אולימפיאדת טוקיו 2020: יום מאכזב מאוד למשלחת הישראלית. שגיא מוקי, אלוף העולם בשנת 2019 במשקל עד 81 ק"ג ואחד הפייבוריטים הישראלים הברורים למדליה, הודח כבר בשמינית הגמר לאחר שהפסיד בקרב מתיש שנמשך יותר מ-8 דקות. בבריכת השחייה, אנסטסיה גורבנקו סיימה אחרונה בגמר 100 מטר גב ולאחר מכן נכשלה להעפיל לגמר במשחה החזק שלה, 200 מטר מעורב.

כתבות נוספות על האולימפיאדה בטוקיו:

מוקי אומנם ניצח באיפון כבר אחרי פחות משתי דקות של קרב בסיבוב הראשון, אך לאחר מכן נראה לא טוב מול האוסטרי שאמיל בורחשווילי והפסיד כשספג וואזארי בדקה ה-8 של קרב שמינית הגמר. בעקבות ההדחה המוקדמת הוא איבד סיכוי להילחם אפילו על מדליית הארד דרך בית הניחומים.

שגיא מוקי (צילום: רויטרס, שי פרנקו, רויטרס)
רוצה מדליה. מוקי | צילום: רויטרס, שי פרנקו, רויטרס

"יום לא פשוט, אבל זה חלק מהספורט", אמר מוקי מיד אחרי הקרב. "כמובן שלא רציתי לסיים ככה את התחרות, אבל נתתי את כל כולי. לשפוט את הקרב שבו הודחתי זה לא נכון עכשיו. באתי היום במטרה להילחם ולתת את כל כולי - אבל זה לא הספיק. אני ממשיך קדימה, הכל בסדר. כשאחזור לארץ נפענח מה קרה היום ונמשיך קדימה. אין ספק שעבור ספורטאי כמוני, שיש ממנו המון ציפיות, זה מאכזב ולא המקום שבו רציתי להיות. הכי חשוב ברגעים האלה להרים את הראש ולהמשיך קדימה".

בבריכת השחייה, גורבנקו שחתה לראשונה בהיסטוריה בגמר אולימפי, וסיימה במקום ה-8 והאחרון עם זמן פחות טוב ממה שקבעה בחצי בגמר - 59.53. כשעה לאחר מכן היא חזרה לבריכה בניסיון לעלות לגמר אולימפי שני, במשחה החזק שלה - 200 מעורב, אך אכזבה ולא הצליחה להעפיל כשחתה בזמן של 2:10.70 דקות וסיימה בזמן ה-10 בטיבו. רק 8 המהירות ביותר עלו לגמר.

ג'ודו

שגיא מוקי (משקל עד 81 ק"ג) נכנס מצוין לתחרות, כשהטיל באיפון את אדוארדו סנטוס הברזילאי בקרב הראשון שלו ועלה לשמינית הגמר. בקרב הבא הוא פגש את שאמיל בורחשווילי, אותו כבר ניצח פעמיים השנה, אך מוקי לא מצא את עצמו והפסיד לאחר קרב מתיש שנמשך יותר מ-8 דקות.

גילי שריר מאוכזבת (צילום: עמית שיסל)
שריר מאוכזבת לאחר הקרב | צילום: עמית שיסל

גילי שריר (משקל עד 63 ק"ג) נכנסה ראשונה למעגל התחרות מול קתרינה האקר האוסטרלית בסיבוב הראשון, והפסידה אחרי שספגה 3 עונשים בתוך ניקוד הזהב. שריר אמרה לאחר ההדחה המוקדמת: "הדבר היחיד שאני לוקחת מכאן זה שיותר גרוע מזה לא יכול להיות. ייקח לי עוד זמן להבין את מה שקרה פה, אבל עוד לא סיימתי את הדרך שלי בג'ודו".

אנסטסיה גורבנקו מזנקת (צילום: סימונה קסטרווילארי באדיבות הוועד האולימפי בישראל)
גורבנקו מזנקת לגמר | צילום: סימונה קסטרווילארי באדיבות הוועד האולימפי בישראל

שחייה

אנסטסיה גורבנקו עשתה היסטוריה ושחתה הבוקר (שלישי) בגמר אולימפי ראשון אי פעם עבור שחיינית ישראלית, אליו העפילה מהמקום ה-8 עם שיא ישראל של 59.30. בגמר עצמו שחתה בת ה-17 בזמן פחות טוב, וסיימה במקום ה-8 והאחרון עם 59.53 שניות.

אנסטסיה גורבנקו בסיום חצי הגמר (צילום: סימונה קסטרווילארי באדיבות הוועד האולימפי בישראל)
גורבנקו בסיום חצי הגמר | צילום: סימונה קסטרווילארי באדיבות הוועד האולימפי בישראל

לאחר מנוחה קצרה במיוחד, כשעה בלבד, היא חזרה לבריכה ואיכזבה כשנכשלה לעלות לגמר במשחה החזק שלה - 200 מטר מעורב. היא קיוותה לסיים בין 8 המהירות ביותר, אך שחתה בזמן של 2:10.70 וסיימה 10 בסך הכל, מה שלא הספיק לה לגמר.

נבחרת השליחים קבעה שיא ישראלי חדש בשיפור של יותר מ-3 שניות והעמידה אותו על 7:08.65. הנבחרת, בהשתתפות דניס לוקטב, דניאל נמיר, תומר פרנקל וגל כהן גרומי סיימה במקום החמישי במקצה וה-10 הכללי ולא עלו לגמר. הופעה מכובדת וטובה של הנבחרת הישראלית.

מירון חירותי שחה במוקדמות משחק 100 מטר בסגנון חופשי, וסיים במקום ה-6 במקצה עם זמן של 49.26. זה לא הספיק לו בכדי לעלות לחצי הגמר.

רון פולונסקי סיים עם זמן של 2:12.71 דקות את מוקדמות משחה 200 מטר חזה וסיים במקום ה-5 במקצה שלו ולא העפיל לחצי הגמר.

 

שגיא מוקי נלחם (צילום: reuters)
מוקי במהלך שמינית הגמר | צילום: reuters

שייט

שי קקון סיימה את השיוט ה-5 שלה במקום ה-39 וירדה למקום ה-34 הכללי. מיד תקיים את השיוט השישי. את השיוט הבא היא סיימה במקום ה-32 וירדה למקום ה-35 הכללי.

בדמינטון

קסניה פוליקרפובה הופיעה למשחק השני שלה בשלב הבתים, מול יי צ'ונג מהונג קונג והפסידה 2:1. אחרי ההפסד במשחק הראשון - פוליקרפובה איבדה סיכוי להעפיל לשלב הבא.