נחקר חשד לניסיון פיגוע בירושלים (צילום: סוכנות תצפית)
זירת הדקירה בירושלים | צילום: סוכנות תצפית

שעות ספורות לאחר פיגוע הדקירה סמוך לתחנת הרכבת בתל אביב, אירוע טרור נוסף - הפעם בגוש עציון: דליה למקוס, צעירה בת 26 נרצחה ושני בני אדם נפצעו, אחד מהם קשה והשני קל, מדקירות של מחבל סמוך לצומת אלון שבות. מאבטח אזרחי שהיה בכניסה ליישוב פתח באש לעבר החשוד ופצע אותו. מחקירת המשטרה עולה כי תחילה ניסה המחבל לבצע פיגוע דריסה, אך כשנכשל להתגבר על מחסום בשטח - החל במסע הדקירות הרצחני. הג'יהאד האסלאמי נטל אחריות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

_OBJ

בתיעוד הפיגוע שהגיע לידי חדשות 2 נראה החשוד כשהוא נוסע בכלי רכב פרטי ומנסה לפגוע בלמקוס, תושבת תקוע, שעמדה בטרמפיאדה בקרבת היישוב. שניות לאחר מכן הוא יוצא מהמכונית ומתחיל במסע הדקירות הרצחני - תחילה בבת ה-26, ולאחר מכן באנשים נוספים שהיו בקרבת מקום. בנוסף לצעירה שנדקרה בצווארה, נפצע גבר כבן 30 באורח קשה ואדם נסף בשנות ה-40 לחייו באורח קל. האירוע התרחש בתחנת אוטובוס שנמצאת ממול לזו שממנה נחטפו, ובהמשך גם נרצחו שלושת הנערים הישראלים לפני כחמישה חודשים.

_OBJ

לזירה הוזעקו פרמדיקים של מד"א ואיחוד הצלה שניסו במשך דקות ארוכות להילחם על חייה של הצעירה, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותה. יתר הפצועים בתקרית, בהם גם המחבל שנורה ונפצע קשה - הועברו לבתי החולים הדסה עין כרם ושערי צדק בירושלים. מחקירת ראשונית עולה כי המחבל הוא מהאר חמדי אל שלמון, אסיר לשעבר תושב העיר חברון.

אלחנן שטרנהל מתנדב איחוד הצלה סיפר זמן קצר לאחר התקרית כי "כשהגעתי לזירה נתקלתי בנערה מחוסרת הכרה לאחר שנדקרה, למרבה הצער לא הצלחנו להציל את חייה ומותה נקבע בזירה, במקום הענקנו טיפול לגבר נוסף שנפגע באורח קשה ולנפגע באורח קל".

_OBJ _OBJ

"מדובר באירוע קשה", סיפרו אנשי מד"א, חנן מאיר ואבא ריצ'מן, שטיפלו בנפגעים במקום. "כשהגענו, במקום הייתה המולה. על הכביש, סמוך לתחנת האוטובוס, שכבה צעירה כבת 25 כשהיא מחוסרת הכרה ועם מספר פצעי דקירה בפלג גופה העליון. הענקנו לה טיפול רפואי ראשוני והעברנו אותה לניידת טיפול נמרץ שם ביצענו פעולות החייאה מתקדמות, ולאחר מספר דקות נאלצנו לקבוע את מותה".

"צעיר כבן 26 שכב גם הוא בסמוך, כשהוא בהכרה מלאה וסובל מפצע דקירה בבטן, וגבר כבן 50 התהלך בזירה כשהוא בהכרה ודקור בלסת", הוסיפו החובשים. "הענקנו להם טיפול רפואי ופינינו אותם לבית חולים. בדרך סיפר אחד הפצועים שחלף עם רכבו במקום וכשהבחין במתרחש עצר וניסה לעצור את המחבל ואז דקר אותו בפניו".

אפי אפשטיין, עד ראייה שהיה גם הוא במקום סיפר לחדשות 2 כי בתחנת האוטובוס עמדו שלושה אזרחים שנפגעו מדקירות. "שניים פונו במצב קשה ואחד במצב קל. לא הייתה דריסה, רק דקירה. לא היה רכב נוסף שהגיע איתו", שחזר את השתלשלות האירועים.

_OBJ _OBJ

ראש המועצה האזורית גוש עציון דוידי פרל אמר לחדשות 2 Online זמן קצר לאחר האירוע כי "צריך לטפל בהרתעה, בכל אחד כזה צריך לטפל בצורה קשה. צריך להרוס לבני המשפחה שלו ושכל כל מחבל את הבתים, ולהעיף אותם מפה לירדן או למצרים. הערב אנחנו נתכנס לישיבת חירום בעקבות האירוע".

_OBJ

מוקדם יותר היום נפצע חייל צה"ל באורח אנוש מדקירות סמוך לתחנת "ההגנה" בתל אביב. החשוד במעשה הצליח לפצוע אדם נוסף בטרם נמלט מהזירה, מספר שוטרי מג"ב שדלקו אחריו הצליחו לעצור אותו ולהעבירו לחקירת שב"כ. על פי החקירה הראשונית מדובר בשוהה בלתי חוקי, בן 18 משכם, תומך בחמאס. 

גל טרור: כל העדכונים

הצעירה שנרצחה: "להילחם במחבלים"

הפיגוע: במקום שממנו נחטפו הנערים

ההסלמה נמשכת: דקה אחר דקה

ציפי חוטובלי: "הטרור לא מבחין בין י-ם לת"א"

הפלסטינים: זה הדוקר מתל אביב

"רדפנו אחרי המחבל, נתנו לו אגרוף והברחנו אותו"

התעמתו עם השר בזירת הפיגוע: "אין לנו ביטחון"

פיגוע דקירה בת"א: חייל נפצע אנושות