סוף סוף רואים חיוך: דובר צה"ל פרסם סרטון וידאו בו נראה גלעד שליט במהלך הטיסה בין מחנה אמיתי לבסיס חיל האוויר בתל-נוף, שם פגש את משפחתו לראשונה לאחר חמש וחצי שנים בשבי החמאס. במהלך הטיסה, על אף שחש ברע, נראה שליט מחוייך ורגוע.

לקראת סיום הטיסה, פנה הטייס כמתחייב למגדל הפיקוח להודיע על זמן הנחיתה המשוער. "עוד שבע דקות אנחנו בנחיתה - ומחזירים את גלעד הביתה". "כולנו מתרגשים לקבל את גלעד בחזרה הביתה", ענו לטייס ממגדל הפיקוח. במהלך הטיסה ניתן לראות כי גלעד כותב ומשוחח עם אנשי חיל הרפואה שליוו אותו במהלך הטיסה.

בטיסה השנייה של שליט, בין בסיס תל-נוף למנחת תפן שבצפון, ישב שליט בין שני הטייסים בכסאו של המכונאי המוטס. שליט והטייס העבירו את הטיסה בניחוש שמות הערים מעליהן טס המטוס בדרכו הביתה.

שליט התעלף במהלך הטיסה

משפחת שליט מאוחדת (צילום: חדשות 2)
גלעד עם אמא ואבא, היום | צילום: חדשות 2

המסוק שבו נמצא שליט נחת בבסיס תל נוף בשעות הצהריים המוקדמות. במהלך הטיסה גלעד חש ברע, התעלף, ובעקבות כך נזקק לטיפול רפואי. הוא הגיע לפגישה עם הוריו כשהוא לבוש במדי צה"ל, שם קיבלו את פניו ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אהוד ברק והרמטכ"ל בני גנץ.

עם נחיתתו מהמטוס אמר לו ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אתה גיבור לאומי, חיכינו לך". מיד אחריו פגש גלעד את הרמטכ"ל בני גנץ שחלק לו שבחים. "אתה גיבור אמיתי, היית חזק וכל הכבוד לך על כך". השניים התחבקו טרם הדברים המרגשים של הרמטכ"ל.

מיד לאחר מכן, ניגש אל גלעד אביו נועם. המילים הראשונות שלו, אחרי חמש שנים וחצי במהלכן לא ראה אותו, היו: נועם שליט לגלעד: "בוא לאמא, בוא".

בואו להתעדכן לפני כולם - בחדשות 2 בפייסבוק