הרב יאשיהו פינטו, ארכיון (צילום: AP)
הרב יאשיהו פינטו | צילום: AP

יממה לפני שבית המשפט יתיר לפרסום חלק מפרטי הפרשה המטלטלת את המשטרה, וקשורה להסתעפות החקירה נגד הרב יאשיהו פינטו, מפרסם הרב הודעה לחסידיו: "תקופה עכורה זו שנכפתה עלינו באה לנו ללא עוול בכפינו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"קהילתנו הקדושה עומדת בעזרת ה' בפני ימים טובים. התקופה שנכפתה עלינו באה אך רק מתוך שיקולים צרים ואכזריים של גורמים שונים, העושים שימוש בהפחדות, הטרדות ומעללים שונים, אשר אין כאן המקום לפרטם", כתב פינטו.

דנינו, ארכיון (צילום: אור מני, פייסבוק משטרה)
מהי הפרשה שמטלטלת את המשטרה? ארכיון | צילום: אור מני, פייסבוק משטרה

מחר בבוקר יתיר בית המשפט לפרסום חלק מפרטי הפרשה שזכתה לכינוי "הפרשה החמורה", אך ההערכה היא כי שמותיהם של המעורבים בפרשה יישארו אסורים בפרסום.

יוגש אישום נגד הרב פינטו?

לאחר שהוחלט להעביר את תיק החקירה בעניינו של הרב פינטו ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, הגיע לידיו מידע חדש שאילץ אותו להקפיא את הטיפול בנושא. לפי ההסדר שהושג, אם הבדיקה שמתבצעת בפרשה תצביע על כך כי מדובר במידע נכון, ככל הנראה לא יוגש כתב אישום נגד הרב פינטו.

בתום החקירה שהתנהלה בעניינו של הרב פינטו, העבירה המשטרה את התיק לידיו של היועץ המשפטי לממשלה עם המלצה להעמיד את הרב לדין בחשד ששיחד את תנ"צ אפי ברכה. אלא, שאז הגיעו לידיו של היועץ פרטים חדשים שחייבו אותו בהתייחסות מיוחדת.

תפנית נוספת בתיק המשפטי הפתלתל (צילום: חדשות 2)
הרב פינטו ותנ"צ ברכה | צילום: חדשות 2

היועץ וינשטיין החליט להקפיא את המשך התהליך והורה על בדיקת המידע החדש שהגיע לידיו. ההערכה היא, שהחלטתו של היועץ לעכב את ביצוע התהליך משחקת לידי אנשיו של פינטו, זאת כדי להרוויח זמן בהתנהלות החקירה.

המשטרה: להימנע מחרושת השמועות

בעקבות הפרסומים הוציאה אתמול המשטרה הודעה שבה הבהירה: "בהמשך לדיווחים בחלק מאמצעי התקשורת המתייחסים בימים האחרונים לנושא 'פרשה חמורה' ועל טלטלה במשטרת ישראל אנו קוראים לכתבים בפרט ולגורמים אחרים בכלל להימנע מיצירה מלאכותית שכולה אווירה המלווה בפיזור רמזים כביכול הנוגעים לגורמי פיקוד במשטרת ישראל, דיווחים מעורפלים ומרומזים אלה המתמרנים במגבלות של צווי איסור פרסום, עושים הכללות אשר בינן ובין המציאות אין ולא כלום".

במשטרה הבהירו: "אין בפרשה נקודתית זו או אחרת, כפי שהוכחנו כבר בעבר, כדי להטיל דופי בארגון שלם ולבטח שלא לטלטל ארגון באמצעות אמירות דרמטיות של כתבים שונים. טוב יהיה אם יינתן לרשויות המוסמכות להגיד את דברן בבוא העת, ולהימנע מחרושת שמועות מיותרות".

"הפרשה החמורה" - הסיקור המלא:

הכירו: מייקל גרים, חבר הקונגרס ששמו נקשר לפרשת פינטו

הרב יאשיהו פינטו בריאיון לחדשות 2: "יש חוסר הבנה גדול לגבי מה שהיה"

ניצב מנשה ארביב: "מדובר בעלילת שווא"

הותר לפרסום: ניצב מנשה ארביב חשוד בקבלת טובות הנאה מהרב פינטו

"הפרשה החמורה": קצינים במשטרה חשודים בהדלפה לרבנים

המשטרה על "הפרשה החמורה": הימנעו משמועות מיותרות