העדכון האחרון:

00:00 – דודו: "יש הבדל בין מודעות לבין שליטה"

דודו ולימור יושבים לאכול ארוחת ערב במסעדת השף ומנהלים שיחה רצינית. "אומרים עליי מלא דברים פה שאני פשוט לא מאמין", הוא אומר. "יש לך מודעות", לימור קובעת, ודודו מוסיף שאין לו שליטה למרות המודעות: "יש לי מודעות אבל לא שליטה. אני מודע לזה שבחוץ אני שנוי במחלוקת אבל זה אני ואין לי שליטה על זה. כל לילה אני הולך לישון וחושב על מה שעשיתי". הוא טוען שיש הבדל בין שליטה לבין מודעות: "ההבדל גדול: אני מודע לכל דבר שאני עושה אבל לא בהכרח שולט על זה". אחרי הארוחה הם יוצאים מהמסעדה והולכים לשבת ליד בית הקפה.

23:00 - נטע: "רק דודו ונונו אהב אותי"

נטע ודומיניק יושבים על המרפסת של הבית הפרטי ומנסים ליישב את ההדורים ביניהם. נטע חשה פגועה אחרי הדברים הקשים שנאמרו עליה: "ניסיתי לעשות את המקסימום אבל בסופו של דבר קוראים לי נחש ושקרנית. למה? על מה? אין לי מושג. באמת שאין לי מושג". היא מספרת לדומיניק שרצתה לשמור על דודו ונונו כי היא רואה בו חבר אמיתי: "הוא היחידי פה שאהב אותי. כשאמרו עליי את מה שאמרו עליי דניאל לא אמר כלום ולא הגן עליי".

22:00 – אליסה לדניאל: "נפגעתי ממך ברמות"

דניאל ניגש לאליסה שיושבת על המרפסת של הבית הפרטי כדי לדבר איתה על המיסוי, ולהתנצל על כך שמיסה אותה. "בחיים לא הייתי חושבת שתמסה אותי ואת החבר שלי ותפגע בסיכויים שלנו להגיע לגמר", היא אומרת בכעס, "אם היית עושה את זה בשבוע שעבר הייתי סולחת אבל השבוע כשאנחנו לפני הגמר ממש קשה לי לסלוח". מה שפוגע בה עוד יותר זה העובדה שהכסף כלל לא שלה. "אתה יודע שזה כסף של דומיניק ולא שלי אתה יודע כמה זה קשה לי. איך אתה יכול לפגוע בי בצורה כזאת?", היא אומרת.

למרות השיחה המתוחה, אליסה עדיין מעריכה את דניאל: "אני מקבלת אותך כמו שאתה ושמחה שבאת לדבר ולהתנצל. אני מאחלת לך בהצלחה ומקווה שלמדת שיעור חשוב. אני את החברות שלי הוכחתי ואתה לא". דניאל המום ולא נותר לו אלא לומר דבר אחד בלבד: "אני מתנצל. אני רק עושה טעויות". אליסה מרגיעה אותו: "זה בסדר זה משחק. כולנו עושים טעויות". 

21:00 – נטע: "דודו ונונו היה חבר שלי"

אליסה ונטע יושבות במרפסת של הבית הפרטי ומדברות על מה שקרה. "דודו ונונו היה חבר שלי וביקש ממני עזרה, רציתי לעזור לו", אומרת נטע, "אמרתי לך גם שאני הולכת לעזור לו כי לא רציתי לעשות לך מהלך". אליסה שואלת את נטע מה הייתה עושה אם לימור ודניאל היו בתחתית הטבלה, ונטע עונה במהירות שהיא הייתה שולחת הביתה את דניאל.

אחר כך אליסה מספרת לנטע על שיחתו של דודו ונונו עם דומיניק: "הוא בא לדומיניק ואמר לו שאם הוא נשאר בעיר הוא יעזור לו להגיע לגמר". נטע מוסיפה שגם היא ודומיניק הגיעו למסקנה שדודו היה צריך להישאר כי הוא יכול לעזור להם: "הרגשתי שהוא יכול לעזור לי ולדומיניק".

20:00 - דודו על נטע: "כמה זמן אפשר להמשיך עם השקרים האלה?"

