עזה המופגזת (צילום: אימג'בנק - gettyimages)
תקיפת צה"ל, ארכיון | צילום: אימג'בנק - gettyimages

התגובה לירי הבוקר לא אחרה לבוא: הפלסטינים מדווחים כי מזל"ט ישראלי תקף לפני הצהריים אופנוע סמוך לבית החולים "אל-נאצר" בחאן יונס שבדרום רצועת עזה. מקורות רפואיים ברצועה מדווחים על שמונה פצועים בתקיפה.

בכלי התקשורת הפלסטינים מסרו כי רוכב האופנוע, מוחמד עוודה רשוואן נפגע מטיל אחד ששוגר לעברו מכלי טייס ישראלי שחג בשמי דרום הרצועה. הפלסטינים עוד בשעות הבוקר המוקדמות, כי בעקבות ירי שתי הרקטות הבוקר לעבר שדרות, נרשמה תנועה ערה של כלי טייס של חייל האוויר בשמי הרצועה.

מהדיווחים עולה כי שמונת הפצועים הם תלמידים. מקורות רפואיים ברצועה דיווחו כי אחד מהם נפצע באורח בינוני, והיתר קל. בצה"ל מאשרים כי הייתה תקיפה.

מדובר צה"ל נמסר היום כי סמירי נמנה עם התשתית אשר עמדה מאחורי פיגוע התופת שאירע שלשום בכיסופים, בו נהרג נגד צה"ל ונפצעו שלושה נוספים. בחלוף הזמן, עבר סמירי הכשרה צבאית בחמאס, ופעל גם במסגרת תשתית קיצונית של הג'יהאד העולמי ברצועת עזה. סמירי היה מעורב בפיגוע נוסף נגד חיילי צה"ל, במרץ בשנה שעברה, גם כן באזור כיסופים.

זוהי הפעם השנייה שחיל האוויר מגיב בפגיעה נקודתית השבוע. שלשום דיווחו הפלסטינים כי חיל האוויר ירה לעבר אופנוע בחאן יונס בתגובה לפיגוע בו נהרג גשש צה"ל ממטען שהתפוצץ סמוך לסיור של צה"ל. על פי הדיווח האופנוען שהיה מעורב בפיגוע נהרג, ופלסטיני אחר נפצע.

הבוקר: 2 קסאמים בשדרות

אופנוע המחבל בעזה שהופגז (צילום: חדשות 2)
תוצאות תקיפת האופנוע בעזה, השבוע | צילום: חדשות 2

לפחות שתי רקטות קסאם נחתו משעות הבוקר באזור שדרות, כולן נפלו בשטחים פתוחים ולא גרמו לנזקים. למרבה המזל גם לא היו נפגעים במטח הבוקר. אזעקת ה"צבע אדום" נשמעה בשדרות וביישובי המועצה האזורית שער הנגב. בצה"ל בוחנים כעת כיצד להגיב לירי.

הלילה תקף צה"ל פעם נוספת ברצועת עזה. "מטוס של חיל האוויר פגע הלילה באתר לייצור אמצעי לחימה בתגובה לשיגור רקטה לעבר המועצה האזורית אשכול אמש, וזוהתה פגיעה", נמסר מדובר צה"ל . כמו כן הוסיפו כי הצבא רואה בארגון החמאס אחראי לשמירת השקט ביישובי הדרום, וכי צה"ל יגיב בחומרה על כל ניסיון להפר אותן. על פי הדיווחים של הפלסטינים לא היו נפגעים כתוצאה מהתקיפה האווירית.