מותו של כוכב "Glee", קורי מונטית', בשנת 2013 ממשיך להטריד את מנוחתם של קרוביו. השחקן הקנדי מת ממנת יתר של הרואין כשהיה בן 31, וכעת, חמש שנים אחרי, מספרת אמו על רגע הגילוי המחריד. לדברי אמו של מונטית', אן מקרגור, מי שהודיעה לה על המוות המפתיע הייתה ליה מישל, כוכבת גלי ובת זוגו של מונטית' באותו הזמן. בראיון למגזין People סיפרה האם: "קיבלתי טלפון מליה והיא צעקה, 'זה נכון? זה נכון בקשר לקורי?', ואני אמרתי, 'מה לגבי קורי?', לא שמעתי כלום עד אז. ואז המשטרה דפקה בדלת".

מקרגור המשיכה וסיפרה על התחושות הקשות לאחר הגילוי: "נכנסתי למצב של חוסר תחושה, פשוט סגרתי את כל הרגשות, והייתי חסרת תחושה. ידעתי שזה אמיתי, אבל היו פעמים שיכולתי לשקר לעצמי ולומר, 'הוא באל.איי, הוא יתקשר בקרוב'". לדבריה, עד היום היא מתקשה להתאושש, "אני עדיין כל הזמן תלויה על הקצה. כשאתה מאבד מישהו שהוא חלק כזה גדול ממך, אתה מאבד כל סיבה לחיות".

מונטית', בעל היסטוריה ארוכה של שימוש בסמים, שנכנס לגמילה שלוש פעמים בעבר, נמצא ללא רוח חיים במלון בונקובר, עם שאריות מורפין, קודאין והרואין בדמו. לדברי אמו, טיפולי שיניים מורכבים שעבר לפני מותו, דירדרו את מצבו ופגעו במאמצי הגמילה: "קורי עשה המון טיפולי שיניים, היו לו שיניים קטנות וכולם היו עם סתימות. היו לו הרבה תרופות במערכת, מה שלא היה טוב לגוף שלו אחרי שיצא מגמילה".

שלושה חודשים לפני מותו, מונטית' השלים תהליך גמילה. לדברי אמו, טיפולי השיניים החלו כחודש לאחר מכן. היא טענה כי הגמילה הארוכה פגעה בהסתגלות של גופו לסם, מה שהביא למותו: "לא היו לו מספיק סמים בדם בשביל להרוג אותו, אבל מסיבה מסוימת זה קרה, בגלל חוסר ההסתגלות של הגוף". היא סיכמה בעצב את האובדן העמוק: "אני עדיין לא מצליחה לאסוף את השברים, העולם שלי נעצר... קורי לא רצה למות".