רעידת האדמה ביפן, שעוצמתה הייתה 8.9 בסולם ריכטר, אמנם הייתה הרעידה החזקה ביותר שנמדדה אי פעם באזור, אך היא בהחלט לא האסון הקשה ביותר שהתרחש בעולם כתוצאה מרעידת אדמה. מהצונאמי בתאילנד ועד רעידת האדמה בהאיטי - סיכום האסונות הכבדים ביותר שידעה האנושות בעת האחרונה.

רק בעשור האחרון, גבו מימי האוקיינוס השקט את חייהם של כחצי מיליון בני אדם. בחודש דצמבר בשנת 2004 הוכה העולם בתדהמה, כאשר רעידת אדמה בעוצמה של 9 בסולם ריכטר, התרחשה סמוך לאי סומטרה, השייך לאינדונזיה. גל הצונאמי שנוצר הכה במדינות רבות באזור ומניין ההרוגים הרשמי של האסון הגיע ל-225,000 בני אדם.

כשנה לאחר מכן, באוקטובר 2005, הגיעה תזכורת נוספת להרסניות של רעידת האדמה, כאשר 80,000 בני אדם נהרגו בפקיסטן מרעש בעוצמה של 8 בסולם ריכטר. כשנתיים וחצי לאחר מכן, פקד רעש אדמה את מחוז סצ'ואן שבסין, שם נהרגו כ-70,000 בני אדם ברעידת אדמה שעוצמתה 8 בסולם ריכטר.

אולם, האסון אשר גבה את המחיר הכבד ביותר היה רעש האדמה בהאיטי בחודש ינואר 2010. אנשי האי, שחיו בעוני וצפיפות בבתים רעועים, הוכו באופן חסר תקדים - כרבע מיליון בני אדם נהרגו באסון הזה. חלקם נקברו בהריסות וחלקם מהמחלות שפרצו בעקבות האסון.

רעידת האדמה האחרונה שהתרחשה, הייתה בעיר כרייסטצ'רץ' שבניו זילנד, שגבתה את חייהם של מאות בני אדם והזכירה שוב, כי בקרב הזה של האדם נגד הטבע, אפשר להיערך, אבל אי אפשר לנצח.

רעידת אדמת ביפן - הסיקור המלא

רעידת אדמה ביפן - כל העידכונים

הרגע שבו האדמה רעדה: כך זה נראה מבפנים

נחשול אדיר של מים: הצונאמי מכה ביפן

בעקבות רעש האדמה: סכנה לדליפה בכור גרעיני


עדיין לא יצרו קשר: ביפן מחפשים אחר ישראלים

גוגל הקימה שירות לאיתור נעדרים

עדות מיפן: "הבניין כולו רעד"

רעידות האדמה שפקדו את העולם בעשור האחרון


רעידת אדמה בישראל - עניין של זמן

האם הירח גרם לאסון ביפן?

רגע אחרי רגע: תיעוד הצונאמי בתמונות

רוצים לקבל עוד עדכונים על רעידת האדמה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק