סכנה לדליפה בכור גרעיני ביפן (צילום: חדשות 2)
מפעל עולה באש ביפן | צילום: חדשות 2

ממשלת יפן הכריזה על "מצב חירום של אנרגיה אטומית" במדינה, ופינתה אלפים הגרים בסמוך לכור גרעיני בצפון המדינה - שקרינה רדיואקטיבית החלה לדלוף ממנו.  דיווחים מהמדינה אומרים כי הלחץ והחום בליבת הכור ממשיכים לעלות ונערכים מאמצים אדירים כדי להפסיק את הדליפה.

על פי הדיווחים של סוכנות הידיעות היפנית ג'יג'י, שוחרר הקיטור בתוך הכור לאוויר הפתוח, וזאת על מנת למנוע מצב של "התכה גרעינית". עוד מדווח במדינה כי באזור הכור נמדדה קרינה רדיואקטיבית בגובה של למעלה מפי 1,000 מהמצב הרגיל.

כ-6,000 בני אדם פונו מאזור ברדיוס של 3 קילומטרים סביב הכור הגרעיני "פוקושימה 1", הממוקם בצפון המדינה. בכור, אשר מופעל על ידי חברת החשמל לטוקיו, אירעה תקלה במערכת הקירור האוטומטית, אשר אמורה לפעול במצבי חירום.

סמוך לשעה 9:30 בבוקר, שעון יפן (2:30 שעון ישראל), התקבל דיווח על כור נוסף, הסמוך ל"פוקושימה 1" שקרסה בו מערכת הקירור. כעת נבדק אם גם בכור הזה החלה דליפה של קרינה רדיואקטיבית.

יפן תלויה באופן משמעותי באנרגיה גרעינית לייצור חשמל. המתקנים במדינה מתוכננים לעמוד בנזקים של רעידות אדמה, אשר מתרחשות תדיר במדינה, אך המומחים במדינה העריכו כי רעידת אדמה בעוצמה חזקה עלולה להזיק למרות מנגנוני ההגנה.

רעידת אדמת ביפן - הסיקור המלא

רעידת אדמה ביפן - כל העידכונים

תיעוד: השניות הראשונות של רעידת האדמה

עדיין לא יצרו קשר: ביפן מחפשים אחר ישראלים

גוגל הקימה שירות לאיתור נעדרים

עדות מיפן: "הבניין כולו רעד"

רעידות האדמה שפקדו את העולם בעשור האחרון


כיצד נוצר צונאמי?

רעידת אדמה בישראל - עניין של זמן

האם הירח גרם לאסון ביפן?

רגע אחרי רגע: תיעוד הצונאמי בתמונות

רוצים לקבל עוד עדכונים על רעידת האדמה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק