בין המניעים: חטיפת 3 הנערים (צילום: פייסבוק ותצפית)
שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו ביוני, ארכיון | צילום: פייסבוק ותצפית

חמישה חודשים, מרחק של מטרים ספורים וארבעה צעירים שנרצחו באכזריות: פחות מחצי שנה לאחר חטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים בגוש עציון, פיגוע דמים נוסף בצומת הכניסה ליישוב אלון שבות גובה חיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעות הצהריים ניסה מחבל מחברון לבצע פיגוע דריסה ולפגוע באנשים שהמתינו בטרמפיאדה הנמצא במקום, משנתקל במכשול שהוצב לאחרונה על ידי מערכת הביטחון, יצא מרכבו והחל לדקור את האנשים במקום. שלושה בני אדם נפגעו, בהם צעירה כבת 25 שמאוחר יותר מתה מפצעיה.

צומת הדמים
צומת הדמים | צילום:

חמישה חודשים קודם לכן עמדו בטרמפיאדה שעומדת ממול - שלושת הנערים, אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל ז"ל. בשעות הערב ב-12.6.2014 הם עלו על מכונית שעצרה להם, נחטפו ובהמשך גם נרצחו על ידי מרואן קוואסמה ועאמר אבו עיישה, פעילי חמאס מוכרים. חודשים ספורים לאחר מכן חוסלו השניים על ידי כוחות הביטחון.

מבצע שובו אחים, בחודש יוני (צילום: כיבוי והצלה יו"ש)
מבצע שובו אחים, בחודש יוני | צילום: כיבוי והצלה יו"ש

תחנת האוטובוס שבה המתינו היום הפצועים, נמצאת על הצומת שבין כביש 60, ציר התנועה הראשי של יהודה ושומרון, לבין כביש 367 המקשר בין היישובים השונים בגוש עציון, בטרמפיאדה ממול לזו שבה המתינו הנערים ביומם האחרון. רק בשבועות האחרונים הוצבה במקום אנדרטה לזכר שלושת הנערים והתושבים באזור מתקשים לעכל את השתלשלות האירועים האחרונים.

כלי הרכב של המחבל (צילום: חדשות 2)
זירת הפיגוע, היום | צילום: חדשות 2

כזכור, החטיפה הובילה למבצע "שובו אחים", מבצע שהסלים לעימות כולל עם החמאס ב"צוק איתן". אירוע נוסף שנסיבותיו מוטלות עוד בספק התרחש לפני ימים אחדים בצומת אל-ערוב, קילומטרים ספורים מהמקום. שלושה חיילים נפגעו מדריסת פלסטיני, אך מחקירת השב"כ עלה כי ככל הנראה מדובר בתאונת דרכים. במשפחתו של אחד החיילים שנפצעו טוענים מנגד כי מדובר היה באירוע טרור מכוון שבוצע על ידי מחבל.

גל טרור: כל העדכונים

הצעירה שנרצחה: "להילחם במחבלים"

ההסלמה נמשכת: דקה אחר דקה

ציפי חוטובלי: "הטרור לא מבחין בין י-ם לת"א"

תיעוד פיגוע הדקירה בגוש עציון: בת 26 נרצחה

הפלסטינים: זה הדוקר מתל אביב

"רדפנו אחרי המחבל, נתנו לו אגרוף והברחנו אותו"

התעמתו עם השר בזירת הפיגוע: "אין לנו ביטחון"

פיגוע דקירה בת"א: חייל נפצע אנושות