לרגע הזה אף אחד לא ציפה. אולי ניחשנו, קצת קיווינו, אבל כשהמסכה ירדה מפניה של החסידה, עדיין נכנסנו לשוק טוטאלי. גם חברי הפאנל של הזמר במסכה לא הצליחו להסתיר את ההפתעה על פניהם, כשמי שנחשפה מתחת למקור היא לא אחרת מאשר העיתונאית, לוסי אהריש. למרות היציאה מאזור הנוחות, עם ביצוע קצבי ללהיט של עדן בן זקן, "תל אביב בלילה", לוסי נפרדה הערב (שני) מהתחרות ואנחנו עוד נתגעגע אליה. אז עכשיו כל שנותר לגלות הוא איך הרמזים קשורים אליה? הנה הפיצוח המלא. 

נחשפה: זו המפורסמת בתחפושת החסידה (צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12)
לוסי אהריש ברגע החשיפה | צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12

>>רוצים עוד רמזים? היכנסו עכשיו לאינסטגרם או לפייסבוק של הזמר במסכה

הרמז הראשון

 1. כמו רוב בעלי הכנף, גם את החסידה שלנו הכרנו כשהיא מתהלכת לה בין העננים בשמיים, ומספרת על החיבור העמוק לשורשים שלה. היא מקבלת מהמאבטחים תינוק עם הפתק – "לכבוד סיגי, יולדות ב', בית החולים סורוקה", כשלמעשה לוסי נולדה בסורוקה, ואילו סיגי זו שם הדמות ששיחקה בסרט "המוסד".
 2. תינוק נוסף מגיע לחסידה, והפעם עם המען – לכבוד יצחק נבון. כאן רומזים לנו על מי שהיה הנשיא בשנת 1981, השנה בה לוסי נולדה. גם שם הרחוב בו גדלה מסתתר ברמז – שדרות הנשיא, וביחד? הנשיא יצחק נבון.
 3. התינוק הבא מיועד למסירה לכתובת: "שטראוס 29, מאה שערים, ירושלים", וזוהי למעשה כתובתו של בנק לאומי, בו לוסי עבדה כפקידה בתחילת דרכה.
 4. במידה ותהיתם מה פשר הכתובת למשלוח בגרמניה, "53113 Bonn, Germany", זוהי הכתובת של דויטשה וולה, הערוץ הגרמני בו עבדה לוסי בתחילת הקריירה. 

הרמז השני

 1. ברמז השני אנחנו עדים למשחק הכיסאות בכיכובה של החסידה, כשזו אוחזת לה נקניקייה בלחמנייה. זה כמובן לא סתם, והרפרנס לכך הוא נקניקיות "מיס לוסי", שמן הסתם, רומזות לנו על שמה של לוסי.
 2. כשהמוזיקה נעצרת, המאבטחים ממהרים לתפוס את מקומם, בעוד החסידה מספרת לנו שהיא נדדה מהדרום אחרי שלא השתלבה בנוף. למי שלא יודע, לוסי במקור מדימונה. כן, שכנה של אופירה, כבר אמרנו?
 3. אנחנו חוזרים יחד עם החסידה בפלשבק לימי התיכון, שם שני מאבטחים נתקעים בה בכוונה והתיק אותו היא מחזיקה נופל מידיה. אנחנו מגלים שהיא נושאת בו חליל צד וספר, וזהו רמז לימי הנעורים בהם לוסי ניגנה בחליל צד בקונסרבטוריון. 
 4. אחרי ההתקלות הזאת, החסידה מספרת לנו שכשהייתה מגיעה לבית הספר, כל הילדים היו צועקים עליה. ברקע אנחנו שומעים את הצנזורה על המילים, שנשמעת כמו ביפ אחד גדול. מנחשים למה? פשוט כי לוסי עבדה פעם בערוץ ביפ, בתוכנית "מחוץ לחוק".
 5. בהמשך, החסידה פותחת את הלוקר ומוצאת שם כמה דברים. הראשון, תמונה של צופית גרנט, שלמעשה חיתנה את לוסי יחד עם בעלה, צחי הלוי. השני הוא לב משורטט מסביב לשם דן שילון, וכאן מדובר בחלום שלוסי הצליחה להגשים, והוא להופיע ב"מעגל של דן שילון". הדבר השלישי שמודבק על הלוקר הוא הסטיקר – Life Enjoy It, וזה משפט ששנים רבות היה תלוי על הקיר בביתה. אגב, זה גם המוטו שלה בחיים. התמונה הרביעית היא של בראד פיט, ומציינת את תפקידה כניצבת בסרט "מלחמת הזומבים", בו כיכב השחקן ההוליוודי. 
 6. אחרי כל זה, החסידה מחזירה את הספר ללוקר, ואנחנו מבינים שמדובר ב"החולה המדומה" של מולייר. זהו למעשה המחזה הראשון בו הופיעה בתיכון, ושם גם הבינה עד כמה היא נמשכת לבמה.
 7. כשהחסידה לוקחת נעץ ונועצת אותו על מפת העולם במקום של ישראל, הרפרנס הוא לתוכנית "אנחנו על המפה", בה לוסי השתתפה.
 8. בסופו של דבר, החסידה מקווה שההופעה השנייה לא תהיה המילה האחרונה שלה בתוכנית, וצמד המילים האלה הוא גם שם התוכנית בה לוסי התארחה כפאנליסטית אורחת.

