בפרק של "נינג'ה ישראל" ששודר אמש (רביעי), ציפתה לאסי עזר הפתעה נוסטלגית במיוחד. בזמן הצילומים הוא פגש את המפקדת האהובה שלו מהשירות הצבאי, חלי, שהגיעה לתמוך בבנה שחף לוין על המסלול המאתגר. אמנם לקח לו כמה שניות עד שזיהה את ה"אמא מהבסיס", אבל ברגע שנפל לו האסימון הוא הודה בפניה שהוא עדיין מנסה לעצור אנשים מתוקף תפקידו כשוטר צבאי. אנחנו מזכירים לכם שעברו מאז 20 שנה, כן? מזל שאנחנו לוקחים את אסי בהומור, ושהמפקדת לשעבר הייתה שם ליתר בטחון כדי להזכיר לו שהוא כבר לא יכול לעצור אנשים לחקירה.

זו לא פעם ראשונה שעזר מתגאה בשירותו הצבאי, אבל הפעם הוא גילה לנו פרט מפתיע במיוחד מהעבר - בזכות המפקדת חלי הוא החליט לחתום קבע ולתרום עוד שנה למסגרת הצבאית. "האישה הזו הייתה ממש סוג של אמא בבסיס, היא ממש עשתה לי טוב על הנשמה", הודה עזר.

אסי עזר במהלך השירות במשטרה צבאית (צילום: במחנה)
מתגאה בשירות במשטרה צבאית. עזר בצבא | צילום: במחנה

רותם סלע הודתה שאם היו מביאים את המפקדת שלה מהצבא, הסיטואציה הייתה די שונה. סלע שירתה בחיל הים כמדריכת אימוני ספורט, וגם נבחרה להיות הדמות שתייצג את הופעת הלבוש של חיל הים במדים הלבנים והחגיגיים.

כשניב רסקין התגייס בגיל 18 הוא התברג לגלי צה''ל, שם תפקד כמפיק במחלקת החדשות, ככתב ספורט ועורך חדשות הספורט של התחנה והמשיך עד שנת 2017, בה התרחש הפיצול של ערוץ 2 ואז קיבל את רצועת הבוקר. במהלך שירותו הצבאי הוא קטף לא מעט הישגים עיתונאיים, ביניהם חשיפת פרשת הימורים שהתרחשה בליגת העל בכדורסל וכן גם פרשת השופטים באדום שעסקה במכירת משחקי כדורגל שלוותה באיומים על חייו.

רותם סלע בצבא (צילום: חיל הים)
מדריכת ספורט שהציגה את מדי חיל הים. סלע | צילום: חיל הים

בנוסף להפקה ולעבודת התחקיר העיתונאית, הוא הגיש את פינת הספורט בתוכנית "נכון להבוקר" בהנחייתו של רפי רשף, שגם הכריז על רסקין כיורשו בהגשת התוכנית. ברור לנו איך הוא הפך לאחד המגישים המוערכים בישראל. בחיפושים אחר תמונה של רסקין במדים גילינו שלקראת הקמת ערוץ 12, בשנת 2017, קולגה משירותו הצבאי של רסקין, מגישת החדשות יונית לוי, לא הצליחה להסתיר את ההתרגשות מהאיחוד של השניים כקולגות וצייצה את ברכתה בטוויטר: "אחרי 20 שנה סוף סוף נשדר שוב באותו כלי תקשורת".

ומה עשתה רותם ישראל במדים הירוקים? הייתה מפקדת כיתה במערך ההכשרה של שלב הטירונות ומדריכת קליעה, והאמת שזה יושב עליה בול – "הקשב, המפקדת רותם".

(רותם ישראל, מימין, בתקופת שירותה הצבאי).