אולימפיאדת טוקיו 2020, היום ה-5 - המשלחת הישראלית. למרות פתיחה מפתיעה ליום, עם הישג מדהים של איתי שני בענף הקשתות כשעלה לשמינית הגמר אחרי שני נצחונות גדולים על יריבים שדורגו הרבה מעליו בשלב המוקדם, המשך היום לא היה מעודד כלל עבור המשלחת שלנו. לי קוכמן (משקל עד 90 ק"ג) הודח כבר בשמינית גמר טורניר הג'ודו וקבע עוד יום ללא מדליות, ושני השייטים הישראלים, קטי ספיצ'קוב ויואב כהן, סיפקו מקבץ שיוטים לא טוב והידרדרו בדירוג הכללי ובבריכת השחייה אף שחיין ישראלי לא הצליח לעלות מהמוקדמות לחצי הגמר.

אנסטסיה גורבנקו בסיום חצי הגמר (צילום: סימונה קסטרווילארי באדיבות הוועד האולימפי בישראל)
תתאושש מהאכזבה? גורבנקו | צילום: סימונה קסטרווילארי באדיבות הוועד האולימפי בישראל

כתבות נוספות על האולימפיאדה בטוקיו:

שחייה

יממה לאחר ששחתה לראשונה בגמר אולימפי, אנסטסיה גורבנקו קפצה לבריכה במשחה 200 מטר חזה וסיימה אחרונה במקצה שלה עם זמן של 2:28.41 - איטי בהרבה מהשיא הישראלי שלה והיא כמובן לא העפילה לחצי הגמר.

אנדי מורז קבע שיא ישראלי של 54.06 במשחה ל-100 מטר חופשי, אך התוצאה הזו לא הספיקה לה בכדי לעלות לחצי הגמר. יעקב טומרקין קפץ למקצה הראשון של מוקדמות משחה 200 מטר גב וסיים עם זמן של 1:59.65 דקות - זמן איטי מהשיא שלו.

רון פולונסקי קבע שיא אישי של 1:58.90 במשחה 200 מטר מעורב. באותו משחה, גל כהן גרומי קבע גם כן שיא אישי של 1:59.44, אך שניהם לא העפילו לחצי הגמר.

הקשת הישראלי איתי שני באולימפיאדת טוקיו 2020 (צילום: רויטרס)
סנסציה. איתי שני | צילום: רויטרס

קשתות

איתי שני חולל סנסציה מטורפת מול הירוקי מוטו היפני, ניצח אותו 3:7 ועלה שלב. לאחר מכן ניצח גם 5:6 את ראי טראונדיפ ההודי ועלה לשמינית הגמר. הישג ענק לקשת שבמוקדמות דורג 60 מתוך 64.

לי קוכמן נלחם (צילום: רויטרס)
קוכמן נלחם | צילום: רויטרס

ג'ודו

לי קוכמן (עד 90 ק"ג) ינסה להפתיע ולהביא את המדליה הראשונה לישראל בענף במשחקים הנוכחיים. קוכמן, סגן אלוף אירופה משנת 2019, לא נחשב לפני המשחקים למועמד מוביל למדליה, אבל היי - גם את אבישג סמברג לא הרבה הכירו עד לפני 4 ימים. בקרב הראשון הוא ניצח את דויד קלמרט הצ'כי אחרי איפון בתוך ניקוד הזהב ועלה לשמינית הגמר.

לי קוכמן בקרב (צילום: רויטרס)
קוכמן. הודח מוקדם | צילום: רויטרס

בשלב הבא פגש הישראלי את לאשה בקאיורי הגיאורגי בן ה-21, אחד הכוחות העולים במשקל, והוביל בוואזארי אחרי 2 דקות של קרב. קוכמן התעייף ובתוך פחות מדקה ספג שני וואזארי בעצמו והפסיד. 

שיט

קטי ספיצ'קוב, מהתקוות הגדולות של ישראל למדליה אולימפית ערב פתיחת המשחקים, מאכזבת מאוד. היום היא סיפקה מקבץ שיוטים שהסתיימו במקומות ה-13 (פעמיים) ו-9 והיא כעת במקום ה-7 הכללי בלבד, מרחק גדול מאוד מהמקום השלישי שנותן מדליה.

קטי ספיצ'קוב ביום התחרויות השני שלה בשייט (צילום: reuters)
יום רע מאוד. ספיצ'קוב | צילום: reuters

יואב כהן סיפק יום מעט יותר טוב, עם שיוטים שהסתיימו במקומות 6, 7 ו-16 והוא במקום ה-5 הכללי, מעט קרוב יותר לתמונת המדליות, אך גם הוא צריך להתחיל לספק שיוטים הרבה יותר טובים בכדי לחזור לתמונת המדליות.

נויה בר עם ושחר טיבי מסיימות את יום השיוטים עם המקומות ה-2 וה-15 ובמקום ה-7 הכללי.

אופניים

עומר שפירא סיימה את המירוץ נגד השעון במקום ה-15, אחרי שרכבה בזמן של 33:15.84 דקות

בדמינטון

מישה זילברמן כבר סיים את משחקי שלב הבתים בטורניר האולימפי, אך היה זקוק לניצחון של סאי פרנית' ההודי, הפייבוריט לעלות מהבית להזכירכם, על מארק קליו ההולדני בכדי להעפיל לשלב הבא. זה לא קרה, ההולנדי ניצח 0:2 ומישה זילברמן סיים את דרכו בטוקיו 2020.