אולימפיאדת טוקיו 2020 - המשלחת הישראלית. מדליה אולימפית ראשונה יש לנו בבירת יפן, בזכות אבישג סמברג שלקחה את הארד בטקוואנדו, אבל עכשיו אנחנו מסתכלים קדימה ורוצים עוד רגעים מרגשים מהנציגים שלנו במשחקים. N12 עם כל הדיווחים החמים בזמן אמת. ברוך שמאילוב הפסיד בקרב על הארד לדניאל קרגנין הברזילאי וסיים במקום ה-5, עומר שפירא הייתה קרובה לסנסציה במירוץ אופני הכביש.

סיקור N12 על האולימפיאדה:

שמאילוב דיבר מיד אחרי ההפסד: "מה שעובר לך בראש שזה היית ככה קרוב ולא השגת את זה. אני חושב על הדרך הקשה שעברתי, כיוונתי למדליה ולא הצלחתי. אני רוצה להגיד לכל מי שהיה במסע הזה שלא נגמר - תודה רבה על ההקרבה, על הדחיפה ועל העידוד. למאמנים היקרים - כל כך רציתי בשבילם. ואחרונים חביבים למשפחה שלי - אל תדאגו אני בסדר, אני אעבור את זה".

ג'ודו

ברוך שמאילוב (משקל עד 66 ק"ג) הוגרל בקרב הראשון מול קווין לופורט ממוזמביק, והוא ניצח בקלות בזכות שני וואזרי שהפכו לאיפון בתוך דקה ו-45 שניות בלבד מתחילת הקרב. הוא עלה לשמינית הגמר מול ניית'ן כץ האוסטרלי, אותו ניצח עם וואזרי ועלה לרבע הגמר - מרחק שני ניצחונות ממדליה שניה לישראל במשחקים האולימפיים הנוכחיים.

ברבע הגמר פגש שמאילוב את ואזה מגרלשווילי הגיאורגי. הישראלי ספג וואזרי כבר בתחילת הקרב ולמרות שניסה להמשיך ולתקוף - לא הצליח להשיג ניקוד ונכנע לוואזרי נוסף שהתסכם לאיפון. שמאילוב עבר לבית הניחומים, שם ניצח בקרב הראשון את אדריאן בוגוץ הסלובני עם וואזארי בתוך ניקוד הזהב. בקרב המכריע מול דניאל קרגנין הברזילאי הוא ספג וואזארי בתחילת הקרב, ולמרות שתקף ללא הרף - לא הצליח להשיג ניקוד ובוספו של דבר הפסיד.

ברוך שמאילוב נלחם (צילום:  עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)
שמאילוב בקרב הראשון | צילום: עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל

גילי כהן (משקל עד 52 ק"ג) הוגרלה בקרב הראשון מול גולבדם באבאמורטובה מטורקמיניסטן וניצחה בזכות ריתוק ממש לפני סיום הזמן הרגיל. בשמינית הגמר היא פגשה את שארלין ואן סניק הבלגית, פעמיים אלופת אירופה בעברה, והפסידה באיפון.

גילי כהן נלחמת (צילום: רויטרס)
גילי כהן | צילום: רויטרס

שחייה

אנסטסיה גורבנקו בת ה-17 השיגה חצי גמר ראשון למשלחת השחייה הישראלית! גורבנקו שחתה 100 מטר גב בזמן של 59.90, סיימה 4 במקצה שלה ובמקום ה-12 הכללי, ועלתה לחצי הגמר שיתקיים מחר ב-5:50 בבוקר.

יעקב טומרקין ומיכאל לייטרובסקי שחו את מקצי ה-100 מטרים גב ולא העפילו לחצי הגמר. טומרקין סיים במקום ה-6 במקצה שלו בזמן של 54.81 שניות, לייטרובסקי במקום ה-5 במקצה שלו עם 55.34 שניות.