דודו יושב בפינת הישיבה עם סיגל ומנסה להסביר לה שנטע לא באמת חברה של דניאל. "איך היא חברה שלו?", הוא שואל, "היא התאבדה על דודו ונונו. היא אמרה לאודטה שהיא רוצה שהוא יישאר כאן כדי שיהיה מישהו חזק שיעמוד מולי". הוא מוסיף ואומר שהיא תכננה להתאמלס איתו רק אחרי עזיבתו של דודו ונונו: "היא התכוונה להתאמלס עם דניאל רק כשדודו ונונו עזב. ראיתי איך היא בכתה כשהוא הלך. היא לא ציפתה לזה. לפני שלושה שבועות היא אמרה על דניאל שהוא מזלזל וכשהוא ייצא מכאן הוא יראה את זה". דודו טוען שנטע היא סכסכנית: "היא הלכה ללימור להזהיר אותה מפניי, שאני מתכנן מהלך נגדה. כמה זמן היא יכולה להמשיך עם השקרים האלה?".

19:00 - האשמות הדדיות

נטע ודומיניק מתווכחים בפינת הישיבה שליד בית הקפה. "הייתי צריכה למסות את ג'ו", צועקת נטע, "נראה לך שאני אציל את החבר הכי טוב שלך על חשבון דניאל החבר הכי טוב שלי?". טענה זו של נטע גוררת תגובות זועמות מצד דודו: "פתאום הוא החבר הכי טוב שלך?", הוא שואל בכעס, "דניאל הוא לא חבר שלך אלא רק ברירת מחדל. דודו ונונו הוא החבר הכי טוב שלך ורצית אותו כאן". לאחר מכן הוא פונה לדניאל ואומר לו בפנים את מה שהוא חושב באמת: "אם דודו ונונו היה פה לא היית ישן עם נטע". נטע עוזבת את המקום בבכי ונכנסת לחדר שבמלון.

אחרי זה היא יוצאת למרפסת וצועקת על דומיניק שיושב למטה תוך שהיא בוכה בכאב: "יצאת מסריח במה שאמרת. דניאל הוא החבר הכי טוב שלי ורצית שאני אדיח אותו בשביל ג'ו", היא אומרת. "כרגע אני לא מסוגלת לדבר כשאתם צורחים עליי כמו בהמות אם אתם רוצים לדבר איתי תדברו איתי אחר כך אני רוצה להירגע".

18:00 – דודו ללימור: "הגעת לאן שהגעת. אין מה לעשות, זה משחק"

לימור מסכמת עם דודו את השהייה שלה בעיר, בזמן שהם יושבים מחוץ לבית הקפה. "את צריכה להיות סבבה, הגעת לאן שהגעת. אין מה לעשות זה משחק", דודו מנחם את לימור, למרות שהיא בכלל לא מוטרדת מהרגע שבו תעזוב את העיר ואם לא תגיע לגמר. לימור מוטרדת מהשינוי בחיים שלה אחרי התוכנית: "זה לאו דווקא ה'לצאת', זה מה שיהיה לי בחוץ". דודו ממשיך לעודד אותה, ושואל: "את לא מבינה שיהיה לך רק טוב?". לעומתו, לימור לא מצליחה להשאר אופטימית, ומשתפת: "לא, אני לא מבינה. זה מפחיד אותי איך שעברתי את זה. איך עברתי את זה מבחינת אנשים בחוץ? מה חושבים הילדים? מה חושבים עלי החברים שלי?". דודו דבק בדעתו, ומבהיר ללימור שוב ושוב שאין לה מה לחשוש: "אני חושב שעברת פה דרך. אני יכול להגיד לך מהצד שלי, התחלת מאוד חולה, ואז היית מאוד מבולבלת. את באמת הולכת לחגוג את עצמך כשאת יוצאת מפה".

