הרב יאשיהו פינטו, ארכיון (צילום: AP)
הפגישה עם פרקליטי הרב בוטלה | צילום: AP

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ביטל את הפגישה המכרעת שתוכננה להיום (א') עם פרקליט המדינה שי ניצן וסנגוריו של הרב יאשיהו פינטו, עורכי הדין זוהר ובלכר. סיבת הביטול אינה ברורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעות הצהריים נועד עו"ד גדעון פישר, פרקליטו של ניצב מנשה ארביב, עם היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה. "במסגרת הפגישה התברר כי אין עדיין כל החלטה של פרקליט המדינה או היועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה", סיפר עו"ד פישר. "כמו כן, טרם נבחנו ממצאי הבדיקה של מח"ש".

לדברי עורך דינו של ארביב, בפגישה עם וינשטיין הוצגו נתונים חדשים בפני הצוות הבכיר שהתרשם מהחומר שהוצג וביקש לעיין ולבחון לעומק את המסמכים. 

הפגישה בין היועץ המשפטי לממשלה, לפרקליט המדינה ופרקליטיו של הרב פינטו תוכננה לאחר הצהריים, ומטרתה היתה להגיע להבנות לגבי התמורה שיקבלו בעבור החומרים שהעבירו בפרשה. הסיכום, עליו היו אמורים לדון, הוא תנאי לאישור של פרקליטי הרב להמשיך ולעשות שימוש באותם חומרים. אם לא תושג הבנה בין הצדדים המחלקה לחקירות שוטרים לא תוכל לעבור לשלב הבא של חקירה פלילית.

במשרד המשפטים הבהירו כי "מדובר בפרשה מורכבת המצדיקה בחינה מעמיקה ויסודית של כלל היבטיה. בחינה זו מצריכה זמן נוסף בטרם יבשילו התנאים לפגישה כאמור. על כן, נעתר היועמ"ש לממשלה לבקשת הגורמים המעורבים בדבר במשרד המשפטים, והורה לדחות בינתיים את הפגישה. למען הסר ספק, נדגיש כי לדחייה האמורה אין קשר לפגישה שנערכה קודם לכן היום עם בא כוחו של ניצב ארביב".

יכריע בתחילת השבוע. וינשטיין (צילום: חדשות 2)
"נבדוק את העניין". וינשטיין, ארכיון | צילום: חדשות 2

מוקדם יותר, התייחס היועץ המשפטי לממשלה לפרשה, שבמרכזה חשד כי מפקד יחידת להב 433 ניצב מנשה ארביב קיבל טובות הנאה מהרב. "אנחנו נבדוק את העניין ואני מקווה שנשרת את האינטרס הציבורי בצורה המיטבית", אמר וינשטיין.

בפגישה הבוקר עם מפקדים במשטרה התייחס גם המפכ"ל רב ניצב יוחנן דנינו לפרשה החמורה והביע אמון בשדרת הפיקוד של המשטרה. "הפרשה תמשיך ותלווה אותנו בימים הקרובים אך בעת הזו, דרושה מנהיגות ואתם כמפקדים צריכים להתרכז בעשייה המקצועית והטובה שלנו", אמר דנינו למפקדים.

עוד הדגיש המפכ"ל כי "אין בהעלאת חשד כזה או אחר נגד קצין כדי להטיל דופי בעבודתו המסורה של הארגון כולו".

מח"ש: "לפתוח בחקירה נגד ארביב"

אתמול פורסם לראשונה במהדורה המרכזית, כי חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים ממליצים לפתוח בחקירה פלילית נגד ניצב מנשה ארביב בעקבות הבדיקה שהתנהלה נגדו בנוגע לקבלת טובות הנאה מהרב יאשיהו פינטו.

במהלך סוף השבוע הסתיימה הבדיקה הראשונית של מח"ש על פי מידע שהעבירו פרקליטיו של הרב פינטו ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין. לאחר שהחוקרים גבו כמה עדויות וקיבלו לידיהם מסמכים הקשורים לנושא, הודיעו ראשי מח"ש לפרקליט המדינה שי ניצן ולווינשטיין כי הממצאים שהעלו מחייבים מעבר לחקירה פלילית מלאה נגד ניצב ארביב.

"הפרשה החמורה" - הסיקור המלא:

פרשת הרב והניצב: המדריך המלא לפרשה שמסעירה את המשטרה

ארביב: אחזור לעבודה בשבוע הבא

הכירו: מייקל גרים, חבר הקונגרס ששמו נקשר לפרשת פינטו

הרב יאשיהו פינטו בריאיון לחדשות 2: "יש חוסר הבנה גדול לגבי מה שהיה"

ניצב מנשה ארביב: "מדובר בעלילת שווא"

הותר לפרסום: ניצב מנשה ארביב חשוד בקבלת טובות הנאה מהרב פינטו

"הפרשה החמורה": קצינים במשטרה חשודים בהדלפה לרבנים

הרב פינטו לחסידיו: "תקופה עכורה על לא עוול בכפינו"

המשטרה על "הפרשה החמורה": הימנעו משמועות מיותרות