בעקבות המצב הביטחוני חברות תעופה זרות ממשיכות לבטל את הטיסות שלהן לארץ לימים הקרובים. בתוך כך, חברות התעופה האמריקאיות: דלתא, אמריקן איירליינס ויונייטד כבר הודיעו על השעיית הטיסות על שהמצב יירגע. גם קבוצת לופטהנזה, אייר פראנס, אתיחאד, טורקיש איירליינס ואפילו איג'פט אייר המצרית (שהיתה אמורה לנחות היום לראשונה), הודיעו על ביטול טיסות לימים הקרובים.

בחברת התעופה של אייר סיישל נרשמה תקרית חריגה לאחר שממשלת סיישל החליטה בסוף השבוע שלא לאפשר לחברת התעופה להמריא לארץ. ההחלטה הממשלתית התקבלה בזמן שנוסעים ישראלים כבר מסרו את מזוודותיהם וקיבלו את כרטיס העלייה למטוס שלהם. אייר סיישל, הקברנית וצוות הדיילים היו מוכנים לצאת לדרך אך לא היה ניתן להמריא בניגוד להחלטה ממשלתית.

אייר סיישל (צילום:  Soos Jozsef, shutterstock)
מטוס של חברת אייר סיישל | צילום: Soos Jozsef, shutterstock

בעקבות החלטה זאת, הועברו כל הנוסעים לבתי מלון באי, המריאו אתמול (שבת) בטיסת אייר סיישל לדובאי ושם, לאחר קונקשן של כשעתיים, עלו על טיסת אל על לת"א.

החברות הישראליות מתגברות קווים

לאור המצב וביטול הטיסות של החברות הזרות, חברות התעופה הישראליות הודיעו שיחלו לתגבר טיסות. כך, חברת אל על מעדכנת כי הוסיפה ללוח הטיסות שלה ל-24 השעות הקרובות כמות נוספת של טיסות ויעדים על רקע הביקוש מצד אזרחים ישראלים בשל ביטול טיסות לישראל וממנה, מצד חברות זרות.

גם חברת ישראייר מצטרפת למאמץ ההטסה של הישראלים ומוסיפה טיסות חילוץ מליאז' שבבלגיה ומכרתים. טיסת החילוץ מליאז' יצאה היום לפנות בוקר. טיסת החילוץ מכרתים תצא בלילה שבין ה17.5 ל18.5 ותפתח במערכות במהלך הלילה.

יירוט מעל נתב"ג
יירוטים מעל נתב"ג

לאור ביטולי הטיסות של חברות התעופה הזרות גם חברת ארקיע הודיעה שתפעיל 3 טיסות חילוץ, לפרנקפורט לונדון ופריז ביום ג' הקרוב 18.5. הטיסות יצאו בזמנים הבאים : תל אביב - פרנקפורט 05:00, פרנקפורט - תל אביב 10:00, תל אביב - לונדון הית'רו 16:30, לונדון הית'רו - תל אביב 21:25, תל אביב - פריז 16:30, פריז - תל אביב 21:25.