בזמן שלא מעט חברות תעופה מהעולם ביטלו את הטיסות שלהן לנתב"ג וממנו בזמן מבצע "שומר החומות", ובתוכן חברות התעופה האמריקאיות ולא מעט חברות תעופה מהמדינות המובילות באירופה, חברות התעופה הישראליות דווקא תגברו קווים ומוציאות טיסות ליעדי מובילים. מעל כולם, שני היעדים אליהם יש הכי הרבה טיסות היום, הן יוון ודובאי.

כך, ליוון ניתן למצוא על לוח הטיסות היום (20.5) כ-10 טיסות של 4 חברות תעופה שונות: אל על, ישראייר, ארקיע וחברת בלו בירד היוונית שממשיכה לפעול גם בימים אלה. הטיסות נוחתות ביעדים שונים כמו אתונה, רודוס. סלוניקי והרקיליון (כרתים).

כרתים, יוון (צילום: Vladimir Sazonov, Shutterstock)
כרתים, יוון | צילום: Vladimir Sazonov, Shutterstock

נכון להיום, ישראלים מחוסנים יכולים להיכנס ליוון ללא בעיה, האיים השונים במדינה, בעיקר רודוס וכרתים, מתחילים להיפתח, לרבות מסעדות ואטרקציות שונות. רמת התחלואה ביוון בשבוע האחרון עומדת על 2,027 חולים ביום ונמצאת בירידה מתונה (לאחר שהיתה בעלייה בחודש האחרון).

>>זה כל מה שצריך לדעת על חופשה ביוון

היעד הנוסף אליו יש לא מעט טיסות כאמור, הוא דובאי. היום (20.5) ישנן כ-6 טיסות של ארבע חברות תעופה שונות. כל החברות הישראליות הוציאו היום טיסה, ובנוסף אליהן חברת הלואו קוסט - flydubai גם ממשיכה לפעול בימים אלה מנתב"ג.

מזרקות (צילום: Sorbis)
דובאי | צילום: Sorbis

לאחר חודש הרמדאן, בדובאי הכל פתוח כמעט רגיל לגמרי. מסעדות, בתי מלון, אטרקציות, הכל פועל על פי הנחיות הריחוק החברתי. ישראלים מחוסנים יכלים להיכנס ללא בעיה אך מחויבים לעשות בדיקת קורונה לפני ההגעה ובשדה התעופה בדובאי לאחר הנחיתה. ממוצע החולים באיחוד האמירויות נמצא בירידה בשבוע האחרון ועומד על 1,300 חולים ביום.

>>זה כל מה שצריך לדעת על חופשה בדובאי

שימו לב! משרד החוץ ממליץ שלא לעשות בימים אלה נסיעות שאינן חיוניות. כמו כן, כל החוזרים מחו"ל (גם מחוסנים) מחויבים לבצע בדיקת קורונה 72 שעות לפני הטיסה לארץ ובדיקה נוספת בעת הנחיתה בנתב"ג. מי שאינו מחוסן (כולל ילדים) מחויב בבידוד.