עדכון, 30.03: העולם כולו ממוקד בימים אלה במשבר הקורונה, אבל זה לא אומר שאין חדש בגזרתה של ג'מיל. בתחילת החודש, עוד לפני שכוכבים רבים נדבקו בנגיף, פנתה הקומיקאית ומגישת הטלוויזיה האמריקאית לעוקביה בטוויטר וביקשה מהם להמר מי יהיה המפורסם הראשון שיידבק. בציוץ נוסף, ציינה קולינס ש"ג'מילה לא נחשבת", ככל הנראה בהתייחסות לסכסוך המתוקשר של השחקנית והעובדה שרבים מצפים ממנה להיות חולה - לפחות לכאורה.

"מי ייתן ולעולם לא תסבלי ממחלה כרונית", כתבה לה ג'מיל בתגובה, "לעולם לא תתעוררי בכאב (...) ותיאבקי במוגבלות בלתי נראית. מי ייתן ולעולם לא ילעגו לך אנשים שמעולם לא פגשו אותך". את הולכת למקום הרע", הוסיפה כוכבת "המקום הטוב". כמה ימים מאחר מכן, העלתה ג'מיל עוד ציוצים בהם גולשים קישרו בינה לבין הנגיף.

בין הבדיחות שהכעיסו את ג'מיל אפשר למנות ציוצים כמו "מסתבר שלג'מילה ג'מיל יש את כל שמונת מקרי הקורונה בבריטניה" או "תגידו, ג'מילה ג'מיל כבר זייפה שיש לה קורונה?". "אם אתם הולכם לצחוק על כך שאני הולכת להיות השחקנית הראשונה עם קורונה", כתבה ג'מיל, "אתם מאחרים ואתם 'בייסיק'". נכון לשלב זה, יש לציין, ג'מיל עצמה לא הודיעה כי נדבקה בקורונה.

כותרת נוספת אותה סיפקה ג'מיל לאחרונה וזוכה כעת לתזכורת היא יציאתה מהארון כקווירית, בעקבות סערה סביב ליהוק שלה לתכנית ריאליטי הפונה לקהל הלהטב"קי. בראיון לטיימס הבריטי, סיפרה ג'מיל על הסאגה וסיפקה מידע נוסף, אם כי מעט שונה, על העדפותיה המיניות. 

"אנשים עדיין תקועים בליניאריות ולא מבינים את הספקטרום של המיניות", סיפרה בראיון. "אני מנחשת שאני ביסקסואלית, אבל אני די נמשכת לכולם", הסבירה השחקנית, והוסיפה: "אני לא יודעת אם זה אומר שאני פאנסקסואלית. אבל אני לא רק נמשכת לגברים סטרייטים מלידה, אני נמשכת לכולם". 

כזכור, ג'מיל נמצאת בזוגיות עם המוזיקאי ג'יימס בלייק - שאף יצא להגנתה בעיצומה של הסערה. "עברנו לגור ביחד ברגע שהתנשקנו", סיפרה, "זה היה אמור להיות סידור זמני בזמן שהוא חיפש בית אבל זה פשוט לא נגמר".


עדכון, 24.02: שבוע נוסף חלף והדרמה סביב ג'מיל לא דעכה. גם הפעם, איך לא, מי שמעורב בסיפור הוא מגיש הטלוויזיה פירס מורגן, ששמר על שקט בימים הראשונים שלאחר הסכסוך המקורי עם כוכבת "המקום הטוב".

הסיבוב האחרון בקרב בין השניים התחיל בשבוע שלפני, כאשר ג'מיל פרסמה הצהרה ארוכה נוספת שנועדה להבהיר את הגרסה שלה בנוגע לעברה בתחום הדוגמנות. "הסיבה בגללה תמיד הכחשתי בראיונות את היותי דוגמנית היא שמעולם לא הייתי מוצלחת. הייתי הולכת לליהוקים ועושה עבודות קטנות כי מעולם לא הצלחתי להביא את המותניים שלי להיקף של 34 אינצ'ים וכי לא היו דוגמניות דרום אסייתיות מצליחות כשהייתי צעירה", כתבה בחשבון הטוויטר שלה, שחזר למצב פומבי לאחר שנחסם. 

"הייתי מרעיבה את עצמי עבור ההצלחה. זו הייתה התקופה הקשה של חיי. ולא הייתי דוגמנית טובה. בגלל זה לא המשכתי בקריירה הזו כשהתבגרתי", הסבירה ג'מיל, שגם הסבה את תשומת הלב של קוראיה אל עבר טרייסי איגן מוריסי, מפרסמת הסטוריז מעוררי הסערה. "אני מקווה שכולנו נוכל להמשיך הלאה מתאוריית הקונספירציה שאישה לבנה ופריבילגית אותה מעולם לא פגשתי, אבל בעלת עבר מקצועי מקצועי מפוקפק אם תחפשו אותו, כולל הצהרות בלתי מתקבלות על הדעת נגד קורבנות אונס, פרסמה עליי". בנוסף, ג'מיל כתבה ש"השבוע האחרון גרר אותי למצב של כמעט-מוות" וציינה כי יש לה "עבר לא קל עם התאבדויות". 

בשלב הזה חזר לתמונה מורגן, שפרסם באותו יום ציוץ בו כתב כי "לג'מילה ג'מיל יש הרבה מה לומר על הטרדה ברשת, אז למען האיזון, הנה הודעות שקרוליין פלאק (מגישת הריאליטי שהתאבדה שבוע קודם, ככל הנראה בעקבות היחס התקשורתי כלפיה, ר.א) שלחה לי באוקטובר שעבר אחרי שג'מילה ג'מיל תקפה אותה ואת תכנית הטלוויזיה החדשה שלה ברשת". כמובטח, מורגן צירף לציוץ צילום מסך ובו שלוש הודעות שקיבל מפלאק, בהן "אני מתקשה עם ג'מילה..." ו"השנאה שהיא מפנה כלפיי".

"פשוט אמרתי שהתכנית אותה הנחתה (לא היא) בעייתית עבור צפייה של ילדים", כתבה ג'מיל בתגובה, "הסברתי את הטענה שלי בנימוס". בהמשך, ג'מיל כתבה כי "פירס משתמש באישה מתה שהייתה חברה שלי, בתור נשק כדי להתעלל בי ישר אחרי שסיפרתי על כך שבשבוע שעבר הרגשתי אובדנית. זו הסיבה שהתעשייה הזו בעייתית". 

אחרי מספר שעות ולא מעט תגובות, ג'מיל חזרה לטוויטר וכתבה כי "מתוך כבוד לקרוליין, אני לא אתן לשיחה הזו להמשיך כאשר היא לא יכולה לדבר עבור עצמה. היא הייתה מתחלחלת מכך שההודעות האישיות שלה שותפו ושימשו כנשק נגד אישה, על ידי בריון פרזיט שהיא החשיבה כחבר שלה. למכור את ההודעות של החברים המתים שלך עבור קליקים הוא שפל שמעולם לא חשבתי שמישהו יגיע אליו".


17.02: שחקנית מצליחה, אייקון להטב"קי בהתהוות, אשת תקשורת, מוזיקאים מוכרים, קריירת דוגמנות מומצאת, התגברות על מחלת הסרטן, שיניים שבורות, נחיל דבורים והפרעה פסיכיאטרית - רשימת המכולת הזו כנראה נשמעת לכם כמו המתכון לסיפור משובח מתוך טלנובלה, ויודעים מה? אתם לגמרי צודקים. השבוע שעבר על ג'מילה ג'מיל - טהאני מהקומדיה המתוקה "המקום הטוב" - היה סוער במיוחד (כן, יותר מזה שלפניו), ונמצא כעת בנקודה שאין ברירה אלא לצלול בה לתוך אחד הסיפורים המרתקים של התקופה. 

נתחיל, איך לא, בהתחלה. לאחר שבתחילת החודש ג'מיל יצאה מהארון כקווירית בעיצומה של סאגה שעסקה בליהוק שלה לריאליטי חדש הפונה בעיקר לקהילה הגאה, השחקנית הודיעה שתיקח פסק זמן מהרשתות החברתיות. למעשה, פוסט היציאה שלה מהארון אף נפתח במילים "טוויטר הוא אכזרי". אבל ההתחייבות הזו של ג'מיל החזיקה מעמד זמן קצר בלבד. 

