פרטים חדשים על הדקות הראשונות שאחרי תקרית הירי בערד: מעדויות חדשות מהאירוע עולה, שכוחות המשטרה שהגיעו ראשונים לזירה שבה ירה למוות אריה שיף במוחמד אל-אטרש, מי שחשוד בגנבת הרכב המשפחתי, הזהירו את כוחות ההצלה שהגיעו אחר כך שלא להתקרב לרכב שבו שהה אל-אטרש - היות ויש חשש שהוא חמוש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

עדות ראשונית זו מחזקת את טענתו של שיף כי חש סכנה לחייו ופעל מתוך תחושה זאת. גורמים המקורבים לחקירה אמרו ל-N12: "העדות הזאת היא מפתח להבנת הסיטואציה המורכבת כולה, ובעבור שיף מהווה עדות תומכת חשובה שעשויה לסייע במאבק המשפטי שלו, היות והיא מוכיחה שהייתה תחושה של סכנה. אם השוטר שהגיע ראשון חש מאוים וכי יש סכנה, היות והגנב עלול להיות חמוש, אז ברור שגם אריה שיף חש סכנה".

זירת הירי בפורץ רכב, ערד (צילום: החדשות 12)
צילום: החדשות 12

שיף הזעיק את המשטרה מיד אחרי האירוע, וביקש להזעיק גם את אנשי מגן דוד אדום. מחומר הראיות עולה כי הפורץ לא היה לבד בזירה, אלא חלק מחולייה שמנתה עוד שני חשודים. מעדותו של השוטר שהגיע בלילה הראשון למקום עולה שהמצב לא היה ברור גם לאנשי המשטרה.

עו"ד ששי גז (צילום: חדשות 2)
עו"ד ששי גז | צילום: חדשות 2
עו"ד עידן שני
עו"ד עידן שני

אתמול פרסמנו כי בכוונת הפרקליטות להגיש נגד שיף כתב אישום על רצח בכפוף לשימוע. פרקליטיו של שיף, עו"ד ששי גז ועו"ד עידן שני, אמרו בתגובה כי ההחלטה של הפרקליטות אינה סבירה וכי יש לקוות שעד השימוע ואחריו ההחלטה תשתנה.

אהרון רוזה, פרקליטו של מוחמד אל-אטרש, אמר כי משפחת המנוח שמעה בסיפוק את העובדה שהשימוע ייערך בעבירת רצח.

עורך, דין, אהרון, רוזה
עו"ד אהרון רוזה