סיפורו של גלעד שליט, שהיה מנותק מבני משפחתו ומחבריו במשך יותר מחמש שנים, מעלה שאלות רבות על האופן שבו התמודד עם הבידוד. בימים הקרובים הוא יספר לקרוביו על תקופת השבי ועל החוויות שעבר במקום שבו הוסתר הרחק מאור יום. בין האנשים הבודדים שפגשו אתמול את גלעד שליט, ושמעו ממנו על תקופת השבי, היה שגריר צרפת שהגיע לברך אותו בבית במצפה הילה.

הבוקר סיפר השגריר על השיחה עם גלעד, שבה פירט באוזניו מעט על התנאים שבהם הוחזק בשבי וסיפר כי העביר חלק מהזמן בצפייה בשידורי ספורט ובטע בטלוויזיה. בריאיון לתכנית הבוקר של קשת "יום חדש", סיפר השגריר כריסטוף ביגו על המפגש עם החייל, שמחזיק גם באזרחות צרפתית.

"הוא היה בבידוד, והוא סיפר לי שהוא היה יכול לצפות בטלוויזיה בעיקר בספורט ובסרטי טבע", סיפר ביגו. "אחת מתכניות הספורט שהוא ראה הייתה ה"טור דה פראנס", תחרות האופניים הגדולה ביותר בעולם. וזה היה הקשר שלו לצרפת וגם למציאות". השגריר הוסיף כי הזמין את גלעד להיות אורח הכבוד בטור דה פראנס בשנה הבאה.

השגריר עם נועם ואביבה, במאהל (צילום: AP)
השגריר עם נועם ואביבה, במאהל | צילום: AP

במהלך הריאיון עם גלעד שליט, שנערך זמן קצר לפני שחרורו מהשבי, סיפר שליט על התנאים שבהם שהה במרתפי החמאס ואמר כי הותר לו לפגוש אנשים מדי פעם ואף להאזין לרדיו. לדבריו, בשנתיים הראשונות תנאי השבי היו קשים מאוד, אך הם השתפרו בתקופה האחרונה של השבי, ככל הנראה לאחר שהחמאס הבין כי עדיף לשמור על שלומו ובריאותו של גלעד כדי לשמר אותו כ"קלף מיקוח" חזק יותר במשא ומתן.

בואו להתעדכן לפני כולם - בחדשות 2 בפייסבוק

גלעד שליט חזר - סיקור מיוחד:

מצמרר: מס' 2 בחמאס מאחורי גלעד

"גלעד אמר שהתנאים בשבי היו קשים"

מה קרה ליד של גלעד שליט?

פרס: "חזרת אלינו - ואנו חזרנו אל עצמנו" 

צפו: גלעד שליט טס במסוק לתל-נוף

צפו: הדרך של גלעד הביתה - בתמונות