עשרה חודשים לאחר חשיפת הפרשה שהסעירה את המערכת הביטחונית והתקשורת - נראה כי פרשת ענת קם בדרך לסיום. כפי שנחשף לראשונה בחדשות 2, הגיעו הפרקליטות וסניגוריה של החיילת לשעבר להסדר טיעון, במסגרתו יוגש נגדה כתב אישום ביום ראשון הקרוב, הכולל סעיפים של החזקה ומסירת חומר סודי.

מכתב האישום המתוקן יימחקו הסעיפים המייחסים לקם כוונה לפגוע בביטחון המדינה - עבירה שבצדה עונש מאסר עולם. בשלב זה לא קיימת הסכמה בין הפרקליטות לסניגוריה של קם באשר לעונש שייגזר על קם. סניגורה של קם, עו"ד אביגדור פלדמן, אישר את הפרטים בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

הדליפה יותר מ-2,000 מסמכים

בינואר 2010 הוגש כתב אישום חמור נגד העיתונאית ענת קם בגין ריגול במטרה לפגוע בביטחון המדינה. קם בת ה-23, שעבדה אז באתר האינטרנט "וואלה", הואשמה כי בזמן שירותה בצה"ל כעוזרת ראש לשכתו של האלוף יאיר נווה לפני כארבע שנים, אספה והדליפה יותר מ-2,000 מסמכים מסווגים של הצבא, שחלקם רגישים ביותר ומוגדרים "סודיים ביותר".

לאחר שחרורה הציעה קם לכאורה את המסמכים לעיתונאי אורי בלאו מעיתון "הארץ", שערך כתבה על מדיניות החיסולים של צה"ל בשטחים, ועשתה זאת לפי כתב האישום מתוך מניעים אידיאולוגיים ובכוונה לפגוע בביטחון המדינה.

ראש שירות הביטחון הכללי יובל דיסקין ציין בעבר בפני בכירים וראשי מערכות את השלכות הפרשה. דיסקין הזהיר כי "המידע שקם העבירה לעיתונאי הם חלום רטוב של כל ארגון מודיעין מבחינת התמונה שהם מספקים לגבי מה שקורה בצד השני". לדבריו, המסמכים שנמצאו מספקים פרטים סודיים ביותר על תורת לחימה ופעילות יחידות מיוחדות של צה"ל, שחלקן לא התפרסמו עד היום. 

פרשת "הדלפה במדים" - הסיקור המלא:

הצצה לספר המחזור של ענת קם

"לא נגרם נזק לביטחון המדינה"

אמה של ענת קם נחלצת להגנתה

מי את ענת קם?

ענת קם העבירה אלפי מסמכים מסווגים

כך החלה הסערה

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק