הזעם הטורקי כלפי ישראל רק הולך ומתחזק: אנשי הממשל במדינה דנו אתמול בהטלת שורת סנקציות חריפות נגד ישראל שעלולות להביא לניתוק מוחלט ביחסים בין המדינות.

הסנקציות שעלו עד כה בדיוני הבכירים הטורקים הן הנמכת דרג הייצוג הדיפלומטי עד להשעיית הקשרים לחלוטין עם ישראל, איסור עגינת ספינות ישראליות בנמלי טורקיה הכולל ספינות טיולים וסוחר ואי נתינת ויזות לתיירים ישראלים.

רוצים לקבל עדכון לפייסבוק אם טורקיה אכן תטיל סנקציות על ישראל? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בנוסף שוקלים הטורקים לבטל כל שיתוף פעולה כלכלי, מסחרי, ספורטיבי, תרבותי ואקדמי עם ישראל. מצידה של טורקיה לא יחול כל שיפור ביחסים בין המדינות עד שירושלים לא תשגר התנצלות רשמית על אירועי המשט. בנוסף הם שוללים הקמת ועידת בדיקה שהיא אינה בינלאומית.

סנקציות באירופה נגד ישראל

טורקיה אינה המדינה היחידה שמתריסה נגד ישראל. איגוד עובדי הנמלים בשבדיה יחל החל מהלילה בחצות לא לקבל או לשלוח סחורות לישראל ומישראל, כמחאה על אירועי המשט לעזה. בהודעה מטעם האיגוד נכתב כי "הסיבה ל'סגר' (כך מכנה הארגון את החרם על הסחורות - ברמיזה לסגר על עזה) היא המתקפה הפושעת חסרת התקדים על משט השלום לעזה".

מוקדם יותר היום הודיעה אירלנד כי תגרש דיפלומט ישראלי במחאה על השימוש בדרכונים אירים במהלך חיסול מבחוח בדובאי, לפני כחצי שנה. מדובר באדם בעל דרכון דיפלומטי שאינו נושא בדרגה בכירה. שר החוץ האירי מיכאל מרטין אמר שהחקירה שנערכה באירלנד העלתה ששמונה מחסלים שפעלו בדובאי, השתמשו בחודש ינואר האחרון בדרכונים אירים.

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

על המשט הבא: פעילי חיזבאללה

שר הביטחון ברק ביטל את נסיעתו לפריז

תמונות חדשות מההשתלטות על ה"מרמרה"

סרטון חדש: דם ואלימות על הסיפון

תיעוד חדש: המתפרעים נגד לוחם ללא נשק

טורקיה מציגה: חיילי השייטת מדממים

סרטון חדש חושף: חמושים בנשק חם על הספינה

תחקיר צה"ל: 3 לוחמים נחטפו לבטן האנייה

"פעיל השלום" מודה: "רציתי להיות שהיד"