"ניצב מנשה ארביב לא קיבל שוחד או טובות הנאה" - כך אמר הערב (שבת) מפכ"ל המשטרה לשעבר, שלמה אהרונישקי, בריאיון ל"פגוש את העיתונות", בהתייחסות לפרשה שבה נחשד ארביב בקבלת טובות הנאה מהרב יאשיהו פינטו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ארביב בטוח שאין דופי במה שהוא עשה", טען בכיר המשטרה לשעבר. "הדברים נבדקים וזה בסדר שהם נבדקים. מכאן ועד לחרוץ את דינו? הדבר החמור יותר זה שכורכים בזה את כל המשטרה".

"קשה למנוע את הקשר הקיים בין שוטרים לרבנים", הוסיף אהרונישקי. "אני באפן אישי חושף שהקשרים הללו לא ראויים אך לא ניתן לעצור אותם".

לדבריו, חלק מהחשדות נגד ארביב כבר נבדקו בעבר. "בינתיים עוד אין כלום, זה אוסף של ראיות, שמועות, ועדויות. חלקן יותר או פחות גם נבדקו בעבר כשרצו למנות את ארביב למפקד להב 433".

"אני יודע שבתקופה האחרונה מנשה ניתק את הקשר עם הרב פינטו, בין היתר בגלל זה", ציין אהרונישקי. "אני חושב שקודם כל ראוי לעשות סדר. בשלב זה הכוונה היא להגיש כתב אישום נגד הרב פינטו שניסה לשחד את ארביב ולא להיפך".

חשד: פינטו ניסה לשחד קצין משטרה נוסף

מוקדם יותר השבוע נחשף כי הפרקליטות התכוונה להאשים את פינטו בניסיון לשחד קצין משטרה נוסף. לפי טיוטת האישום נגדו, הודיע הרב לבכיר, בדרגת סנ"צ, כי יעניק לבתו מתנת נישואין של עשרות אלפי דולרים - אך הוא סירב.

יחד עם זאת, טוען פינטו, הציע הבכיר דרכים חלופיות לקבלת המתנהלפי טיוטת כתב האישום, שהיתה אמורה הפרקליטות להגיש נגד הרב יאשיהו פינטו, הוחלט להאשים את פינטו בכפוף לשימוע בניסיון לשחד קצין נוסף במשטרה בדרגת סגן ניצב, ששירת ביחידה מובחרת ורגישה.

לפי הודעת השימוע שנשלחה לרב, פינטו התכוון להביא לחתונת בתו של הקצין הבכיר מתנה לא שגרתית - סכום של אלפי דולרים. הקצין נבהל ואמר כי אינו יכול לקבל מתנה בסדר גודל כזה. במסגרת החומר שהועבר לאחרונה לפרקליטות טוען הרב פינטו כי אמנם אותו סגן ניצב סרב לקבל את מעטפת הדולרים, אך מצא דרך יצירתית אחרת לקבל את המתנה.

"הפרשה החמורה" - הסיקור המלא:

פרשת הרב והניצב: המדריך המלא לפרשה שמסעירה את המשטרה

ארביב: אחזור לעבודה בשבוע הבא

הכירו: מייקל גרים, חבר הקונגרס ששמו נקשר לפרשת פינטו

הרב יאשיהו פינטו בריאיון לחדשות 2: "יש חוסר הבנה גדול לגבי מה שהיה"

ניצב מנשה ארביב: "מדובר בעלילת שווא"

הותר לפרסום: ניצב מנשה ארביב חשוד בקבלת טובות הנאה מהרב פינטו

"הפרשה החמורה": קצינים במשטרה חשודים בהדלפה לרבנים

הרב פינטו לחסידיו: "תקופה עכורה על לא עוול בכפינו"

המשטרה על "הפרשה החמורה": הימנעו משמועות מיותרות