17:00 – סיגל על נטע: "אני לא אוהבת אנשים כאלו. זה נקרא אנשים אינטרסנטים"

לימור וסיגל יושבות בבית הקפה ומדברות על נטע. לימור מספרת כי בחוץ לא הייתה יכולה להכיר את נטע, בגלל פער הגילאים ותחומי העניין השונים. סיגל משתפת את לימור בשיחה שהייתה לה עם נטע לפני כמה ימים. באותה השיחה נטע פנתה אל סיגל לפני המיסויים, כדי להבין את הלך הרוח בינן, ולנסות להשפיע על בחירתה של סיגל: "היא באה אלי שניה לפני ראש העיר, ולא רציתי לדבר איתה. אמרתי לה שתעשה מה שהיא רוצה, ושאסור לדבר על המיסויים. אז היא דיברה אלי לא יפה, קראה לי מטומטמת. באותו הרגע סיימתי לדבר איתה, שתתקדם. היא אומרת לי: 'אני רוצה לדעת אם אני אפגע בך, אני אפגע בהודיה?". סיגל מספרת ללימור על התגובה העצבנית שלה אל נטע. סיגל לא שיתפה פעולה עם נטע ואמרה לה: "תעשי מה שאת רוצה ואני אעשה מה שאני ארצה". למרות שסיגל לא ענתה לנטע, אף תושב לא מיסה אותה. "אף אחד לא מיסה אותי, ומאז היא לא מדברת איתי", היא אומרת ומדגישה: "אני לא אוהבת אנשים כאלו. זה נקרא אנשים אינטרסנטים".

בנוסף לכך, סיגל בוחרת לחלוק עם נטע מקרה שאליסה סיפרה לה לאחרונה: "נטע אמרה לכל השלישיה (ג'ו, דומיניק ואליסה) לא למסות אותה, בהבטחה שהיא תשמור על דומיניק בגמר. זה נראה לך הגיוני?". לימור מזדעזעת: "אני שומעת מלא דברים בימים האחרונים שנשמעים לי לא הגיוניים".

16:00 - הכישרון של אליסה

בזמן שרוב תושבי העיר נחים, ג'ו ודומיניק יושבים במרפסת הבית ותוהים מי יזכה בבחירות, ודומיניק מתעניין אם יודיעו להם את תוצאות.

בתוך הבית, אליסה מכינה ארוחת צהריים. כשדומיניק ניגש לבדוק את הבישולים של אליסה, הוא נדהם: "וואו מאמי, את בשלנית". הריח של התבשיל מגיע עד לג'ו, וגם הוא מחמיא לאליסה: "הריח משגע אותי".

15:00 - לימור לנטע: "אני רוצה שבחוץ נשכח את המשחק הזה ונרוויח אחת את השנייה"

לימור ונטע נשארות לבד בבריכה. לימור פונה לראשונה לנטע לאחר שלא דיברו זמן מה: "אהבתי אותך ואני אוהבת אותך. נתראה בחוץ ונסגור את הכל", אומרת לימור ומוסיפה: "לא היה לי קל, עשיתי הרבה עבודה עם עצמי. כל הזמן אמרתי שאני לא רוצה להיות חברה שלך בגלל הכסף". נטע מבהירה ללימור שכל האזהרות והלכלוכים מבחוץ לא שינו את דעתה עליה, אלא רק כשהתקשורת ביניהן נותקה היא נפגעה: "כשצעקו לי בחוץ זה לא שינה לי את הדעה, הסרטונים לא שינו לי את הדעה וגם לא שיחת הטלפון. רק זה שלא הצלחנו לתקשר שינה לי". לימור פסימית בנוגע להשתתפות שלה בגמר והיא מבקשת מנטע להסכים לפתוח איתה דף חדש בסיום המשחק: "תהנו פה, אני אצפה בכם 7\24 וניפגש. אני רוצה שבחוץ נשכח את המשחק הזה ונרוויח אחת את השנייה. ממש לא מעניין אותי המשחק איתך".

לאחר שליבנו את העניינים לימור מייעצת לנטע, כחברה לחברה, לשמור טוב את הכסף שלה לעצמה ולא לנסות להציל אחרים: "יש לך סיכויים מאוד גבוהים לנצח. אל תתאבדי על אף אחד. תשמרי על הכסף שלך. תעשי את החישובים שלך".

14:00 - נהנים בבריכה

נטע, הודיה, דניאל ולימור ממשיכים לשהות בבריכת המלון. בזמן שהודיה ונטע תופסות קצת שמש, הן מפנטזות על יעדים שונים בעולם בהם היו רוצות לבקר. "בא לי ג'מייקה, זה החלום שלי כל השנים האלו", מספרת הודיה. בהמשך, השתיים נכנסות לבריכה, משחקות אחת עם השניה ואף מצלמות בתוך המים. דניאל מצטרף אליהן ונהנה גם הוא מבילוי חינם בבריכה. הוא נכנס לאחת הדמויות שלו, שאולי, ולא מפסיק להציק להודיה ונטע עם שאלות משעשעות.

