בא לבחון את ה"נכס": מוסא אבו מרזוק, סגן יו"ר הלשכה המדינית של החמאס ואחד האנשים הבכירים ביותר והמקורבים ביותר לחאלד משעל, הגיע היום לרפיח על מנת לראות את הדמות בזכותה הצליח החמאס לשחרר 1,027 אסירים מבתי הכלא הישראליים.

בתמונה נדירה ביותר שפורסמה הערב בסוכנות הידיעות AP, נראה אבו מרזוק מסתכל על גלעד שליט היושב על כיסאו, דקות לפני הראיון שהעניק שליט לערוץ הטלוויזיה המצרי.

אבו מרזוק היה הדמות הבכירה ביותר בחמאס שהגיעה היום למעבר רפיח. ראש הלשכה המדינית של הארגון, חאלד משעל, הגיע אף הוא למצרים הבוקר, אך נשאר בקהיר על מנת להמתין ולפגוש ב-40 האסירים שגורשו במסגרת עסקת שליט משטחי הרשות הפלסטינית לקטאר, סוריה וטורקיה.

עד היום לא פגשו אנשי הלשכה המדינית של החמאס, היושבים בדמשק, בגלעד שליט. גלעד הוחזק ברצועת עזה, תחת פיקוחם ואבטחתם של אנשי הזרוע הצבאית, וכמעט לאיש לא ניתן אישור לראותו מסיבות ביטחוניות.

זמן קצר לפני שידור הראיון עם שליט בערוץ הטלוויזיה המצרי, הבטיחו בחמאס כי צפוי ראיון עם החייל החטוף. בסוכנויות הידיעות הזרות דווח כי התמונה של אבו מרזוק עם שליט, וכך גם תמונה נוספת שפורסמה זמן קצר קודם לכן בהם נראה שליט יושב כשמאחוריו נראה פעיל חמאס אלמוני המחזיק במצלמה - צולמו זמן קצר לפני הראיון שהעניק לערוץ הטלוויזיה של החמאס.

איסמעיל הנייה: "הישג היסטורי"

בארגון העזתי שבו והבטיחו היום לשדר סרט דוקומנטרי עם תמונות בלעדיות מתקופת שהותו של שליט בשבי, אך בשלב זה עדיין לא ברור אם ומתי ישודר סרטון שכזה.

שליט בראיון לטלוויזיה המצרית (צילום: חדשות 2)
רעול פנים של החמאס מאחורי שליט | צילום: חדשות 2

ברצועה נמשכו הערב החגיגות עם האסירים המשוחררים. ראש ממשלת החמאס איסמעיל הנייה היה הנואם המרכזי בעצרת בכיכר "אל-כתיבה" בעיר, והכריז לקול תשואות ההמונים: "אחרי חמש שנים וחצי הצלחנו לרשום הישג היסטורי".

גם חאלד משעל, מצדו, בירך הערב על שחרור האסירים הפלסטינים. בשיחה עם סוכנות הידיעות "מען", אמר ראש הלשכה המדינית של החמאס: "זו תחילת הניצחון שלנו והישג לאחדות הלאומית".

בואו להתעדכן לפני כולם - בחדשות 2 בפייסבוק