השר הגיע לזירת הפיגוע - התושבים זעמו: השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' סייר בזירת פיגוע הדקירה בדרום תל אביב, שבו נפצע אנושות חייל, וזכה לקבלת פנים "חמה". תושבים זועמים קראו לעברו: "לכו תנחמו עוד בבתים של המחבלים, אין לנו ביטחון בדרום תל אביב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חלק מהאזרחים קראו קריאות "ממות למחבלים", ואחד הנוכחים בזירה צעק לעבר אהרונוביץ': "מי שעושה את כל זה זה השמאלנים, הם מתירים את הדם שלנו. הדם שלנו לא הפקר". שוטרים ומאבטחים הפרידו בין ההמון לבין השר, שלא השיב לדברים.

מפקד מחוז תל אביב ניצב בנצי סאו הגיע גם הוא לזירת האירוע ואמר כי "מדובר בחייל שהותקף על ידי בן מיעוטים שמתגורר בשכם, שניסה לחטוף את נשקו. הוא דקר אותו בסכין מספר פעמים".

ניצב סאו הדגיש כי "עוברי אורח נחלצו לעזרתו של החייל וקראו למשטרה. המחבל נמלט מהמקום ובמרחק של כ-200 מטר אותר על ידי כוח משטרה שביצע סריקה של בניין בן ארבע קומות. בקומה האחרונה זיהו השוטרים את המחבל ועצרו אותו".

זירת פיגוע הדקירה בת"א, אתמול (צילום: חדשות 2)
זירת הדקירה, היום | צילום: חדשות 2

יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, אמר כי הפיגוע "מוכיח שקונספציית הבטונדות פשטה את הרגל. אי אפשר למגן אנשים ברחוב, אלא צריך להביא לכך שהמסיתים, יורי הזיקוקים והמתפרעים ישבו בכלא. זאת מדיניות הביטחון הנכונה". בנט שב ותקף את יו"ר הרשות: "אבו מאזן הפך להיות יורשו של עראפת, רק בלבוש אחר - הוא טרוריסט בחליפה, ויש להתנהג אליו בהתאם".

גם ח"כ דני דנון (הליכוד) הגיב לפיגוע וטען: "אנחנו באינתיפאדה. אני דורש מראש הממשלה והשר לביטחון פנים להבהיר לאויבנו מי הריבון במדינת ישראל. החולשה הפכה לחלק מתהליך קבלת ההחלטות בממשלה. אפשר לכבס מילים - אי אפשר לכבס מדיניות".

דנון הדגיש כי "האזרחים לא רואים אגרוף ברזל כנגד המחבלים הפועלים בכל גזרה אפשרית וגוררים אותנו למלחמת התשה  - ראש הממשלה עוסק בדיבורים במקום במעשים". ח"כ מירי רגב (הליכוד) קראה לממשלה "להחליט על רצף פעולות שיביא להחזרת הביטחון האישי לאזרחי המדינה". לדברי רגב, "יש למגר את הטרור תוך העברת מסר ברור שיש חוק בישראל".

מהמשטרה נמסר כי מבדיקה ראשונית עולה כי מדובר בפיגוע דקירה על רקע לאומני. החשוד בדקירה הוא נור אל-דין אבו חאשיה, שוהה בלתי חוקי בן 18 משכם. הוא נעצר על ידי שוטרי יס"מ מתחנת שרת בסיוע אזרחים שהכווינו את השוטרים למקום שבו הסתתר, והועבר לטיפול רפואי לאחר שנפצע קל. 

גל טרור: כל העדכונים

הצעירה שנרצחה: "להילחם במחבלים"

הפיגוע: במקום שממנו נחטפו הנערים

ההסלמה נמשכת: דקה אחר דקה

ציפי חוטובלי: "הטרור לא מבחין בין י-ם לת"א"

תיעוד פיגוע הדקירה בגוש עציון: בת 26 נרצחה

הפלסטינים: זה הדוקר מתל אביב

"רדפנו אחרי המחבל, נתנו לו אגרוף והברחנו אותו"

פיגוע דקירה בת"א: חייל נפצע אנושות