דנינו, ארכיון (צילום: אור מני, פייסבוק משטרה)
מהי הפרשה שמטלטלת את המשטרה? ארכיון | צילום: אור מני, פייסבוק משטרה

בית משפט השלום בירושלים יתיר מחר (ה') בבוקר לפרסום חלק מפרטיה של הפרשה המטלטלת את המשטרה וזכתה לכינוי: "הפרשה החמורה". ככל הנראה שמות המעורבים בפרשה יהיו אסורים בפרסום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפרשה המסתורית קשורה בהסתעפות של החקירה נגד הרב יאשיהו פינטו. לאחר שהוחלט להעביר את תיק החקירה בעניינו של הרב פינטו ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, הגיע לידיו מידע חדש שאילץ אותו להקפיא את הטיפול בנושא. לפי ההסדר שהושג, אם הבדיקה שמתבצעת בפרשה תצביע על כך כי מדובר במידע נכון, ככל הנראה לא יוגש כתב אישום נגד הרב פינטו.

הפגיעה הותירה אצל הצעירה צלקות עמוקות". ארכיון (צילום: משטרת ישראל)
שמות המעורבים לא יפורסמו | צילום: משטרת ישראל

בתום החקירה שהתנהלה בעניינו של הרב פינטו, העבירה המשטרה את התיק לידיו של היועץ המשפטי לממשלה עם המלצה להעמיד את הרב לדין בחשד ששיחד את תנ"צ אפי ברכה. אלא, שאז הגיעו לידיו של היועץ פרטים חדשים שחייבו אותו בהתייחסות מיוחדת.

היועץ וינשטיין החליט להקפיא את המשך התהליך והורה על בדיקת המידע החדש שהגיע לידיו. ההערכה היא, שהחלטתו של היועץ לעכב את ביצוע התהליך משחקת לידי אנשיו של פינטו, זאת כדי להרוויח זמן בהתנהלות החקירה.

תפנית נוספת בתיק המשפטי הפתלתל (צילום: חדשות 2)
הרב פינטו ותנ"צ ברכה | צילום: חדשות 2
הרב פינטו וחסידיו (צילום: חדשות 2)
פרטי הפרשה יותרו לפרסום | צילום: חדשות 2

המשטרה: להימנע מחרושת השמועות

בעקבות הפרסומים הוציאה אתמול המשטרה הודעה שבה הבהירה: "בהמשך לדיווחים בחלק מאמצעי התקשורת המתייחסים בימים האחרונים לנושא 'פרשה חמורה' ועל טלטלה במשטרת ישראל אנו קוראים לכתבים בפרט ולגורמים אחרים בכלל להימנע מיצירה מלאכותית שכולה אווירה המלווה בפיזור רמזים כביכול הנוגעים לגורמי פיקוד במשטרת ישראל, דיווחים מעורפלים ומרומזים אלה המתמרנים במגבלות של צווי איסור פרסום, עושים הכללות אשר בינן ובין המציאות אין ולא כלום".

במשטרה הבהירו: "אין בפרשה נקודתית זו או אחרת, כפי שהוכחנו כבר בעבר, כדי להטיל דופי בארגון שלם ולבטח שלא לטלטל ארגון באמצעות אמירות דרמטיות של כתבים שונים. טוב יהיה אם יינתן לרשויות המוסמכות להגיד את דברן בבוא העת, ולהימנע מחרושת שמועות מיותרות".