הירי בפורץ – התיעוד הדרמטי שהוביל לאישומים: כחודש וחצי אחרי שירה למוות במוחמד אל-אטרש שפרץ לרכבו, הואשם היום (חמישי) אריה שיף בן ה-70 מערד בביצוע עבירה של המתה בקלות דעת בבית המשפט המחוזי בבאר שבע. על פי כתב האישום, הנאשם יצא מביתו הזמני, צעד לעבר הרכב הפרוץ, ובמרחק של כ-3 מטרים מהמנוח, הוא הניף את נשקו תוך כדי דריכה והכנסת כדור לבית הבליעה, פתח את נצרת האקדח וירה. בתיעוד שהגיע לידי N12, שהוביל בסופו של דבר לכתב האישום החמור, נראה שיף יורד מהקרוון שבו שהה בעת שחוליית הגנבים כבר נמצאת ברכבו, מתבונן בהם ויורה מהחלון אל תוך המכונית. משפטו צפוי להתקיים בקרוב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

עוד כתבות ב-N12:

מחומר הראיות שהוגש לבית המשפט ומגובה גם בתיעוד שמתפרסם כאן, עולה כי רכבם של חוליית גנבים הגיעה לביתם של שיף ואשתו שישנו באופן זמני בקרוון מחוץ לבית. שניות ספורות אחרי שהגיעה החוליה לחניון שבו נמצא רכבם של בני הזוג, הם הצליחו לפרוץ אותו. אז שיף יצא מהקרוון ללא משקפי הראייה שלו ובידו אקדח שנשא ברישיון. הוא עמד במקביל לרכב וירה מצד ימין של הרכב לחלק השמאלי, לכיוון הנהג ופגע בראשו. לאחר שהרכב ובתוכו הגנבים החל להימלט, הנאשם ירה עוד כמה כדורים לעברו.

על פי כתב האישום, בסוף חודש נובמבר הגיעו 3 אנשים ברכבם לקרבת ביתו של הנאשם בערד כדי לפרוץ ולגנוב את רכבו. בין הפורצים היה גם מחמד אל-אטראש ז"ל, שהיה רעול פנים. המנוח שבר את חלון הנהג של הרכב באמצעות מפתח צינורות והתפרץ לרכב כדי לגנבו. פורץ נוסף הצטרף ועמד לצידו של המנוח מחוץ לרכב.

אריה שיף, תיעוד הירי
אריה שיף, תיעוד הירי

אריה שיף, מתנדב בעברו במשטרת ישראל במשך שנים רבות, החזיק אקדח ברישיון בקוטר 9 מ"מ. בליל האירוע, בסמוך לחצות, שהו הנאשם ואישתו בקרוון אשר חנה מאחורי הרכב, אך היה מנותק ממנו. כמה שניות לאחר הגעתם של הפורצים למקום, העירה אותו אשתו והוא הציץ מחלון הקרוון, שמע את רעשי הפריצה לרכב וראה את רכבם של הפורצים עומד בסמוך לרכב. הוא נטל את הנשק, אשר היה באותה העת מתחת לכרית במיטתו, יצא מהקרוון, צעד על המדרכה כ-7 מטרים, והתקרב אל הרכב תוך כדי שהוא צועק כמה פעמים "עצור". שיף הגיע בסמוך לדלת הנוסע הקדמית, הסתכל לתוך הרכב, כאשר אור תקרת הרכב דולק, וראה כי בתוך הרכב יושב המנוח בכיסא הנהג. בין הרכב ובין רכב הפורצים עמד פורץ נוסף.

הנאשם צעד 2 צעדים לאחור, ובמרחק של כ-3 מטרים מהמנוח, הוא הניף את נשקו תוך כדי דריכה והכנסת כדור לבית הבליעה ופתח את נצרת האקדח. במקביל, סגר המנוח את דלת הנהג והרכב התחיל בדרדור קדימה בכביש מבלי שהוא מונע. בשלב זה צעד הנאשם צעד לפנים, הרים את ידו הימנית אשר אחזה בנשק וירה כדור אחד לעבר הרכב לאזור שבו ישב המנוח. הקליע חדר דרך חלקה העליון של שמשת חלון הדלת הקדמית ימנית של הרכב, ופגע בצידו הימני של מצחו של המנוח, ונותר בתוך ראשו.

זירת הירי בפורץ רכב, ערד (צילום: החדשות 12)
צילום: החדשות 12

מעדויות שהגיעו לידי N12 עולה כי השוטרים שהגיעו ראשונים לזירה הזהירו את כוחות ההצלה וביקשו מהם שלא להתקרב לרכב שבו שהה אל-אטרש היות ויש חשש שהוא חמוש. גורם המקורב לחקירה אמר ל-N12: "העדות הזאת היא מפתח להבנת הסיטואציה המורכבת כולה, ובעבור שיף מהווה עדות תומכת חשובה שעשויה לסייע במאבק המשפטי שלו, היות והיא מוכיחה שהייתה תחושה של סכנה. אם השוטר שהגיע ראשון חש מאוים וכי יש סכנה, היות והגנב עלול להיות חמוש, אז ברור שגם אריה שיף חש סכנה".

עו"ד עידן שני (צילום: יח"צ)
עורך הדין עידן שני שמייצג את אריה שיף | צילום: יח"צ
עו"ד ששי גז (צילום: חדשות 2)
עורך הדין ששי גז שמייצג את אריה שיף | צילום: חדשות 2

מאחורי הקלעים במשטרה ובפרקליטות נשמעו חילוקי דעות באשר לחומרת מעשיו של שיף. בפרקליטות סברו כי יש להחמיר את סעיפי האישום לרצח מדרגה ראשונה, ואילו במשטרה ביקשו להקל בסעיפי האישום ולדרוש עבירה קלה יותר.