מדינות וארגונים אסלאמיים שאבו עידוד מהמשט האחרון לישראל. הם הצליחו להביך את ישראל, להפעיל עליה לחץ והם מתכוונים להחריף את המאבק לפגוע בישראל: פוליטית ותדמיתית. בחיל הים עוקבים אחר ההכנות, ועד כה ידוע על כעשרה משטים שנמצאים בשלבים שונים של היערכות.

רוצים לקבל עוד עדכונים על תמונות מהמשט? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במערכת הביטחון אוספים מידע על המדינות שמתכוונות להוציא ספינות לעזה: אירן, סודן, לבנון, טורקיה, גרמניה, נורווגיה ובריטניה. המשט הקרוב ביותר שצפוי להגיע כבר בסוף השבוע הבא ייצא מלבנון. שתי ספינות במימון אירן ועליהם כך נראה גם אנשי חיזבאללה. בדיונים פנימיים של מערכת הביטחון מדברים על כ-300 פעילים שנמצאים על הספינות.

דיווח: ספינה נוספת עושה דרכה מאירן לעזה

משט נוסף כבר יצא מאירן, משם מדווחות סוכנויות הידיעות על ספינה אחת שהפליגה אמש. השנייה תצא בשבוע הבא כשעליה מזון, צעצועים וחומרי בניין. חלק מהארגונים האחראים להוצאת הספינות הם ארגוני קש שעומדים בקשר עם ארגון החמאס שמעודד את יציאתן. אחרי הכל, תוצאות המשט האחרון היו מוצלחות יותר מבחינת החמאס יותר מאלפי טילים שנורו בארבע השנים האחרונות יחד. בכיר אירני התייחס היום ליוזמה האירנית ואמר "עד קץ המצור על עזה, אירן תמשיך לשלוח סיוע".

מוקדם יותר היום אישרה הממשלה פה אחד הקמת ועדת בדיקה שתחקור את אירועי המשט. "שני עקרונות מרכזיים הנחו אותי בהקמת ועדת הבדיקה", אמר ראש הממשלה נתניהו בפתח ישיבת הממשלה. "הראשון - שמירה על חופש הפעולה של חיילי צה"ל ואמינות התחקיר הצבאי, והשני - מתן מענה משכנע למדינות האחראיות בקהילה הבינלאומית". לדבריו, "חשיפת העובדות תוכיח שמטרותיה ופעולותיה של ישראל היו ראויות על פי אמות המידה של הדין הבינלאומי".

להחלטת הממשלה מיהרו מספר גורמים להגיב. שר החוץ הטורקי הודיע כי אין לו אמון בוועדה וח"כ חנין זועבי אמרה בראיון לערוץ החדשות כי אין בכוונתה להעיד בפני הוועדה וכי היא אינה מכירה בממצאיה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

שר הביטחון ברק ביטל את נסיעתו לפריז

תמונות חדשות מההשתלטות על ה"מרמרה"

סרטון חדש: דם ואלימות על הסיפון

תיעוד חדש: המתפרעים נגד לוחם ללא נשק

טורקיה מציגה: חיילי השייטת מדממים

סרטון חדש חושף: חמושים בנשק חם על הספינה

תחקיר צה"ל: 3 לוחמים נחטפו לבטן האנייה

"פעיל השלום" מודה: "רציתי להיות שהיד"