מאיה, צעירה טרנסג'נדרית בת 19 מפקיסטן, נרצחה ביריות ככל הנראה בידי אביה או מישהו מבני משפחתה, ונמצאה ללא רוח חיים על גדות הנהר. מאיה נולדה במחוז כיבר פאכטונכאווה שבפקיסטן. היא נמלטה מבית משפחתה כדי לחיות את חייה כאישה, והתגוררה אצל חברות במשך תקופה בעיר פשוואר, בירת המחוז. מאחר שהחוק במחוז עדיין מחשיב אותה כנתונה לחסות משפחתה, הרשויות נתנו היתר לאביה להחזיר אותה בכוח לחיק משפחתה בעיר נושווארה. גופתה נמצאה על גדת הנהר בעיר עוד באותו היום, ראשון ה-30 ביוני.

לפי הטריביון אקספרס, משפחתה של מאיה הגיעה לפשוואר כדי להחזירה לבית המשפחה. חברותיה שדאגו לבטחונה ולחייה, עירבו את המשטרה במטרה למנוע את לקיחתה.

לא מפורט על ההתרחשות עם כוחות המשטרה, אך התוצאה היא שהשוטרים אישרו לאבי המשפחה, אוורנגזב אכבר, לקחת את בתו הטרנסית ממקום מגוריה באותו היום. מאוחר יותר בערב, כמספר שעות לאחר הגעתה לעיר מולדתה, גופתה נמצאה בידי מקומיים ועליה פצעי ירי מרובים. המשטרה עצרה את האב.

הארגון הטרנסי 'טרנס אקשן פקיסטן' הגיב לדבר הרצח מיידית בפוסט: "החיים יפים. אנא תנו לנו לחיות". הארגון ממשיך לדווח: "מספר גדול של חברים וקרובי משפחה נכחו בלוויה של מאיה".

>> כל התמונות ממצעד הגאווה 2019

>> 5 גברים פותחים: כך גיליתי לראשונה שאני הומו

>> חשיפה: המעסה המתחזה מרמת גן שאונס את הלקוחות

>> "שנים לא הרגשתי כל כך לא בנוח כלהט"ב במרחב הציבורי"

נשיאת הארגון הטרנסג'נדרי מסרה לתקשורת: "הקהילה הטרנסג'נדרית בסיכון גבוהה יותר ליפול קורבן לאלימות מאשר כל קבוצת מיעוט אחרת". הנשיאה ממשיכה להסביר שלמרות העברת חוק ההגנה על הקהילה הטרנסג'נדרית ב-2018, וגידול בנראות, האלימות והסטיגמה כלפי הקהילה נותרו כפי שהיו. "חיי הקהילה הטרנסג'נדרית בפקיסטן לא ישתפרו ללא חינוך והבנה עמוקה של הקהילה".