באותו יום בו ג'מיל יצאה מהארון - וככל הנראה בצל הפרשה - הכותבת ומגישת הפודקאסטים טרייסי איגן מוריסי הציפה מחדש ועדכנה סדרת סטוריז באינסטגרם, שעוסקים כולם בג'מיל ובהיסטוריה הרפואית שלה. ברצף סטוריז בן עשרות פרקים, מוריסי משווה בין ראיונות רבים שג'מיל העניקה במהלך שנות הקריירה שלה, ומצאה לא מעט גרסאות סותרות. בשביל שלא תצטרכו לגלול בעצמכם, מיפינו לכם את הנקודות החשובות ביותר:

תאונת הדרכים. בראיון משנת 2015, ג'מיל סיפרה כי כשהיתה בת 17 היא התפרצה לכביש סואן במטרה לברוח מדבורה שרדפה אחריה ונפגעה. עמוד השדרה שלה, כך סיפרה השחקנית, נפגע בתאונה - והיא הייתה מרותקת למיטה שלה במשך שנתיים ולא יכלה ללכת מבלי להיעזר בהליכון. בשנת 2019, לעומת זאת, התמונה הייתה מעט שונה. בראיון מאותה שנה ג'מיל הסבירה כי אותה תאונה "הרסה לגמרי" את הגב שלה, אבל ריתקה אותה למיטה רק לשנה בלבד, שאחריה השתמשה בכיסא גלגלים למשך חצי שנה נוספת.

בהזדמנות אחרת באותה שנה, ג'מיל תיארה תאונה דומה עם פרטים מעט שונים - הפעם היא כבר הייתה בוגרת, שכן היא מתארת שהתאונה קרתה במהלך צילומי העונה הראשונה של הסדרה בכיכובה (שארכה ארבע עונות בלבד) ונגרמה בגלל שברחה מנחיל גדול של דבורים. בגרסה הזו ג'מיל יצאה ללא פגע, אבל מוריסי וגולשים אחרים לא יכלו שלא לשים לב לדמיון בין שתי התאונות. 

גולשת מסורה אחרת מצאה סרטון של המוזיקאי הבריטי מארק רונסון, שמתאר את הזיכרונות שלו מאותה סיטואציה מלפני מספר שנים, בה נכח יחד עם ג'מיל. רונסון, איך נאמר, קצת מצנן את הסיפור המקורי ומתאר כיצד "דבורה אחת או שתיים ניגשו באיטיות" אליו ואל השחקנית, והבהיר כי הוא בקושי זוכר את התקרית. רונסון, יש להניח, היה זוכר אם ג'מיל הייתה נפגעת ממכונית נוסעת.

בהלת הסרטן. בשנת 2014 ג'מיל נאלצה להתמודד עם סיטואציה מלחיצה ביותר - חשש לסרטן. באותה שנה, ג'מיל מספרת, התגלה באחד משדיה גידול, שלאחר בדיקות התברר למרבה המזל כלא סרטני. בשנת 2019, לעומת זאת, ג'מיל כבר כתבה בציוץ בטוויטר כי "התגברה על מחלת הסרטן" פעמיים.

הנפילה. במהלך צילומי פינה לתכנית טלוויזיה בתחילת העשור הקודם, ג'מיל והמגיש והזמר הבריטי אולי מארס הרשו לעצמם להשתולל מעט ולרדוף האחד אחרי השנייה - עד שג'מיל החליקה ונפלה. בראיונות על אותה תקרית, ג'מיל מספרת כי איבדה את אחת משיניה הקדמיות, שברה את האף והמרפק שלה וסבלה מזעזוע מוח. בראיונות אחרים, נכנסו לרשימת הנפגעים גם צלעותיה של ג'מיל.

בהמשך הקטע המצולם, מארס מציין בפני הצופים כי ג'מיל סבלה רק מכאבים ומזעזוע מוח קל, והשחקנית עצמה מוצגת חוזרת לשידור, בלי סימנים לאיברים שבורים כלשהם. בסיום אותה תכנית ג'מיל, איך לא, חייכה למצלמה - ולא נראה שחסרה לה שן קדמית כלשהי.

