עשור שלם עבר מאז שסדרת הנוער המוזיקלית גלי שודרה לראשונה, אך למרות השנים הרבות שעברו, המעריצים לא הפסיקו לאהוב את הסדרה וכוכביה. עכשיו יש לנו בשורות משמחות עבורם - מיום ראשון הקרוב כל פרקי הסדרה יהיו זמינים לצפייה בנטפליקס. הסדרה הייתה הצלחה גדולה בקרב הצופים והמבקרים, אבל לא הכל ורוד. עוד ועוד אסונות פוקדים את כוכבי הסדרה - מוות ממנת יתר, התאבדות, פדופיליה ומעצרים. האם רובצת קללה על כוכבי הסדרה?

מותו של קורי מונטית'

בקיץ 2013 מעריצי הסדרה ברחבי העולם הוכו בתדהמה כשגופתו של השחקן הראשי בסדרה, קורי מונטית' (פין הדסון), אז רק בן 35, נמצאה בחדר בית המלון. סיבת המוות, מנת יתר של הרואין תוך צריכת אלכוהול, לא הייתה מפתיעה. מונטית' מעולם לא הסתיר את התמכרותו לסמים, ואף סיפר שהחל להשתמש בהם כבר כשהיה בן 13. הפרק השלישי בעונה החמישית של הסדרה, הקרוי "The Quarterback", מוקדש לזכרו של מונטית', ובו ליה מישל (רייצ'ל ברי), בת זוגו על המסך ומאחורי הקלעים, שרה לזכרו בדמעות את "Make You Feel My Love".

התאבדותו של מארק סלינג

בתחילת שנת 2018 דווח בכלי התקשורת האמריקאים כי מארק סלינג (נח "פאק" פקרמן) נמצא ללא רוח חיים בסמוך לביתו בלוס אנג'לס. סלינג, גם הוא רק בן 35 במותו, היה צפוי להיכנס למאסר של כשבע שנים לאחר שהודה באחזקת פורנוגרפיית ילדים (נמצאו במחשבו למעלה מ-50,000 תמונות וסרטונים בעלי אופי פדופילי). חמש שנים קודם לכן, כשהסדרה עדיין שודרה, בת הזוג של סלינג הגישה נגדו תלונה במשטרה על תקיפה מינית, לאחר שלדבריה הוא ניסה להכריח אותה לקיים יחסי מין ללא אמצעי מניעה בניגוד לרצונה.

מארק סלינג, GLEE (צילום: באדיבות yes,  יחסי ציבור )
נמצא ללא רוח חיים | צילום: באדיבות yes, יחסי ציבור

המעצר של נאיה ריברה

בסוף שנת 2017 נעצרה נאיה ריברה (סנטנה לופז) בחשד לאלימות במשפחה. ראיין דורסיי, בן זוגה לשעבר, טען שריברה הכתה אותו בראשו ובשפתיו בזמן שיצאו להליכה עם בנם המשותף. ריברה אישרה את המעשים שיוחסו לה, אך כתב האישום לא התגבש מפני שדורסיי משך את התביעה נגדה. ריברה לא זכתה להצלחה גם בתחום המקצועי. למעט תפקיד משני בסדרת רשת המבוססת על סדרת סרטי סטפ אפ, ריברה לא לוהקה לאף תפקיד בשנתיים האחרונות.

נאיה ריברה מתגרשת (צילום: Jonathan Leibson, GettyImages IL)
נאיה ריברה וראיין דורסיי בימים יפים יותר | צילום: Jonathan Leibson, GettyImages IL

המזל הרע של ליה מישל

התמיכה הרחבה שזכתה לה ליה מישל לאחר ששכלה את בן זוגה, קורי מונטית', התחלפה במהרה במטח האשמות. מעריצים טענו כי מישל יכלה למנוע את מותו של מונטית' והאשימו אותה בניצול מותו לקידום הקריירה המוזיקלית (הכושלת) שלה. כשנה לאחר מכן החלה מישל לצאת עם מתיו פאטס, אותו הכירה על סט הצילומים של אחד הקליפים שלה, שם שימש כניצב. אז דווח כי פאטס הוא נער ליווי לנשים המתחזק פרופיל פעיל באתר "קאובויים למלאכיות". אם לא די בכך, הודלפו תמונות עירום של הכוכבת. פליטת גלי נוספת שתמונות עירום שלה הודלפו היא הת'ר מוריס (בריטני ס' פירס), שהגיבה לפרשה בקלילות: "ובכן, זה יכול היה להיות יותר גרוע! לפחות אני נראית טוב!".

מותו הפתאומי של בן זוגה של בקה טובין

יומיים לפני יום השנה למותו של קורי מונטית', ההיסטוריה חזרה על עצמה ובקה טובין (קיטי ווילד) מצאה את גופתו של בן זוגה, מאט בנדיק, בחדר בית המלון. בניגוד למונטית', סיבת המוות של בנדיק הייתה התקף לב. טובין הכירה שנה לאחר מכן את זאק מרטין, שלימים הפך לבן זוגה, והם בחיים באושר ועושר עד עצם היום הזה.

View this post on Instagram

Happy 10 Years GleeThank you for the experience of a lifetime.

A post shared by Becca Tobin (@becca) on

ג'סי לוקן נוהג בשכרות

הקללה לא פוסחת על כוכביה האורחים של הסדרה. השחקן ג'סי לוקן, שהשתתף בפרקים ספורים של הסדרה בתפקיד בובי, נעצר בסוף השנה שעברה בחשד לנהיגה בשכרות. שוטר מקומי דיווח כי לוקן פגע במדרכה וסירב לבדיקה לגילוי אלכוהול. לוקן שומר על פרופיל נמוך מאז המקרה, ולא השתתף באף סרט או סדרה בשנה האחרונה.

מתוך הסדרה (צילום: צילום מסך, 20th century fox)
מי זה? | צילום: צילום מסך, 20th century fox