13:00 - לימור: "הצבעתי מול הבית שלי, ראיתי את האופניים של הילדים"

דודו, לימור, הודיה, נטע ודניאל יוצאים לתפוס קצת שמש בבריכת המלון. "אני כבר ארבעה ימים משתזפת", משוויצה נטע בצבע העור השזוף שלה. הודיה, דודו ולימור משתכשכים בבריכה, בזמן שדניאל ונטע נחים בשמש הנעימה. התושבים מעבירים חוויות מההצבעה בקלפיות מחוץ לעיר: "הצבעתי מול הבית שלי. ראיתי את הבית ואת האופניים של הילדים, רק רציתי לעלות שנייה לעשות משהו בבית", לימור מספרת בהתרגשות לחבריה. דניאל מדמיין את התגובה של הילדים של לימור, אם אכן הייתה יכולה לעלות הביתה: "איזה צרחות היו שם".

12:00 - לימור להודיה: "תשמרי על הכסף שלך"

בזמן שדניאל ונטע אוכלים בלובי המלון, דודו נכנס ומזמין לו וללימור מקום במסעדת השף עם השובר שהודיה זכתה בו במהלך משחק הלוח הגדול. כשהוא יוצא נטע שואלת את דניאל למה השתתק והשתנה פתאום. "נראה לך שכיף לי שאני ודודו מתעלמים אחד מהשני?", שאל אותה דניאל. נטע מנסה לעודד אותו ומסבירה לו שזו בחירה של דודו להתעלם ממנו ושזה לא בא ממנו. דניאל לא מסכים: "ברור שזה בא גם ממני". נטע מופתעת מהתשובה. "שאלת, עניתי", אומר לה דניאל.

במקביל, מחוץ לבית הקפה, לימור מבחינה בהודיה המהורהרת ומתעניינת במה שעובר עליה. "אני חושבת על כמה כסף להעביר", הודיה משתפת. "תשמרי על הכסף שלך", לימור ממליצה, "את לא יכולה לעשות כלום. את צריכה להגיע לגמר עם כמה שיותר כסף, חברים והצבעות. הצבעות יש לך. תשמרי על הכסף. הבנת?". לאחר מכן, הודיה נכנסת ללובי ומשתפת את נטע בחוויה שהייתה לה כשיצאה להצביע. נטע מצדה ממהרת לשאול את הודיה אם היא העבירה לדודו את השובר של הארוחה הזוגית במסעדה, ומצטערת שלא ביקשה אותו קודם.

11:00 - ג'ו: "התרגשתי לצאת החוצה להצביע"

מבזק הבוקר מגיע ומודיע לתושבים שעוד לא התעוררו והלכו להצביע שמצפה להם יום חם ושמשי. בנוסף, לכבוד יום הבוחר יש לכל התושבים כניסה חופשית לבריכה. המבזק מסתיים בשיר "הזמן להתעורר" ודניאל ונטע קופצים לצלילי השיר בסוויטה.

השניים יורדים ללובי המלון לארוחת הבוקר, ודניאל מספר לנטע על הדרך שלו לקלפי: "גיליתי מי בכל מפלגה לפי שלטי החוצות בדרך. ראיתי מי ראשי המפלגות, מי בכל מפלגה, ולפי זה הצבעתי". גם בבית הקפה ג'ו מספר לגולדי על חווית היציאה מהעיר: "התרגשתי היום לצאת החוצה. זה לא צחוק להיות מנותק פה. ראיתי את ארץ ישראל יפה וחזקה, ובאתי חזרה לפה. זו העיר שלי".

10:00 - דניאל על דודו: "הדיבור שלו לא מקובל עלי"

ג'ו פותח את הבוקר שלו בכוס קפה אצל גולדי בבית הקפה ומספר לה על הגעגועים שלו לזיווה: "חסר לי הפינוק שלה. אני מלך העולם אצלה". גולדי מתעניינת ושואלת לאיזה פינוקים הוא זוכה, והוא מספר על הבישולים והתמיכה שהיא נותנת לו. לאחר מכן היא שואלת את ג'ו מה הוא חושב שיקרה ביום חמישי וג'ו עונה בביטחון מוחלט: "אני עף הביתה. אין לי ספק. גם בגלל השגיאות של דומיניק. הייתה לו טעות טקטית, אבל אנחנו שנינו הולכים עם האמת, ולא עם השקר, וזה מה שחשוב. אולי יהיה לי מזל, אבל אני לא בונה על זה".

בינתיים בלובי המלון, דניאל משוחח עם מר בראון ומספר לו שהופתע מכך שזכה במענק מהקהל. "אתה יכול להסביר מה קורה בגוף?", בראון מתעניין. דניאל הנרגש עונה: "אושר עילאי. זה שקיבלתי שבועיים ברצף, אומר שמישהו באמת שם עלי, ואומר שאני חייב להיות פה". מר בראון ממשיך להתעניין ושואל את דניאל אם לדעתו המהלכים שלו נכונים או שפשוט אוהבים אותו. "זה מכלול", הוא עונה, "אני לא השחקן הכי מבריק פה. אני בורח כמו מאש מדיבורים על הטבלה או על דברים שהם הבסיס של המשחק". הוא ממשיך ומספר על האכזבה שלו מדודו: "הדיבור שלו לא מקובל עלי. העדפתי לוותר על החברות והאהבה שלי כלפיו, כדי להיות נאמן לדרך שלי ולא להתלכלך".

09:00 - יום בחירות

בוקר חדש עולה ומאיר את העיר. התושבים מתעוררים ליום הבחירות, ובקרוב ייצאו לממש את זכותם הדמוקרטית ולהצביע בקלפיות השונות ברחבי הארץ.

מה קרה אתמול?

התושבים התעוררו לבוקר מלא בסימני שאלה בנוגע למענקים מהצופים וכיצד הם ישפיעו על פני הטבלה. לימור קיוותה שהמענקים יאפשרו לה לדעת מה מצבה מבחינת הקהל. המיסויים המשיכו להטריד את נטע ששיתפה את דניאל בחשד שלה שלימור מיסתה אותה: "יש עולם כזה? זה מסתדר עם זה שהיא לא מתקרבת אלינו". נטע אמרה שהיא חשבה לעזור ללימור במקרה והיא תהיה בסכנה, אבל עכשיו היא בספק לגביה. דניאל התוודה בפני לימור שהוא מבולבל מארבעת המיסויים שקיבל וזו הסיבה שהוא התרחק ממנה בימים האחרונים.

דומיניק שיתף את ג'ו שהוא לא אוהב את צורת ההתנהלות של נטע במשחק. הוא טען שבכל שבוע היא מחליפה את החבר הכי טוב שלה: "מבחינתי אין חברים הכי טובים, יש למי מגיע וצריך להיות בגמר הזה". ג'ו הסכים וטען שצורת המשחק שלה אינטרסנטית. דומיניק הסביר לג'ו שלדעתו מגיע לו להיות בגמר בגלל התהליך שהוא עבר בעיר. ג'ו ביקש מדומיניק שיעזור לו להגיע לגמר והביע דאגה מהעברת המענקים וממקומו בעיר.

התושבים התכנסו בבניין העירייה, שם שיתפה נטע את הודיה שמבחינתה דניאל הוא החבר היחיד שלה בעיר. התושבים שקיבלו מענק מהקהל הם דודו, דומיניק, נטע, הודיה, ג'ו ודניאל. הודיה הביעה דאגה ממצבה של סיגל בטבלה: "לפי החישוב שלי, אחרי ההעברות דומיניק ודניאל יעלו בטבלה וסיגל וג'ו ירדו למטה". דודו הסביר להודיה שהיא לא תוכל להציל את סיגל לבדה ושזה יהיה תלוי בעוד כמה תושבים. בהמשך הלילה, הודיה שיתפה את רד בחשש שלה שסיגל תעזוב את העיר. היא אמרה לרד שהיא תתקשה לעזור לה מפני שחשוב לה לשמור על הכסף שלה בעיר כדי שתוכל לנצח ולתת למשפחה שלה את הדירה שהיא זקוקה לה.

וזה כל מה שקרה אתמול בעיר