דניס לוקטב שחה במוקדמות ה-200 מטר חופשי וסיים 5 במקצה שלו בזמן של 1:47.68 דקות, מה שלא הספיק לו לחצי הגמר.

אופני כביש

הרוכבת עומר שפירא בת ה-27 הגיעה לטוקיו כשהציפיות ממנה היו לסיים בסביבות העשירייה השנייה או השלישית, אך היא הפתיעה את כולם כשתפסה מקום בשלישייה הראשונה רוב המירוץ. היא נתפסה על ידי חבורת הרודפות כ-4.5 ק"מ לסיום המירוץ ופיספסה הזדמנות למדליה היסטורית. היא סיימה בסופו של דבר במקום ה-24 בזמן של 3:55.23 שעות.

עומר שפירא אופני כביש (צילום: רויטרס)
שפירא במהלך המירוץ | צילום: רויטרס

כדורסל

הוא אומנם לא מייצג את ישראל - אבל ננו גינזבורג הביא לנו עוד אירוע מכונן בטוקיו 2020. מאמן נבחרת צ'כיה פגש הבוקר עם נבחרתו את נבחרת אירן - ולחץ יד למאמנה האירני מהראן שאהינטב. לחיצת היד התקיימה גם בתחילת המשחק וגם בסופו. לפני המשחק היה עוד חשש שהנבחרת האירנית כלל לא תעלה למשחק.

גינזבורג דיבר אחרי המשחק עם N12 ואמר: ""הוא ידע שאני ישראלי, אנחנו מכירים מהתחום. כנראה שהיה להם יותר קל להכיל את זה שאני ישראלי כי אני נמצא תחת דגל צ'כיה. דיברנו עוד כמה מילים בנוסף והוא איחל לי בהצלחה ואמר בסיום שהיה משחק טוב. חלק מהשחקנים בנבחרת התחמקו ולא לחצו לי ידיים, אולי לא בכוונה"

sportFive1114622 (צילום: ספורט 5)
לחיצת היד בין גינזבורג לשאהינטב | צילום: ספורט 5

במשחק עצמו ניצחו גינזבורג וצ'כיה 78:84. במשחקים הבאים מחכות למאמן הישראלי צרפת החזקה והדרים טים של ארצות הברית - הפייבוריטית למדליית הזהב במשחקים.

שייט

קטי ספיצ'קוב סיימה את השיוט הראשון של היום במקום ה-3 המצוין. את השיוט השני היא סיימה במקום ה-9 ואת השלישי במקום ה-5. היאמדורגת במקום ה-5 הכללי לפני המשך השיוטים מחר.

יואב כהן בשלושת השיוטים היום: מקום 12, 6 ו-2. הוא נמצא במקום ה-5 הכללי ויקיים מחר עוד 3 שיוטים. אולי גם כאן מתפתח סיכוי למדליה?

שי קקון סיימה את השיוט הראשון במקום ה-39 ואת השני במקום ה-13 והיא מדורגת במקום ה-29 הכללי.

גלישת גלים

עם המספר 18 על הגב, ענת ליליאור סיימה את המקצה הראשון שלה במשחקים במקום ה-4 והאחרון. בסיבוב השני היא סיימה במקום ה-4 מתוך 5, לאחר שמתחרה מפרו עקפה אותה בגל האחרון, והודחה מהמשך המשחקים.

ענת ליליאור גלישת גלים (צילום: רויטרס)
ענת ליליאור | צילום: רויטרס

בדמינטון

קסניה פוליקרפובה לא הצליחה לשחזר את ההישג של מישה זילברמן מאתמול, ונכנעה 7:21, 10:21 לסינדיו פוסרלה ההודית במשחק הראשון בטוקיו 2020. המשחק השני של הישראלית יתקיים ביום שלישי.

קליעה

ירי ברובה אוויר מ-10 מטרים: סרגיי ריכטר סיים את דרכו בטוקיו לאחר שדורג במקום ה-27 בלבד במוקדמות. רק 8 הראשונים עלו לגמר.