האב המאושר (צילום: רועי ברקוביץ')
בובליל. יוסי נשאר יוסי | צילום: רועי ברקוביץ'
איזה כוח על טבעי היית רוצה שיהיה לך?
"האמת - אני לא מאמין בכוחות על טבעיים. את העתיד עדיף לא לדעת, זה סתם יכול לגרום לדאגות, וכוח לעשות הרבה כסף זה לא אמיתי כי צריך לחיות לפי מה שאמר אלוהים - 'בזעת אפיך תאכל לחם'. מה שבא קל גם נגמר קל. הכי טוב לנצל את הכוחות הטבעיים שאלוהים נתן לנו. מה שכן - הייתי שמח להישאר צעיר לנצח".

איפה אתה מרגיש בבית?
"בבית שלי, איפה שאשתי והילדים שלי אתי, בסביבה הקרובה. זה המשפחה שעושה את הבית ולא הקירות שמסביב".

מתי השתנו לך החיים?
"כולם אמרו לי שאחרי 'האח הגדול' ישתנו לי החיים, שאני אהפוך למיליונר והחיים שלי ישתנו לגמרי אבל שום דבר מזה לא קרה. בכל אופן, לא נהייתי מיליונר ואני לא מרגיש שהשתנו לי החיים או שאני השתניתי. נשארתי אותו יוסי. ככה הייתי גם כשהייתי רווק וכשנולדו לי ילדים ונהפכתי לאבא. גם אז החיים שלי לא השתנו, וגם 'האח הגדול' לא שינה את יוסי האמיתי. אני תמיד אותו בן אדם שמדבר בגובה העיניים עם כל אחד, וזה שנותנים לי חום והכרה זה הדברים היחידים. אם פתאום כסף יתחיל לזרום, אז אני אגיד שהשתנו החיים אבל בינתיים כל מה שמסביב - מתנות, הזמנות - זה הכל קוסמטיקה".

מה אומרת לך המילה "רוח"?
"בחורף זה שלא יהיה לי קר, ובקיץ – כיף".

אתה אדם רוחני?
"יש רגעים בחיים שאתה רוצה למצוא פתרון לאיזו בעיה, או שאתה במשבר אז אתה נשען על הרוחניות, מנסה למצוא מישהו להישען עליו, חושב אולי תתפוס איזה חכה. אבל ככה ביומיום אני מנסה להיות מעשי וענייני ולא לחפש ברוחניות. אני לא מנסה לתפוס אוויר".

מי המורה הרוחני שלך?
"אין לי מורה רוחני. אני מורה ומנחה את עצמי ואף אחד לא מזיז אותי מהדרך. גם אם אני שומע איזה מילה עם משמעות איפשהו, אני נועל אותה בתוכי ואם צריך חושב עליה ובסוף פועל כמו שאני חושב, ולא כמו שאחרים מנסים להחליט בשבילי".

מי האיש שהכי השפיע עליך?
"יש כמה אנשים שדרכם הזזתי את החיים שלי מכיוון לכיוון. היה בחור בגילי שעד עכשיו אני מעריץ אותו, אשקלוני שקוראים לו אברם אברם - בחור נשמה. אני הייתי ברזלן, הייתי בא עושה את העבודה שלי, לוקח את הכסף והולך מבסוט להסתלבט, לבלות ולבזבז. אברם אברם הזה, הוא זה שאמר לי והשפיע עלי להיות יותר רציני וללמוד את כל נושא הבניין, לא להסתפק רק בברזלנות. שמעתי לו וברוך השם, בלי אוניברסיטה, היום אני יודע ומבין דברים בבניין שאפילו מהנדס לא יודע".

"יש עוד בן אדם - אני לא רוצה להגיד את השם שלו - שהוא מיליונר גדול אבל איש צנוע, שגם תמיד ניסה להגיד לי ולייעץ לי כל מיני דברים. הוא ניסה להשפיע עלי ולא הקשבתי, לא רציתי לשמוע, ועשיתי הרבה טעויות בגלל שלא הקשבתי לו. אם הייתי מקשיב לו היום הייתי במקום אחר. אז היום לפני כל צעד שלי, אני חושב על מה שאמר לי ונזכר בעצות שלו".

מהי התכונה הכי רוחנית של בת הזוג שלך?
"אשתי ורד דווקא כן מאמינה בכל מיני דברים, איך אומרים את המילה הזאת - מדיטציה, והיא הייתה הולכת לכל מיני מקומות וקורסים ולומדת את הדברים האלה. לפעמים היא הייתה אומרת לי כל מיני דברים באיזוטריקה, משתפת אותי. אבל הכי חשוב שהיא אישה נדיבה ואוהבת ויודעת להקשיב. איך אומרים - 'אשת חיל'. כל מה שאתה רוצה יש באישה הזאת. אשתי גם אומרת שהקארמה שלי היא לא להרוויח כסף בקלות אלא רק מעבודה קשה".

אין תמונה
ורד ויוסי בובליל. חופר, אבל לא אכפת לו
יש לך קמע או אמונה טפלה?
"לפני שאימא שלי נפטרה היא נתנה לי את טבעת הנישואים שלה, ששמתי על האצבע שלי וזה עושה לי טוב בהרגשה, אני רואה בזה קמע. בקשר לאמונות טפלות, זה בקטנה, תלוי ביום ובשעה. אם על הבוקר חתול שחור עובר לי בכביש נגיד - אני יורק. אני לא צריך לפתוח את היום עם חתולים שחורים. ואם מישהו מבקש ממני כסף על הבוקר- אני לא נותן ואומר שיחכו, יבואו בצהרים. גם במוצאי שבת אני לא אוהב לתת כסף לילדים שלי, והם יודעים שהם לא מבקשים ממני במוצאי שבת. ככה זה עובד לי בראש - תחילת שבוע לא מתחילים בלתת כסף, שאחרי זה כל השבוע לא יזרום ב-'תן, תן'".

יש אלוהים?
"אני מאמין שיש. אני מרגיש אותו. אי אפשר להסביר את זה, זה לא משהו מסבירים יותר מדי. אלוהים זה משהו שתמיד בתוכך".

איך נראית השבת שלך?
"בגדול אני לא דתי ולא שומר שבת, אבל יש לי ילדים דתיים בבית ואני מכבד אותם. רוב השבת אנחנו פשוט בבית – ארוחה, מנוחה ברכה. בשישי בערב מדליקים נרות, עושים קידוש, גם בשבת יש קבוע ארוחות משפחתיות, אוכלים ונחים בכיף. פעם הייתי הולך לים בשבת והיום כמעט ולא. אני גם לא מדליק את הגז אבל כן מעשן בשבת".

מתי אתה מאבד אמונה?
"אני לא מאבד כלום. כל עוד כוחותיי במותניי וכל עוד יש לי כוח לעבוד - אני לא נכנס לדיכי, לא מאבד אמונה ולא כלום".

איזה סרט מעורר בך השראה?
"אני אוהב סרטים עם מסרים. כשהייתי ילד הכי אהבתי את הסרטים של טרזן, הרקולס - סרטים היסטוריים שנותנים לך להרגיש מה זאת אחווה, כשהגיבור בא להציל את האחרים, החלשים. טרזן למשל, הוא תמיד מציל בדקה האחרונה את מי שזקוק להצלה, גם רובין הוד. גם אני קצת כמוהם. בכל מה שאני עושה, וגם אם אין לי, אני תמיד מושיט יד למי שמתמוטט".

אילו תכונות היית רוצה לשנות בעצמך?
"אשתי אומרת החפירות, שלא אשים לב כל כך הרבה לדקויות ושכדאי שאפסיק לחפור ולחפור. האמת, לי זה לא כל כך מפריע".

מאה מיליון דולר ולא לראות את המשפחה שלך 5 שנים - לוקח?
"מאה מיליון דולר? זאת שאלה שכדאי לחשוב עליה, זה סכום שאי אפשר להתעלם ממנו. צריך לאסוף את המשפחה ולחשוב על זה ברצינות. מצד שני, זה שאתה אמור לעזוב אותו לחמש שנים צריך לחשוב על מה הוא יקבל ממך אחרי החמש שנים האלה. זה לא שאתה אומר 'לא ולא, מה פתאום'. יש על מה לחשוב ולדבר. אבל בלי האוקיי של המשפחה אני לא אעשה משהו כזה, רק אם היא תחליט שכן ותאשר".

מתי לאחרונה היה לך דיבור עם אלוהים?
"בזמן 'האח הגדול', כשביקשתי ממנו שרק יוציא אותנו בריאים מהתכנית הזו. היה לנו קשה ואני זוכר שאז ממש דיברתי איתו וביקשתי שיעזור".


יוסי בובליל נולד בספטמבר 1953 ומתגורר באשקלון. יוסי הוא קבלן בניין, נשוי לורד ואב לשלושה ילדים ביניהם עינב, שכזכור השתתפה איתו בתכנית 'האח הגדול''.
בובליל אמנם הגיע לגמר הגדול, אבל הפסיד את המקום הראשון לשפרה קורנפלד וזכה במקום השני. כיום מככב יוסי עם משפחתו בתכנית הריאליטי "הבובלילים", המשודרת בערוץ ביפ ובקשת, ולאחרונה אף הוציא סינגל ראשון - שיר אהבה למכונית ה-BMW שלו.

חייו השתנו כשיצא מהארון - והוא מניח תפילין כל בוקר. שאלון רוח עם יובל כספין

קשה לכם לקום בבוקר? קבלו מגוון של עצות שישנו לכם אותו, החל מהשנייה שבה אתם פוקחים עיניים

אגב, יש תרופה לשפעת החזירים: רפואה סינית

ומה עושים כשכפות הרגליים שלכם כואבות?