לצד אלפי הישראלים ששמעו היום על פרסום הפרשה הביטחונית שבמרכזה נאשמת העיתונאית ענת קם, הייתה גם אמה, שחשה צורך עז לגונן עליה מפני ההתקפות בכלי התקשורת.

"ענת היא הבת שלי ואני אוהבת אותה מאוד", אמרה עדה גרשט בתגובה לפרסום ההאשמות נגד בתה. בניגוד לתגובות הגולשים שמציפות את אתרי האינטרנט על כך שקם פעלה ממניעים פוליטיים מדגישה האם כי בתה אינה משתייכת לאף ארגון פוליטי.

"היא מעולם לא הייתה פעילה באף תנועת שמאל, היא גם כתבה בלוג שקורא להתנגד לסרבנות", העידה אמה של העיתונאית, שהינה עובדת סוציאלית במקצועה. בשיחת טלפון מביתה בשכונת רמות בירושלים, הדגישה האם כי היא עומדת מאחורי בתה. "ענת לא מסכנת את ביטחון המדינה".

במגבלת הפרטים שעדיין חסויים ציינה האם כי בבוא העת בני המשפחה ישמחו לפרט יותר על הצד שלהם בפרשה, אך במספר מילים היא ציינה שהם עוסקים בסיפור כבר ארבעה חודשים.

ראש השב"כ: קם פגעה בביטחון המדינה

אחרי חודשים ארוכים של שתיקה, חרושת שמועות ופרסומים בתקשורת הזרה, אישר בית המשפט לפרסם חלק מפרטי הפרשה החסויה שהסעירה את ישראל. במרכז הפרשה עיתונאית צעירה שנמצאת כבר שלושה חודשים במעצר בית בעקבות אישומים חמורים של פגיעה בביטחון המדינה.

לפני כשלושה חודשים הוגש כתב אישום חמור נגד העיתונאית ענת קם בגין ריגול במטרה לפגוע בביטחון המדינה. קם בת ה-23, שעובדת כיום באתר האינטרנט "וואלה", הואשמה כי בזמן שירותה בצה"ל כעוזרת ראש לשכתו של האלוף יאיר נווה לפני כארבע שנים, אספה והדליפה יותר מ-2,000 מסמכים מסווגים של הצבא, שחלקם רגישים ביותר ומוגדרים "סודיים ביותר".

לאחר שחרורה הציעה קם לכאורה את המסמכים לעיתונאי אורי בלאו שערך כתבה על מדיניות החיסולים של צה"ל בשטחים, ועשתה זאת לפי כתב האישום מתוך מניעים אידיאולוגיים ובכוונה לפגוע בביטחון המדינה.

ראש שירות הביטחון הכללי יובל דיסקין כינס הבוקר בכירים וראשי מערכות וסקר בפניהם את השלכות הפרשה. דיסקין הזהיר כי "המידע שקם העבירה לעיתונאי הם חלום רטוב של כל ארגון מודיעין מבחינת התמונה שהם מספקים לגבי מה שקורה בצד השני". לדבריו, המסמכים שנמצאו מספקים פרטים סודיים ביותר על תורת לחימה ופעילות יחידות מיוחדות של צה"ל, שחלקן לא התפרסמו עד היום. 

עוד בנושא פרשת "החיילת המרגלת":

מי את ענת קם?

ענת קם העבירה אלפי מסמכים מסווגים

כך החלה הסערה

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק