בקטע שישודר הערב (רביעי) בתוכנית נינג'ה ישראל, פוגשים אסי עזר ורותם סלע את חלי לוין, מי שהייתה המפקדת של אסי בתקופת שירותו בחיל המשטרה הצבאית.

בשיחה ביניהם נראה היה שהמנחה נשאר "מורעל" על התפקיד וגם שנים אחרי שהשתחרר רצה כביכול לחלק דו"חות לחיילים לא מדוגמים או כאלו שעברו על הפקודות, אבל המפקדת ממהרת להבהיר למי שחשב כמוהו שאין מצב כזה.

מסתבר שעל פי פקודות הצבא שוטר שעבר הסמכת שיטור ובידו תעודת שוטר צבאי החתומה ע"י קצין המשטרה הצבאית הראשי יכול, להגיש דו"ח גם כשאינו בתפקיד - אבל לא אחרי שסיים את שירותו, ונראה שעל כך התלוצץ אסי.

אסי עזר משטרה צבאית (צילום: ליאור עפרון, עיתון "במחנה")
פה הוא עם כומתה. אסי עזר בתקופתו במשטרה הצבאית | צילום: ליאור עפרון, עיתון "במחנה"

אסי והמפקדת מספרים שלאחרונה התכתבו כשאת המנחה העסיקה השאלה האם בצבא מותר לנסוע באוטו בלי כומתה. השאלה הזו נותרה פתוחה ואנחנו פנינו לצה"ל כדי לבדוק מה אומרות הפקודות בנושא. אז מבדיקה עם הצבא התשובה היא - מותר. החיילים יכולים לנסוע בלי כומתה, אבל אסור להם לשכוח אותה כשיוצאים מהרכב.

בשנה שעברה פורסם באתר צה"ל שאחד מדו"חות המשטרה הצבאית הנפוצים ביותר באותה שנה היה דו"ח על תנועה ללא כומתה. "התופעה הכי נפוצה היא חיילים שיוצאים מהרכב, מהאוטובוס או מהרכבת ושוכחים שם את הכומתה", סיפרה אז רמ"ד שיטור, רס"ן שירן אליהו. "הטיפ שאני יכולה לתת זה שתמיד תהיה עוד כומתה במשרד/בתיק/בהישג יד", הוסיפה.

יש לציין שעבירות כמו שימוש בנייד ללא התקן קבוע ברכב, נהיגה במהירות מופרזת או אי חגורת בטיחות עליהן שוטר צבאי יכול להגיש דו"ח כנגד חיילים.