עד ראייה שנכח היום (שני) בתחנת הרכבת בתל אביב בה נדקר חייל ונפצע באורח אנוש, שחזר את ההימלטות של המחבל בן ה-18 שדקר אותו בסכין. "רדפתי אחריו, וצעקתי 'מחבל מחבל', תוך כדי סימון נתיב הבריחה", תיאר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הגעתי עם חבר לגשר, עם הפנים לכיוון שכונת התקווה", המשיך העד. "תוך כדי ראיתי בחור גדול עם סווטשירט אדום. ראינו סכין, והחבר שלי יצא מהרכב, נתן לבחור אגרוף והבריח אותו". העד הבחין שהמחבל מתרחק ממנו במהירות, ולדבריו "העדיפות הראשונה הייתה להציל את החייל, חיכינו הרבה זמן לאמבולנס".

זירת הפיגוע, היום (צילום: חדשות 2)
הסכין בה השתמש המחבל בזירה, היום | צילום: חדשות 2מפקד מחוז תל אביב, ניצב בנצי סאו, הגיע גם הוא לזירת האירוע ואמר כי "מדובר בצעיר שהותקף על ידי בן מיעוטים שמתגורר בשכם. הוא דקר אותו בסכין מספר פעמים. עוברי אורח נחלצו לעזרתו וקראו למשטרה. המחבל נמלט מהמקום ובמרחק של כ-200 מטר אותר על ידי כוח משטרה שביצע סריקה של בניין בן 4 קומות. בקומה האחרונה זיהו השוטרים את המחבל ועצרו אותו".

"לטרור אין גבולות".  זירת הפיגוע בת"א
כוחות משטרה בזירת האיוע, היום | צילום:

מבדיקה ראשונית עולה כי מדובר בפיגוע דקירה על רקע לאומני. החשוד בדקירה הוא נור אל-דין אבו חאשיה, שוהה בלתי חוקי בן 18 משכם. מצבו של החייל שנדקר מוגדר אנוש והוא מאושפז בבית החולים תל השומר.

גל טרור: כל העדכונים

הצעירה שנרצחה: "להילחם במחבלים"

הפיגוע: במקום שממנו נחטפו הנערים

ההסלמה נמשכת: דקה אחר דקה

ציפי חוטובלי: "הטרור לא מבחין בין י-ם לת"א"

תיעוד פיגוע הדקירה בגוש עציון: בת 26 נרצחה

הפלסטינים: זה הדוקר מתל אביב

התעמתו עם השר בזירת הפיגוע: "אין לנו ביטחון"

פיגוע דקירה בת"א: חייל נפצע אנושות