מעצרו של אריה שיף, בן ה-70 שירה אתמול בלילה למוות בפורץ לרכבו בערד, הוארך עד מחר – כך הוחלט בדיון שהתקיים הבוקר (שני). ההחלטה התקבלה בהתאם לפסיקת השופט ולאחר ערעור המשטרה על ההחלטה לשחררו למעצר בית אתמול. פסיקת השופט התקבלה בעקבות ראיה חדשה שהציגה המשטרה, בה נראה כי החשוד לא נהג על פי נהלי הפתיחה באש – וירה בפורץ על אף שלא נשקפה מסוכנות לחייו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במהלך דיון הארכת מעצרו של אריה שיף החשוד בהמתה בקלות דעת, הציגה המשטרה ראיה חדשה – סרטון המתעד את האירוע. "אתמול היחידה החוקרת נשענה בעיקר על גרסת החשוד", אמר נציג המשטרה בדיון. "היום יש ראיה שתשנה את פני הדברים, ראיה חדשה מהזירה".

"הראיה שהוצגה לא היתה בידי החקירה", הסביר הנציג מטעם המשטרה. "היא גם יכולה לשנות את סעיפי האשמה של החשוד. הוא מכיר את נהלי הפתיחה באש ומתי נשקפת מסוכנות לחייו. נשאלת השאלה – אם זה המצב, לאור הראיות שהוגשו בפני בית המשפט, עצם עבירת ההמתה מקיימת את עילת המסוכנות".

בסופו של דבר, קבע השופט כי מדובר בראיה שיש בה להשליך על ראית המסוכנות. "אינני מתעלם מכל הנתונים הרבים שנטענו על ידי הסנגור לגבי המשיב, שהוא נטול עבר פלילי", אמר השופט בהחלטתו. "אולם כאמור, בשלב זה, לנוכח הראיה החדשה – יש להשאיר את המשיב במעצר". בעקבות החלטת השופט, מעצרו של שיף הוארך עד מחר.

על פי החשד, אריה שיף בן ה-70 הבחין בחשוד שניסה לפרוץ את דלת המכונית, נטל נשק שהיה ברשותו - וביצע לעברו ירי מכוון שפצע אותו באורח אנוש, והוביל בסופו של דבר למותו. הפורץ, בן 34, הובהל לבית החולים סורוקה בבאר שבע מחוסר הכרה וסובל מפצעי ירי, ולאחר ניסיונות החייאה ממושכים נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותו.

ההחלטה מגיעה לאחר ערעור המשטרה על פסיקתה של השופטת, שפסקה אתמול כי אפשר לשחרר את שיף למעצר בית, והדבר לא יפגע בהמשך החקירה. "החשוד התקשר למשטרה ולשירותי ההצלה והזמין אמבולנס", ציינה השופטת. "את הנשק שבו עשה החשוד שימוש הוא מחזיק ברישיון, והתנדב בעברו במשטרת ישראל". לדבריה, "בנסיבות מיוחדות אלה אין הצדקה להמשיך ולהחזיקו במעצר".