לקראת הדיון מחר בממשלה, נתניהו אמר היום (רביעי) כי הוא יגיש את הצעת משרד הבריאות להאריך את הסגר להצבעה מחר בישיבה. "נחליט לפי רמת התחלואה כמה זמן", אמר רה"מ בביקור משותף עם שר הבריאות יולי אדלשטיין במרכז חיסונים בשדרות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנו מגינים על עצמנו מפני המוטציה", אמר נתניהו. "המוטציה הבריטית משתוללת בעולם והיא גם נכנסה לישראל. אנחנו הצלחנו לבלום אותה, אנחנו צריכים להוריד אותה ולהבטיח שלא יכנסו מוטציות חדשות שאנחנו אפילו לא מכירים".

נתניהו ואדלשטיין במרכז החיסונים בשדרות
נתניהו ואדלשטיין במרכז החיסונים בשדרות

נתניהו התייחס לשתי פעולות שעל ישראל לבצע כדי להתגונן מפני המוטציות החדשות. לדבריו, הפעולה הראשונה שצריך לעשות היא סגר. "אני אכנס מחר את הממשלה ואני אעביר את הצעת משרד הבריאות לממשלה להארכת הסגר - נחליט לפי רמת התחלואה כמה זמן", אמר.

"הדבר השני", הוסיף רה"מ, "אנחנו נאריך את איטום הגבולות שלנו. אנחנו הראשונים בעולם לסגור את הגבולות ולא לאפשר לשום טיסות מסחריות להיכנס למדינת ישראל. אני אוסיף לכך עכשיו את ניתוק הגישות היבשתיות כולל כבישי הירדן".

בסיום דבריו, נתניהו התייחס לתוכנית המענקים שאותה הוא מנסה להעביר, למרות הביקורת שספג מהיועמ"ש שחשש שמדובר בכלכלת בחירות. "אני מצפה מכולם לשים את הפוליטיקה בצד ולהתגייס כאיש אחד, גם לצעדים הבריאותיים שאנחנו צריכים לעשות וגם לצעדים הכלכליים", ציין.

אדלשטיין: "צריכים להמשיך בצעדי הריסון"

שר הבריאות אדלשטיין התייחס למבצע החיסונים שמתקדם. לדבריו, ישראל מובילה בחיסון האוכלוסייה ויש יותר אנשים שמקבלים גם את החיסון השני ומאות אלפי אזרחים שמחוסנים כבר באופן מלא.

"זו הזדמנות לומר למפיצי הפייק ניוז שאין, לא היו, ובעזרת ה' גם לא יהיו מאות חולים קשים לאחר החיסון השני", אמר שר הבריאות. "אני קורא לאזרחי ישראל לבוא להתחסן. יש היענות מדהימה של האוכלוסייה. ראינו כאן גם היענות יפה של בני 17 ו-18 שמתחסנים".

על רקע התחלואה הגוברת בבתי החולים, אדלשטיין הביע תמיכה בהארכת הסגר: "ביקשתי מרה"מ לכנס את הממשלה כדי לדבר על הארכת הסגר. אנחנו לא יכולים להפקיר את הצוותים הרפואיים שלנו בבתי החולים עם כמעט 1,200 חולים קשים וכ-300 מונשמים וחולים במצב קריטי. לצאת במצב הזה מהסגר זאת הפקרות ממש. אנחנו צריכים להמשיך בצעדי הריסון כדי לאפשר את הירידה בתחלואה".