האלרגיה. בראיון מצולם מלפני מספר שנים, ג'מיל סיפרה על האלרגיות הרבות מהן היא סובלת, בהן אלרגיה לבוטנים. אבל ממש ביום בו מוריסי העלתה את התחקיר שלה, ג'מיל עצמה העלתה תמונה של חטיפי חמאת בוטנים וככל הנראה די אהבה אותם, בהתחשב בכך שכתבה עליהם: "החיים לעולם לא יחזרו לקדמותם".

קריירת הדוגמנות. כאן אמנם לא מדובר על עניין רפואי כלשהו, אבל גם זו אנקדוטה שמעניין להתעכב עליה. לפי צילומי המסך שמוריסי העלתה לסטורי שלה, בראיונות מסוימים ג'מיל מספרת כי עסקה בעברה כדוגמנית וסוכנת דוגמניות, קריירה שגרמה לה גם להפרעות אכילה. בראיונות אחרים, לעומת זאת, היא מספרת כי מעולם לא הייתה דוגמנית, אלא רק ציידת כשרונות.

הסיפורים לעיל, יש לציין, הם רק אלה בהם מוריסי מצאה סתירות מסוימות בגרסאות, לכל אלה אפשר להוסיף חירשות במהלך הילדות, צליאק, תסמונת אהרלס דנלוס (גמישות יתר של המפרקים) ואגן שבור - כולם מצבים איתם ג'מיל מספרת שהתמודדה במהלך חייה.

בראיון שהעניקה לאתר INSIDER התייחסה מוריסי להתבטאות אחת בעייתית שלה במהלך אותו רצף סטוריז מכונן - בה רמזה כי ג'מיל סובלת מתסמונת מינכהאוזן. אותה תסמונת, המכונה גם "סינדרום התמכרות לבית חולים", מוגדרת כהפרעה פסיכיאטרית בה אנשים מעמידים פני חולים במטרה למשוך תשומת לב ואהדה. "אני כמובן לא יודעת אם יש לה את התסמונת", סיפרה מוריסי בראיון, "פשוט השתמשתי בה כדימוי למישהי שמשקרת על המחלות שלה או פשוט היפוכונדרית. אני לא באמת יודעת אם זה המצב".

מתוך הסטורי של טרייסי איגן מוריסי

לאחר כמה ימים, ג'מיל התייחסה לאותו שרשור אינטרנטי שהחל להכות גלים. "בהתחלה אני משקרת על המיניות שלי (בהתייחסות לסערה מהשבוע שלפני, ר.א) ועכשיו אני מואשמת במינכהאוזן? על ידי אידיוטית לא יציבה שלא הבינה במהלך כל ה'מחקר' שלה שסיפורי תאונות הדרכים שלי הם 'שונים' בגלל שהם עסקו בשתי תאונות שונות?", כתבה בטוויטר, תוך כדי הצפה מחדש של העובדה כי היא מתמודדת מתסמונת אהרלס דנלוס, שהיא לדבריה הסיבה בגללה סבלה מכל כך הרבה פציעות. לגבי הצד של רונסון בסיפור התאונה - ג'מיל הסבירה כי היא הציגה את הזכרונות שלה מהסיטואציה בהגזמה במהלך ראיון קומי, מה שגרם למוריסי להזכיר לעוקביה כי אותו ראיון הוענק לצהובון הבריטי The Sun - גוף תקשורת שלא ידוע בתכנים קומיים במיוחד.

אותה תסמונת מדוברת, לפי ג'מיל, היא גם הסיבה בגללה יכלה לאכול חטיף בוטנים - מאחר ואותה אלרגיה חלפה עם השנים בעקבות הליך שנועד לטפל בתסמונת. לגבי עניין הסרטן, ג'מיל מסבירה כי היא סופרת את אותה בהלה מדוברת כאחת מהפעמים בהן "ניצחה" את המחלה, בנוסף לסרטן צוואר הרחם בו חלתה בשלב מסוים. בנוסף, בתגובה לציוץ של אחד הגולשים, ג'מיל הסבירה כי היא תופסת את כל הסיטואציה ככזו שנובעת מהשיוך האתני והמגדר שלה.