>> לא רק החסידה: מי הסתתר מתחת לתחפושות הקרמבוהקקטוסהדב, הכריש, השור, הפטריה, הפופקורן ומלפפון חמוץ?

הרמז השלישי

 1. החסידה מגיעה ללשכת העבודה, ומצביעה על שלט בו מחפשים קלדנית בבית משפט, שזהו התפקיד בו שיחקה לוסי בתוכנית "מחוץ לחוק".
 2. לאחר מכן, החסידה מצביעה על שלט "דרושה פקידת קבלה במלון", ותתפלאו, אבל זה התפקיד בו עבדה לוסי במקביל לדרכה בעולם התקשורת.
 3. לאחר שהמאבטח מסרב לשתי ההצעות הקודמות, החסידה מציגה בפניו קורות חיים עם תמונה שלה מראיינת מישהו עם מיקרופון. זהו רמז לעבודה של לוסי בתור מראיינת.
 4. אלא שגם על זה החסידה מקבלת סירוב, והיא מסבירה לנו שאנשים תמיד רואים רק את המקור שלה. כאן הכוונה להתייחסות הבעייתית של אנשים כלפיה לאורך השנים, בעקבות מוצאה הערבי. כלומר, המקורות שלה.
 5. החסידה מנסה כיוון אחר, ומציגה בפני המאבטח קורות חיים עם תמונה שלה מדגמנת, ולמי שלא יודע, לוסי הייתה פרזנטורית של בית האופנה "מאוזנר". 
 6. אפשר היה לחשוב שהחסידה תתייאש, אבל היא מניחה בפני המאבטח קורות חיים נוספים ובהם תמונה שלה במדי כדורגל עם סמל מונדיאל 2010. אם נחזור עשור אחורה בזמן, לוסי היא זו שניהלה את לוח השידורים של מונדיאל 2010 בערוץ 1.
 7. לבסוף, המאבטח מציע לחסידה הצעת עבודה – כותבת נאומים, 99 ₪ לשעה, קריטריונים – עמידה על רגל אחת. הרפרנס כאן הוא לנאומים הידועים שלוסי נאמה במהלך ההפגנות המדוברות בהן השתתפה.

הרמז הרביעי

 1. בפעם הבאה שאנחנו פוגשים את החסידה, היא עומדת על פודיום הנאומים ומאחוריה שלט "ועידת החסידות". המאבטח מחליף את השלט לאחד עם הכיתוב "צאו לנו מהרחם", ולוסי הובילה את המחאה של "צאו לי מהרחם".
 2. כשהחסידה מתחילה לנאום, המאבטח מחליף מאחוריה את השלט ל"חסידות פורצות דרך". זהו רמז לכך שלוסי הדליקה משואה ביום העצמאות, שהייתה בסימן ישראלים פורצי דרך. כבוד.
 3. לאחר מכן, המאבטחים בקהל מרימים שלטים, ועל אחד מהם כתוב "כולנו אנשים". לא, זה לא רמז למנחת התוכנית קורין גדעון, אלא לכתבה שלוסי הרימה בתוכנית אנשים.

