רגיעה - "בתנאים שלנו": אחרי האיומים אמש להמשיך בירי לעבר יישובי הדרום, הכריזו הבוקר רשמית בג'יהאד האסלאמי על הצלחת מאמצי התיווך של מצרים והגעה להסכם רגיעה עם ישראל.

"מדובר בהסכם הדדי ובו זמני המחייב את האויב להפסיק את החיסולים אור ליום שלישי", אמר הבוקר גורם בכיר בג'יהאד האסלאמי, ואישר למעשה את הדיווחים על הרגיעה בתיווך מצרי.
 
דובר הארגון, דאווד שהאב, אמר כי בניגוד להסכמי הרגיעה הקודמים, התחייבה הפעם ישראל להפסיק את פעולות החיסולים נגד פעילי הארגונים החמושים בעזה. עם זאת, בישראל לא מאשרים כי צה"ל התחייב להפסיק את החיסולים, כך שאין אישור לטענות הג'יהאד, מנסה להציג בפני תושבי עזה את הסכם הרגיעה כהישג.

"זכותה של ההתנגדות להגיב על פשעי הכיבוש. רשמנו הישג היסטורי לעמנו, להתנגדותנו וניצחון לדם החללים", הוסיף ואמר דובר הג'יהאד.

מנהיג הג'יהאד: "לא נחייה בבושה"

מזכ"ל הארגון אמר כי "אנחנו מוכנים להפסקת אש בתנאי שיופסקו החיסולים". העיתון "אל חיאת" מדווח כי המזכ"ל רמדאן שלח אמר את הדברים בשיחת טלפון ממקום מושבו בדמשק עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן.
 
על פי הדיווח, מנהיג האירגון האיסלאמי הביע נכונות לקבל את הסכם הרגיעה בתנאי שיכלול הסכם להפסקת חיסולי הבכירים ברצועה. גורם בכיר בג'יהאד הוסיף ואמר לעיתון: "איננו נגד הרגיעה אך אנחנו מצפים להסכם שישמור על כבודנו. איננו רוצים עימות רחב עם ישראל, אבל לא נהיה מוכנים לחיות בבושה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

דיווח: הושג הסכם על הפסקת אש

הרמטכ"ל על הרגיעה: "שקט ייענה בשקט, אש תיענה באש"

שר החינוך סער: "סבבי ההסלמה הללו בלתי נסבלים"

פרשנות: הישג לצה"ל, פעילי הג'יהאד בבעיה קשה