View this post on Instagram

Some weirdo stalker started a viral conspiracy thread on my having munchausens apparently. She thought that because my car accident stories was “different” .... that’s because they were about two separate car accidents 13 years apart. In her rush to bully and drag, she forgot to read... But after a few hours of feeling upset that I’m being gaslit and targeted for harassment... I sort of realized... oh. Ok. Some people have sad, empty lives. And doing this gives them some purpose. And I don’t have to do stuff like this because I have a purpose in @i_weigh and all our beautiful policy change and fights for legislation to protect young people. So now I think all of the accusations are hilarious and I’m starting my own rumors. Write your best rumor about me below!

A post shared by Jameela Jamil (@jameelajamilofficial) on

מלבד ההתבטאויות הפומביות שלה, מסתבר כי ג'מיל פנתה גם באופן אישי למוריסי. וב"פנתה" הכוונה ל"שלחה הודעות באופן רצוף במשך שבע שעות", כפי שמוריסי מעידה. מוריסי פרסמה את אותן הודעות - בהן גם אחת בה ג'מיל כינתה את המצב כ"מסע צלב" - ברשת, ומאפשרת לכל גולש שמעוניין לקרוא אותן לעשות זאת, בתמורה לתשלום סמלי של כמה דולרים בחשבון ה"פטריאון" (פלטפורמה למימון המונים) שלה.

לפי מוריסי, גם בהודעות הפרטיות שג'מיל שלחה לה אפשר למצוא כמה סתירות. באחת מההודעות ג'מיל מספרת כי בעקבות אותה נפילה מצולמת היא אכן שברה את אחת משיניה, שן שעד היום מודבקת לה לחניכיים ולא הוחלפה. מוריסי פקפקה בסטורי שלה באותו הסבר, והעלתה תיעוד של ג'מיל מתראיינת בעבר בעודה מצמידה אפונים קפואות לפרצוף שלה, לאחר שעברה ניתוח בפיה יום קודם. "לא יכלו לתקן את זה אז?", מוריסי תהתה בסטורי שלה. 

הסיפור רחוק מלהסתיים. בהמשך, ג'מיל התראיינה על תסמונת המינכהאוזן שיוחסה לה בראיון, בו כינתה את מוריסי "סטוקרית", והמוזיקאי המוערך ג'יימס בלייק, בן זוגה של ג'מיל, התבטא גם הוא בטוויטר וחיזקת את טענותיה של זוגתו. "זה די מבחיל לצפות באישה שאני אוהב מותקפת כל כך בכל יום על דברים מגוחכים כל כך", כתב בלייק. "אני נמצא שם עבור המפרקים הנפוחים שלה, פריקות המפרקים שלה, התגובות האלרגיות החמורות שלה, התקפי החום הגבוה התכופים שלה... הייתי שם בזעזועי המוח שלה, בשלושת חודשי ההתקפים שבאו אחרי שהרופאים אבחנו לה סרטן, וכל הניתוחים - והסיבוכים שבעקבותיהם - שקרו בגלל האהלרס-דנלוס שלה". את מכתב התמיכה שלו ליווה בכיתוב "הייתי מדבר עוד קודם, אבל ג'מילה ביקשה שלא".

בימים הבאים, בעקבות התאבדותה של מגישת הטלוויזיה קרוליין פלאק, ג'מיל צייצה על הנושא בטוויטר וקראה לממשלה הבריטית לחקור את אותה "הטרדה" שחוותה המגישה מצידה של התקשורת, ככל הנראה מתוך הזדהות איתה.

מי שפחות אהב את הסאגה, ואת ג'מיל בפרט, הוא מגיש הטלוויזיה הבריטי פירס מורגן, הידוע בהתבטאויות השערוריתיות שלו. במהלך ויכוח שהתפתח בין השניים בטוויטר בעקבות התאבדותה של פלאק, כתבה ג'מיל -שחסמה את דף הטוויטר שלה לעוקבים בלבד מאז - למורגן כי "אני אהיה זכורה יום אחד בתור האישה המעצבנת ששינתה את ההתנהלות בעולם ועבדה על חוקים שנועדו להגן את בריאותם הנפשית של הצעירים. אתה תיזכר בתור הסלבריטי הסטוקר והמעיק שנמצא בכל צד שגוי של ההיסטוריה". על כך ענה מורגן בקצרה: "את לא תהיי זכורה בכלל", מה שגרם לג'מיל לחסום אותו ברשת החברתית.