הרמז החמישי

 1. הרמז שעידו רוזנבלום גלגל אל הבמה, הוא מכנסונים אדומים וקצרים. למעשה, לוסי הייתה מהראשונות שיצאו במחאה על סיפור המכנסונים הקצרים, אותם תלמידות בית הספר לא הורשו ללבוש.

הרמז השישי

 1. החסידה ממתינה בתחנת אוטובוס, כשמאחוריה שלט פרסום גדול של גל"צ. זהו רמז לתוכנית אותה הגישה לוסי בתחנת גל"צ יחד עם ג'קי לוי.
 2. ליד אותו שלט אנחנו רואים תמונה גדולה של מירב מיכאלי, כשמעליה הכיתוב "שישי – שידור חי" והספרה 2, ומתחת לתמונה "מירב מיכאלי בראיון אישי". מירב מיכאלי יצאה להגנתה של לוסי לאחר התקרית בה פוטרה מהתאגיד, בעקבות ההשתתפות בהפגנה של "דרכנו". כמו כן, לוסי עבדה בערוץ 2 טרם הפיצול.
 3. יחד עם החסידה אנחנו ממשיכים לחכות בתחנה, וכשזו מסתכלת על קווי האוטובוס היא מגלה את שני הקווים הבאים: קו 7 – ירושלים וקו 2 – פרנקפורט. לוסי עבדה שבע שנים ב"רשת", והתגוררה בירושלים בזמן לימודיה לתואר הראשון. קו שתיים מסמן את ערוץ 2 בו עבדה לפני הפיצול, ופרנקפורט היה מקום מגוריה לאחר הלימודים.
 4. לאחר מכן, החסידה חוזרת לעמוד בתחנה, ושמה לב לספר בשם "כותרת בהתהוות". כותרת, זהו שם בית הספר בו למדה לוסי.

הרמז השביעי

 1. ברמז האחרון של החסידה, אנחנו תופסים אותה באמצע מכירה פומבית. התמונה הראשונה למכירה היא של זוהר ארגוב, וכדאי שתקשיבו למה. אביהו מדינה הלחין לזוהר ארגוב את שירו המפורסם ביותר, "הפרח בגני", ומדינה גם הדליק משואה בשנת 2015, אותה שנה בדיוק בה גם לוסי הדליקה משואה.
 2. אחד המאבטחים מרים שלט עם המספר 82, שזו גם השנה בה יצא השיר "הפרח בגני".
 3. לאחר מכן, אנחנו רואים תמונה של עין, מאבטח שמרים שלט עם המספר 10 ואחר עם המספר 14. אם תחברו את כולם יחד, תקבלו את המספר 24, אז מה הקשר לעין? בתרגום חופשי מאנגלית, עין נשמעת כמו האות i, ואם נעשה חיבור של כל הממצאים, נגלה שi24 הוא הערוץ שלוסי עבדה בו.
 4. הפריט הבא במכירה הפומבית הוא כרטיס להרצאה "אין דין ואין דיין, החסידה עומדת על שלה – מפגש אישי עם החסידה על יצירה, אמונה, נשיות ותקשורת". למקרה שלא נרשמתם, לוסי מעבירה הרצאות בשם "לא מתנצלת".
 5. בהמשך, מאבטח מרים שלט עם הספרה 1, ושמה של הסוכנות בה לוסי מיוצגת נקרא ייצוג 1.
 6. הפריט הבא אותו החסידה מציעה למכירה היא כיפה, והסיבה לכך היא שבאותה השנה בה לוסי הדליקה משואה, גם מפתח כיפת ברזל הדליק משואה.
 7. הסכום המוצע על הכיפה הוא 13, וזה הרמז לעובדה שלוסי עבדה שנים ברשת. טוב מה נאמר ומה נגיד, חסידה חסודה? אין ספק שהפתעת אותנו ובגדול.