אחרי שכוכבות כמו אנג'לינה ג'ולי וקיילי ג'נר הציג תרומות בסכומי עתק (כמיליון דולר כל אחת) לטובת ארגונים המסייעים למאבק בקורונה, גם כוכבת "משחקי הכס" אמיליה קלארק מצטרפת לטרנד המבורך. קלארק, המסתגרת בביתה בימים אלה, גם מציעה תמורה מקורית עבור כמה תורמים ברי מזל.

בסרטון שהעלתה לאינסטגרם, פנתה קלארק לעוקביה וביקשה מהם לתרום ל-SameYou, ארגון הצדקה שלה שמסייע לאנשים להתאושש מפגיעות מוחיות ואירועי שבץ. כעת, בעקבות התפרצות הקורונה, מסייע הארגון באשפוז ביתי לאנשים המתאוששים מאותן פגיעות, וזאת במטרה לפנות מיטות נוספות בבתי החולים. 

View this post on Instagram

Dearest ones, from my isolation booth I write to you with a plea for help! Due to the current frightening and ever changing coronavirus emergency please would you help me raise £250,000, by donating through the link in my Bio, to provide stroke and brain injury patients with essential support!! This fund will also help in freeing up the hospital beds needed to deal with the pandemic, to care for those who also need a space to heal. 100% of your generosity will fund virtual rehab clinic support in the coming weeks... a very big task and a very big ask but you are all very big hearted souls so I know you’ll want to help me help them! ❤️❤️ @sameyouorg #togethertogethertogether

A post shared by @ emilia_clarke on

למקרה והמטרה לא קוסמת מספיק גם ככה, קלארק מציגה פיתוי נוסף: 12 תורמים אקראיים ייבחרו ויזכו לחלוק עם השחקנית ארוחת ערב חגיגית. באופן וירטואלי, כמובן. "אנחנו נבשל ביחד ונאכל את זה יחד", הבטיחה קלארק לעוקבים, "אנחנו נשוחח על הרבה דברים - בידוד ופחד וגם סרטונים מצחיקים. ו, אתם יודעים, גם על העובדה שאני לא באמת יודעת לבשל". 

הבחירה של קלארק דווקא במטרה הזו היא לא מקרית. בשנה שעברה, חשפה השחקנית כי בשנים 2011 ו-2013 היא חוותה שני אירועים מוחיים ועברה שני ניתוחים מצילי חיים. "ניסיתי להתעלם מהכאב ולהמשיך למרות הכאב אבל פשוט לא יכולתי", סיפרה כאשר תיארה את אחד המקרים בהם לקתה במפרצת במוח. לאחר שהתאוששה מאותן פגיעות מוחיות, החליטה קלארק להקים את ארגון הצדקה.

לפי קלארק, השחקנית מקווה לאסוף סכום של עד 250 אלף פאונד עבור הארגון. "אנחנו יוצרים מרפאת שיקום וירטואלית כך שלשורדי פגיעות מוחיות יהיה מקום ללכת אליו ומקום להרגיש בו בטוחים, מקום שלא ירגישו בו בודדים או מבודדים", סיפרה בסרטון שהעלתה. "אנחנו צריכים לעשות כל מה שאפשר כדי לשחרר כמה שיותר מיטות ולהקהל על שירות הבריאות הלאומי", קראה לעוקביה. 

ההחלטה של קלארק לערוך את אותה ארוחה באופן וירטואלי תסייע לה גם לחסוך את אחד ההרגלים השנואים עליה: צילום סלפי עם מעריצים. לפני כמה חודשים, סיפרה קלארק בראיון כי היא נמנעת מלהצטלם עם מעריציה מאחר והדבר גורם לה למצוקה, ובמקום זה מעדיפה להעניק להם חתימות שלה. "ברגע שאתה חותם על משהו, יש לך אינטראקציה עם אותו בן אדם", סיפרה במהלך אותו ראיון.