יממה לאחר הזכייה המרגשת של ארטיום דולגופיאט במדליית הזהב ההיסטורית בגמר תרגיל הקרקע באולימפיאדת טוקיו 2020, המתעמל הישראלי עדיין חוגג. הבוקר (שני) הוא התפנה למסיבת עיתונאים שבה ענה על כל השאלות. בתגובה לחשיפה שאינו יכול להתחתן בארץ עם בת זוגו בשנים האחרונות, אמר המדליסט: "אלה דברים שאצלי בלב, לא נכון לדבר על זה עכשיו".

עוד מאולימפיאדת טוקיו 2020:

בפתיחת מסיבת העיתונאים הפתיע את דולגופיאט אלכס שטילוב, המתעמל הישראלי שמלווה אותו מילדותו והיה חלק מהמשחקים גם הפעם, ואמר לו: "אין עליכם, אתם גדולים! עשיתם הישג ענק. אנחנו עדיין באופוריה מהתחרות אתמול. אני עדיין צובט את עצמי וחושב אם אנחנו חולמים או לא. מהרגע שהגענו לטוקיו הרגשתי שיקרה כאן משהו מיוחד - וזה אכן קרה".

דולגופיאט התייחס גם הוא לזכייה המרגשת, והודה למשפחתו ולמאמניו על התמיכה בו: "במהלך השבוע חשבתי כמה שפחות על המדליה כדי לא להלחיץ את עצמי, אבל האנשים מסביבי ידעו שאני יכול ותמכו בי. תודה למשפחה שלי ולמאמנים שלי - שהיו איתי כל הקריירה ותומכים בי גם בחיים האישיים".

מדליסט הזהב סיפר על ההתחלה שלו באולם ההתעמלות: "כשהגעתי בגיל 6 וראיתי אנשים עושים סלטות וגלגולים - מיד התאהבתי בזה. תמיד הייתי קטן מבחינה גופנית, אבל ההורים שלי אמרו לי את מי אני צריך לעבור. הם תמיד האמינו בי ואמרו לי שאגיע לאולימפיאדה. אני חושב על זה עכשיו, על כל הרגעים שבהם אני פחות האמנתי, אבל ההורים שלי האמינו בי ודחפו אותי ואני שמח שאני בחברה כזו שבה מאמינים בי".

יחד עם זאת, דולגופיאט סיפר שלא היה מרוצה מהביצוע שלו בגמר: "האמת שעשיתי את התרגיל לא מספיק טוב. ירדתי מאוכזב מעצמי מהמזרן. עשינו דרך כל כך קשה עד לרגע הזה, ואי אפשר לתאר כמה קשה היה לחכות שבוע מהמוקדמות עד לגמר, אבל אני פשוט מאושר שהתרגיל הזה כן הספיק לזהב. אמשיך לעבוד הלאה כדי לספק תרגילים יותר טובים בתחרויות הבאות".

ארטיום דולגופיאט
ארטיום דולגופיאט במסיבת העיתונאים

"המטרה הבאה שלי היא להביא עוד מדליה באולימפיאדה", הבטיח דולגופיאט, שכבר מסתכל קדימה לאולימפיאדת פריז 2024. "אמשיך להתאמן ולעבוד קשה. אני אשכח בקרוב שזכיתי במדליה, הזו ואתכונן לתחרות הבאה". על החשיפה הגדולה שזכה לה לפתע, אמר: "אני לא כל כך מעוניין בכל הפרסום. לי חשוב להביא מדליות וכבוד למדינה, זה הרבה יותר חשוב מכל מה שמסביב. אני מקווה שאמשיך עם העבודה הקשה ואפילו אגיע להישגים יותר טובים כמו להביא כמה מדליות מאותה אליפות".

שטילוב הגיב גם הוא על עניין החשיפה, ובספק רמיזה לעבר זוכת מדליית הארד אבישג סמברג, אמר: "אותנו לא מעניינים עוקבים באינסטגרם, לנו יש ערכים שונים כמו חינוך והישגים דרך עבודה קשה ואמונה".

אלוף העולם לשעבר התייחס גם למס שגובה המדינה על מענק הזכייה במדליה: "יש חוקים במדינת ישראל. אני חושב שיהיה מצוין אם יעשו החרגה, כמו שעושים לפעמים במקרים כאלה. אני בטוח שאם ארטיום ימשיך לעבוד קשה - יבואו עוד ספונסרים". דולגופיאט הוסיף: "אני אפילו לא יודע מה המענק. החלום שלי היה לקחת מדליה, לא עניין אותי כמה כסף אני מקבל, זה רק בונוס על העבודה הקשה".