלמישל היה קשה לחלוק את אור הזרקורים עם שחקנית נוספת, בעיקר ככל שדמותה של ריברה הלכה וקיבלה מקום נכבד יותר בסדרה. היא סיפרה שבמהלך צילומי העונה השישית והאחרונה, מישל לא החליפה איתה אפילו מילה אחת, אבל בהופעות טלוויזיוניות מאז ריברה אמרה שהיא לא נוטרת טינה למישל ושהיא הייתה עובדת איתה שוב בשל כישרונה.

View this post on Instagram

just the two of us

A post shared by Naya Rivera (@nayarivera) on

את בנה ריברה חולקת עם השחקן ריאן דורסי, איתו יש לה היסטוריה ארוכת שנים של פרידות וחזרות. כשהשניים היו נשואים, ריברה נעצרה לאחר ריב בין בני הזוג, במהלכו היא - על פי הדיווחים - הכתה את דורסי בפניו ובראשו. השניים התגרשו מאז ודורסי החליט שלא להגיש תלונה נגדה, מכיוון שלא נגרמו לו פציעות.

ריברה היא גם פעילה עבור זכויות להטב"קים. קו העלילה שלה ב"גלי" שכלל גם חתונה בין הדמות שלה לדמותה של הת'ר מוריס (בריטני) נחשב לאחד מפורצי הדרך בטלוויזיה עבור זוגות מהקהילה הגאה, וכשריברה התארחה בתכנית "The View" היא אף רמזה למנחות כי היא ביסקסואלית בעצמה. בנוסף, ריברה תרמה ועבדה עם ארגונים שונים שתומכים בקהילה.

אם ריברה אכן אינה בין החיים, היא תהיה השחקנית השלישית מהקאסט הראשי של "גלי" שחייה נקטעו באופן טרגי. לפני היו אלה קורי מונטית', שגילם את פין האדסון ונמצא מת בחדר מלון ב-2013 כתוצאה ממנת יתר של הרואין, ומארק סאלינג, שגילם את נואה "פאק" פקרמן ואף היה בעבר בזוגיות עם ריברה, ששם קץ לחייו ב-2018 לאחר שנמצא אשם באחזקת חומרים פורנוגרפיים בהשתתפות ילדים, ואמור היה להתחיל לרצות תקופת מאסר.

View this post on Instagram

Always bringing the

A post shared by Naya Rivera (@nayarivera) on