אמיליה קלארק, כוכבת משחקי הכס, חשפה היום (חמישי) במגזין ניו יורקר כי לקתה במפרצת במוח ועברה בהצלחה שני ניתוחים בראשה. לדבריה של קלארק, המשחקת את דמותה של דיאנריז, במהלך 2011 היא חוותה את האירוע המוחי הראשון – וכעבור שנתיים לקתה שוב במפרצת במוח.  

"המאמן שלי ביקש ממני לעשות תרגיל פלאנק ומיד הרגשתי כאילו יש לי גומייה שמוחצת את המוח שלי", סיפרה קלארק בטור החושפני. "ניסיתי להתעלם מהכאב ולהמשיך למרות הכאב אבל פשוט לא יכולתי".
 
"אמרתי למאמן שאני צריכה הפסקה, איכשהו תוך כדי זחילה הצלחתי להגיע למלתחה, הגעתי אל השירותים כרעתי על ברכיי והקאתי. בזמן הזה הכאב המשתק רק התגבר, בזמן מסוים הבנתי שזה קורה: המוח שלי ניזוק"‎.
 

 
אחרי שהובהלה לבית החולים עברה קלארק ניתוח במשך שלוש שעות בראשה. במשך ימים ארוכים בילתה בשיקום. שנתיים לאחר האירוע הראשון, הרופאים זיהו בראשה של קלארק אירוע מוחי נוסף. היא הועברה מיד לחדר הניתוח.

"אחרי שהעירו אותי צרחתי מכאבים", היא תיארה. "הניתוח נכשל. היה לי דימום מסיבי בראש והרופאים הבהירו לי שאם לא אנותח שוב כנראה לא אשרוד. הפעם הם היו צריכים לעשות את זה באופן מיידי בדרך המסורתית - על ידי פתיחת הגולגולת".

בעקבות הניתוח הנוסף קלארק נאלצה לבלות חודש שלם בבית החולים. "היו לי חרדות נוראיות. הרגשתי מותשת. זה היה כל כך קשה שממש קשה לי להיזכר באותם ימים אפלים. המוח שלי חסם את הזיכרונות הללו, אבל אני כן זוכרת שהייתי משוכנעת שאני לא אשרוד".