בתחילת חודש יוני, לרגל אירועי הגאווה, הפיצה העלמה סוויפט סינגל וקליפ חדש You need to calm down, ויש שאמרו עליו שהוא המנון מצעדי הגאווה. איפה הייתה טיילור סוויפט כל השנים האלה, עד שהחליטה לעמוד לצד הקהילה בשנת 2019 כשהעבירה סכומים נאים לעמותה להט"בית, הפיצה את בשורת חדי הקרן והנצנצים ואמרה לכל ההייטרים – כדאי שתרגיעו. סוויפט רותמת את מעמדה כדבר המתוק ביותר בסביבה, כדי לומר בסבר פנים יפות שהומופוביה זה, מה לעשות, מכוער.

לא מעט קולות מחאה עולים ברשת, שתוהים האם המילים המתוקות של סוויפט תורמות למאבק. טיילור הוסקינג ממגזין vice ממש לא מרוצה מבת הברית החדשה של הקהילה, “הצגת הדברים מבעד לפריזמה של דמות הבזוקה-פופ של סוויפט מפחיתה מערכם", לטענתה.

והיא מסבירה, "באחד הבתים כשהיא פונה לכאורה להומופובים כותבת סוויפט, ‘אני לא רוצה להתערב באיך שתתבטא / אבל למדתי שלהתעצבן ולהתאבסס על אחרים זה לא כיף’. לאחר ההערות העליזות להדאיג שלה כלפי אנשים שמפלים, היא ממשיכה בבלגן של משפטי מפתח שנתלשו מתרבות אינטרנט שחורה ולהטב"ית כמו take several seats, בעוד שמשפטים נוסח וואלי-גירל (טיפוס הבחורה האמידה, קלת הדעת, שאוהבת השופינג) משתרבבים לרצף כמו, Can you just not step on my gown?".

"המסרים עוברים כמאולצים ומלאכותיים", טוענת הוסקינג, "ובכל הנוגע למלודיה ולהפקה, זה נשמע כמו מלא שירים אחרים של טיילור סוויפט שכבר שמעתם. אני לא מספיק אמריקאית בשביל לשפוט, אבל לא הייתי מתקשה להאמין שהמסרים בשיר רחוקים מלהיות אותנטיים".

"יכול מאוד להיות שטיילור סוויפט מורידה מהמאבק הלהט"בי, כשהיא מציגה אותו בקלילות ושטחיות מטרידים, אבל מי אמר שאנחנו חייבות לעמוד מאחוריה בכל דבר שהיא עושה", היא מסכמת, "אם כך היא רואה את המאבק, אני מודה לה שהיא מוכנה להעביר אותו לאנשים בצורה כל כך קלה לעיכול, ומי שירצה תוספת שהיא טיפה אקסטרה, ימצא את דרכו הלאה. המילה של סוויפט היא בטח לא האחרונה בעניין".

>> כל התמונות ממצעד הגאווה 2019

>> 5 גברים פותחים: כך גיליתי לראשונה שאני הומו

>> חשיפה: המעסה המתחזה מרמת גן שאונס את הלקוחות

>> "שנים לא הרגשתי כל כך לא בנוח כלהט"ב במרחב הציבורי"

ואם עדיין לא צפיתם בקליפ הקאמפי, הנה הוא: