טרם שחרורו של גלעד שליט, שאלות רבות נותרו פתוחות ביחס למצבו הגופני והנפשי, זאת לאחר שרק אותות חיים בודדים התקבלו ממנו במהלך השנים בהן הוחזק בשבי. היום נראה בבירור כי גלעד עדיין פגוע בידו השמאלית, מפציעה שאירעה ככל הנראה בזמן חטיפתו, לפני חמש שנים וחצי.

כאן בחדשות 2 באינטרנט אנו מעבירים משדר מיוחד לאורך כל היום לרגל שובו של גלעד שליט, כולל דיווחים ועדכונים בשידור חי מכל מוקדי ההתרחשות בישראל, בעזה וביהודה ושומרון, ובליווי כתבי ופרשני חדשות ערוץ 2.

גלעד שליט, שהגיע היום לאחר טלטלות בין ציר עזה-מצרים לשטח ישראל, עבר בדיקות רפואיות מקיפות על ידי קציני הרפואה של צה"ל. לאחר שחש ברע והתעלף במהלך הטיסה לבסיס תל נוף, הוחלט שלא לאשפזו אך הוא פונה למצפה הילה עם ליווי רפואי.

יד שמאל של גלעד פגועה (צילום: חדשות 2)
ידו הפגועה של גלעד | צילום: חדשות 2

בבדיקות שנערכו לו היום, התברר כי הוא סובל מתזונה לקויה וכי וניכר כי לא נחשף לשמש בזמן שהותו בשבי החמאס. בנוסף, בריאיון שנערך עימו בטלוויזיה המצרית ומקטע הווידאו בו מתועדת הפגישה בינו לבין ראש הממשלה ושר הביטחון - נראה בבירור כי הוא עדיין פגוע בכף ידו השמאלית.

עם הגעתו לישראל קיבל שליט זוג משקפיים, לאחר שהמשקפיים אותן ענד בחטיפה ככל הנראה נשברו. כעת ימשיכו בצה"ל לעקוב באופן צמוד אחר מצבו הבריאותי והנפשי של החייל, שניכר שלא היה תחת השגחה ולא קיבל סיוע רפואי במשך זמן ממושך.

בואו להתעדכן לפני כולם - בחדשות 2 בפייסבוק